Vsetínští jezdí do Znojma rádi. Vrátí se i v neděli spokojeni?

Aleš Koňařík • 19.10.2003

V s e t í n – Pouze dvakrát za pětileté působení v extralize se Znojemským Orlům podařilo na svém ledě porazit vsetínské hokejisty. V loňské přetahované o play-off předčil Vsetín ambiciózní Znojmo o jednu příčku i díky vítězství „u Orlů“ 6:4. Letos však v prvním utkání na vsetínském ledě jasně dominovalo Znojmo a především díky smrtícím přesilovkách zvítězilo 4:1.

Vsetín do Znojma určitě nepřiveze Tomáše Demla, nejistý je rovněž start kapitána Josefa Štrauba a Marka Dubce, kteří vynechali páteční zápas s Kladnem.

Orli si po první čtvrtině soutěže dle očekávání užívají příjemných vod středu tabulky, momentálně jim patří šestá příčka. Na vítězství však čekají dva zápasy, po porážce na Spartě 3:5 přišla pouze remíza s průměrným Litvínovem 2:2. V tabulce klubové produktivity patří první příčky známým firmám: Peter Pucher získal 13 bodů (2+11), Marek Uram 10 (8+2). Zde se nabízí drobná paralela se Vsetínem, jemuž v kanadském bodování vévodí taktéž Slovák. Obránce Patrik Luža nasbíral 8 bodů (4+4).

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Biegl - Luža, J. Polák, Jaškin, Frolo, Kuboš, Němec - Hudec, Stantien, Selingr - Vampola, Vak, Hašek - Ambruz, Kovář (41. R. Hruška), Valko (41. Prokop).

Znojmo: Slávik - Havíř, Křetinský, Benák, Němeček, Snopek, Mojžíš, Prošek - Pucher, Barus, Rataj - Milan Procházka, Ludvík, Erat - Plášek, Haman, Pardavý. Trenéři: Pazourek, Kastner a Skrbek.