Výhru jsme si zasloužili, říká střelec hattricku David Březina

Helena Hegeďová, Kristýna Zigmundová • 22.10.2017

Zápasy šestnáctého kola přinesly mnohá překvapení, jedno z nich se zrodilo na Lapači. „Zápas hodnotím rozhodně pozitivně, jinak to ani nejde, když jsme vyhráli 5:1 nad tak silným soupeřem, jako je Kladno,“ usmíval se po utkání čtyřiadvacetiletý útočník David Březina, jenž se stal hlavním gólovým režisérem utkání. „Je to můj první hattrick za chlapy, takže jsem moc rád,“ okomentoval svůj tříbrankový úspěch.

Davide, jaký byl dnešní zápas z vašeho pohledu?
Zápas hodnotím rozhodně pozitivně, jinak to ani nejde, když jsme vyhráli 5:1 nad tak silným soupeřem, jako je Kladno. Já osobně jsem třeba neočekával takový průběh zápasu, ale hráli jsme dobře, takže jsme si výhru rozhodně zasloužili.

Po první třetině jste vedli, očekávali jste tedy v dalším průběhu tlak ze strany Kladna?
Samozřejmě, soupeř tam měl šance minimálně na vyrovnání nebo na korekci skóre. Tyto šance ale neproměnili, a tak jsme udeřili my.

Vstřelil jste důležitý první gól, jak branka padla?
Viděl jsem, že ze střídačky naskočil do hry jejich bek, ale všiml jsem si, že je to vlastně útočník. Řekl jsem si, že asi nebude tolik obratný a pokusil se ho objet. Pak jsem udělal kličku na střed a se štěstím mi to tam krásně padlo bekhendem.

Myslíte, že se mohla na hře Kladna podepsat dlouhá cesta?
To já nevím, přeci jenom i my máme cesty poměrně dlouhé, obzvlášť třeba do Varů, kam se jede sedm osm hodin. Na to bych jejich hru nesváděl. Taky jsme u nich hráli, takže jsme měli stejné podmínky a museli jsme se s tím vypořádat, a to už je jen na nich.

Sledovali jste hru Rytířů? V posledních venkovních zápasech se jim moc nedařilo...
Já osobně jsem jejich hru nijak nesledoval. Dostali jsme pokyny, jak Kladno hraje, ale že bych se díval na jejich zápasy a zjišťoval si, jak třeba hrají venku, to ne.

Jaké tipy jste dostali?
Přesilovky, oslabení, jejich celkový herní styl. Všechno jsme si rozebrali a řekli si, jak hrají oni a jak proti nim chceme hrát my. Úplně stejně to děláme u každého zápasu.

Co přesilovky a oslabení v dnešním zápase?
Určitě se nám dneska povedly. Dostali jsme se i do oslabení 3 na 5, které jsme ubránili, což podle mě taky rozhodlo. A my jsme jednu přesilovku dokázali proměnit, a to je jedině dobře.

Dnes jste vstřelil hattrick a stal se nejlepší hráčem zápasu, jaké jsou vaše pocity?
Jedině ty nejlepší. Je krásný pocit, když všechno takhle vyjde, když se to sejde. Je to vlastně můj první hattrick za chlapy, takže jsem moc rád.

Ve středu vyjedete na led Přerova, jak vidíte toto utkání?
Pokusíme se minimálně zopakovat dnešní výkon a budeme chtít vyhrát za tři body.