Vsetínští se pokusí zabodovat proti tabulkovému sousedovi, čeká je souboj s poslední Kadaní

Helena Hegeďová • 06.10.2017

Vsetínští se opět po týdnu představí pod svou střechou. Na Lapač přijede další ze zatím neznámých soupeřů – SK Trhači Kadaň. Na týmu ze severozápadu Čech se podepisuje nezkušenost mančaftu, a proto je zatím se třemi body na posledním místě. Jistě to ale Valaši nebudou mít proti tomuto soupeři jednoduché, jak zápas nakonec dopadne se dozvíme již v sobotu 7.10., úvodní buly bude na vsetínském zimním stadionu vhozeno v tradičních 17:30.

Kadaň poprvé bodovala v minulém kole

FOTO: Dalibor Kachlík

V loňském ročníku museli Trhači svou prvoligovou účast hájit v bojích o záchranu. Kadaň se nakonec v první lize udržela a bude tak minimálně pro následující nesestupové ročníky pokračovat v prvoligové tradici – tým ze severozápadu republiky hraje druhou nejvyšší českou soutěž od roku 1998. V minulé sezóně fungovala Kadani spolupráce s Karlovými Vary, po jejich pádu do stejné soutěže se Trhači poohlédli jinde, do oka jim padl nedaleký Chomutov. Je nutno podotknout, že současný kádr se skládá hlavně z mladíků a jeho věkový průměr patří k nejnižším v celé lize.

Kadani patří poslední místo tabulky, Trhači bodovali poprvé ve středečním zápase, a to na ledě Benátek nad Jizerou. Na soupeřově území těžili hlavně z rychlých branek na začátku první a druhé třetiny, kterými vzali soupeři vítr z plachet. Po trefě do prázdné branky v 59. minutě zápasu se mohla Kadaň radovat z vítězství 5:3 a prvních bodů do tabulky.

Paradoxně po tomto zápasu skončila u týmu trenérská dvojice Robert Kaše a Kamil Koláček. „Vzhledem k dosavadním výsledkům jsme chtěli dát mužstvu nový impuls, výhra v Benátkách už na našem rozhodnutí nic nezměnila,“ vysvětlil pro klubový web Kadaně sportovní ředitel Stanislav Mikšovic. Na Lapači už se tedy na střídačce představí jiné duo, konkrétně Jiří Čelanský a Miroslav Buchal. Kromě trenérů hlásí Trhači také posilu do útoku. Do týmu se po pauze vrací Jaroslav Kůs.

Nejproduktivnějšími hráči jsou v kadaňském týmu útočník Jakub Trefný a obránce Lukáš Rob (oba 2+4). Trhači mají velmi vyrovnané brankářské duo. O jeden zápas více zatím odchytal dvaadvacetiletý Tadeáš Dvořák, jenž má po pěti utkáních 85,9% úspěšnost. Úspěšnost jeho o rok mladšího kolegy Štěpána Lukeše je pak 85,6%. Co se týče hry při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě, drží Trhači 10. příčku ve využití přesilových her a v tabulce ubráněných oslabení jim patří páté místo.

Vsetín trápí marodka, i přes to se chce porvat o další body

Valaši se už delší dobu nachází na třináctém, předposledním, místě tabulky. Hůře už je na tom právě jen Kadaň, která má o 5 bodů méně. Také Valaši mnohdy doplácejí právě na nezkušenost. Po mi minulém kole ale mohl být rozdíl mezi soupeři větší, jelikož Vsetínští v Prostějově prohrávali až od 57. minuty. Na branku Švece už však nedokázali odpovědět a v dobře rozehraném zápase brali všechny body domácí Jestřábi. „Odjíždět s prázdnýma rukama je pro nás kruté, ale takový je hokej. Musíme se upnout na sobotní domácí zápas s Kadaní, který musíme bezpodmínečně zvládnout za tři body,“ měl po zápase na Hané jasno trenér Luboš Jenáček.

Co se týče kanadských bodů, hned tři (2+1) získal v posledním zápas David Březina, který se tak drží nejen na čele vsetínské tabulky produktivity, ale s bilancí 6+5 je společně s Maticem Podlipnikem (Karlovy Vary) a Zdeňkem Králem (Benátky nad Jizerou) v čele tabulky soutěže. O dva body méně má pak Březinův kolega z první formace, Jaroslav Markovič (3+6), mezi nejlepší střelce se řadí také Tomáš Vávra (4+0), který může těžit ze spolupráce s Ondřejem Slováčkem, který má nejvíce asistencí (0+8). V brankovišti by se měla představit nová posila týmu, čtyřiadvacetiletý Jaroslav Pavelka. Co se týče týmových statistik, není neznámou, že se Valachům moc nedaří v přesilových hrách. Hůře je na tom jen českobudějovický Motor a Stadion Litoměřice. Se 77% procenty ubráněných oslabení patří pak Valachům v této disciplíně 11. místo.

Pokud nebude v 17:30 na Lapači, bude Vám k dispozici textový online přenos, za poplatek pak mátě možnost sledovat přenos prostřednictvím TV COM.

Předpokládané sestavy

Vsetín: Pavelka - Frolo, Ostrčil, Dundáček, Janáček, Krenželok, Šenkeřík - Březina, Hruška, Markovič - Vávra, Podešva, Slováček - Hořanský, Pokorný, Jonák - Toman, Šilhavý, Vítek.

Kadaň: Dvořák – Lidák, Trefný, Černý, Kadeřávek, Blaha, Cestr – Procházka, Hejcman, Krejčiřík – Hlava, Rob, Chrpa – Havel, Rindoš, Wágner – Ringler, Tupý, Tůma – Kůs.

Partner utkání

BENE Trade byla založena v roce 1996 ve Vsetíně v České republice jako malá společnost poskytující technickou podporu včetně realizace dodávek s cílem zajistit zákazníkům maximální flexibilitu a spolehlivost. Zabezpečujeme projekty, podpůrné konstrukční práce a dodávky odlitků, výkovků, svařenců, montážních celků, mazacích a hydraulických agregátů především pro sektory stavby lodí a energetiky včetně dodávek náhradních dílů.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov