Vsetínská mládež se opět vydá do boje, MDO čeká poslední zápas základní části

Helena Hegeďová • 30.11.2017

Opět je před námi víkend a s ním i plně nabitý program pro mládežnické kategorie. Již v pátek se starší dorostenci utkají na domácím ledě s Litvínovem, v neděli je pak čeká souboj v Třinci. Mladší dorostenci ukončí sobotním zápasem v Brně první část extraligy. Na Lapači však bude v sobotu také živo – ještě před zápasem A-týmu totiž vyzvou mladší a starší žáci tým ze Znojma.

Starší dorost má na dohled první místo tabulky

Starší dorostenci o minulém víkendu vkročili do druhé části extraligy. Před jejím začátkem se vsetínští mladíci nacházeli na třetím místě, po dvou kolech a zisku 4 bodů se posunuli o příčku výše a na první Mladou Boleslav momentálně ztrácí čtyři body (mají však o zápas méně). V nové skupině mají již za sebou první souboj s pražskými Letňany, do kterého sice vstupovali v roli favorita, nakonec však padli v samostatných nájezdech. Nedělní zápas v Havlíčkově Brodě už se vsetínským mladíkům vyvedl lépe a z Vysočiny přivezli tři body. Vsetínským statistikám vévodí s dvaatřiceti body (10+22) Roman Půček.

Zápas: 1.12. 17:45 Vsetín – Litvínov

Nyní čekají na odhodlaný celek další soupeři. V pátek 1. 12. se na Lapači představí celek Litvínova, který je pro tým vsetínského staršího dorostu již klasickým soupeřem. V posledních letech si vždy vedly lépe naděje Litvínova, Valaši naposledy vyhráli před čtyřmi lety. Poslední vzájemné utkání na vsetínském zimním stadionu si pamatuje hned 18 hráčů současných týmů. 7 hráčů Vsetína a 11 hokejistů Litvínova, kteří nastupují za SDO i v této sezóně, proti sobě nastoupili již loni. V minulém vzájemném zápase se už v první třetině dostal Litvínov do čtyřbrankového vedení, Vsetín však ve druhé třetině srovnal a po šedesáti minutách se za stavu 7:7 prodlužovalo. Na straně domácího Vsetína si hattrick připsal Michal Matiaško.

Hráči ze severu Čech si však v dosavadní sezóně nevedou vůbec suverénně. S 12 body jsou na devátém místě, v první části soutěže bodovali pouze proti Chomutovu a Karlovým Varům. Třetí výhru si Litvínov připsal v minulém kole, kdy na svém ledě porazil Olomouc 6:3. Nejproduktivnějším hráčem Litvínova je s osmnácti body (11+7) útočník Marek Berka.

Zápas: 3.12. 15:00 Třinec – Vsetín

Následující zápas sehrají starší dorostenci opět v neděli. 3. 12. se Vsacané vydají na led známého soupeře, s třineckými Oceláři už se totiž potkávali v základní skupině. Třinec skončil na posledním místě skupiny E, jeden bod za Vsetínem, a ani nyní se nedrží daleko. S třiadvaceti body patří Ocelářům 4. místo. Poslední vzájemný zápas je starý dva týdny a Vsetín se radoval z vítězství 6:3.

V nadstavbě jsou zatím Třinečtí stoprocentní. Hned v prvním kole je čekala Mladá Boleslav, jež vede tabulku. S tímto soupeřem si Třinec poradil v poměru 4:3. Také Žďáru nad Sázavou nasázeli Oceláři čtyři branky, v tomto utkání se radovali z výhry 4:2. O první místo v tabulce produktivity se dělí Matouš Čmiel a Nico Geidl (oba 9+10).

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Chromý – Mikulenčák, Lašák, Ondráčka, Vávra, Lukačka, Jenáček, Kožený – Klímek, Matiaško, Zetocha, Krupa, Petriska, Baďura, Vašenka, R. Půček, Pernický.

Litvínov: Pejsar – Baláž, Viedemann, Kitzberger, Bártek, Liška, Černohorský, Šubrt – Kovačič, Jouza, Jindra, Dufek, Kysela, Bartoš, Šalinger, Svoboda, Arnold, Myšák, Beran, Damašek, Berka.

Třinec: Ochman – Weber, S. Radzienciak, Konderla, J. Adámek, P. Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Matěj, Indrst, Geidl, Mikler, Mikler, Macháček, Zoubek, Stebel, Čmiel, Plandor.

Mladší dorostenci uzavřou základní část na ledě Techniky Brno

Poslední zápas první části sezóny čeká na hráče ročníků 2002 a 2003. Mladšímu dorostu se v dosavadním průběhu sezóny nedaří, na svém kontě má jen dvě výhry. Bodově hůře je na tom pouze ostravská Poruba a mladší dorost Letňan, jenž hraje ve skupině střed. Úspěchům naproti nejde ani produktivita týmu, proto nenajdeme hráče Vsetína na předních příčkách bodování. Nejvíce bodů však má  Boris Babeliak (2+5).

Zápas: 2.12. 15:45 Technika Brno – Vsetín

Technika Brno je s jednadvaceti body na sedmém místě. Svůj poslední zápas (dohrávku 13. kola) sehrála 30. 11. proti tabulkovému sousedovi ze Šumperku, výsledek utkání však tento fakt nepodporuje. Brno schytalo na ledě soupeře debakl 1:7 a v domácím zápase si tak bude chtít spravit chuť. Nejproduktivnějším hráčem Techniky je Marek Kelbl (5+5), jenž se v posledním zápase na Lapači blýskl dvěma přesnými trefami a dovedl tak svůj tým k vítězství 3:1.

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Málek – Houser, Liss, Fencl, Kočí, Kunst, Sviták, Navrátil – Bednařík, Babeliak, Calaba, Zemánek, Vrána, J. Půček, Turek, Čajanová.

Technika Brno: Skoupý (41. Nešpůrek) – Fojt, Kučírek, Kubica, Kala, Šujan, Groch, Kudrna – Kelbl, Zimin, Kubový, Hassani, Staněk, Jedlička, Vyroubal, Daněček, Čoupek.