Vyjádření Stanislava Pavelce ke středečnímu utkání Vsetína s Havířovem

Redakce • 09.09.2010

Středeční zápas Vsetína s Havířovem, kterým hokejisté Valašského hokejového klubu vstoupili do nové sezóny, byl ukončen ve 42.minutě. „Včerejší utkání pro mne byl obrovský šok. Počkáme, až zasedne disciplinární komise a uvidíme, jak se k celé situaci vyjádří. Možných scénářů je několik. Utkání může být dohráno, může být celé opakováno a existuje i možnost, že prohrajeme kontumačně,“ řekl v prohlášení Stanislav Pavelec, jednatel VHK.

„Včerejší utkání pro mne byl obrovský šok. Dopadlo to tak, že jsem musel odložit oblek a jít bránit zájmy klubu. Byl jsem totiž sám napaden maskovanou skupinou. Nešlo ani o fanoušky, ani chuligány, to byly přímo bojové skupiny, které se k nám přijely porvat. Počkáme, až zasedne disciplinární komise a uvidíme, jak se k celé situaci vyjádří. Možných scénářů je několik. Utkání může být dohráno, může být celé opakováno a existuje i možnost, že prohrajeme kontumačně. Máme všechno natočeno, video poskytneme v případě potřeby disciplinární komisi. Doufám jen, že nerozhodne tak, že na konci soutěže bude mít Havířov všechny body. Je brzo na to, abychom se k tomu konkrétně vyjadřovali, to všechno přijde. Každopádně uděláme vše pro to, aby se nic takového už neopakovalo. Nevylučuji ani to opatření, že by minimálně havířovští fanoušci měli na naše zápasy vstup zakázán. Já naše fanoušky musím ochránit a také je ochráním. Vzhledem k tomu, že jsem byl přímým účastníkem incidentu, budu o to tvrději v tomto směru postupovat. Věřím, že lidé, kteří byli na utkání přítomni, to pochopí a budou souhlasit s tím, co nastane.“

Stanislav Pavelec