Vyzrají Vsetínští nad pražskými "S" i podruhé?

Kristýna Guricová • 19.10.2007

V s e t í n - Další říjnový týden se nám krátí a na řadu tak přichází i víkendová klání vsetínských dorostenců a juniorů. Zatímco junioři zajíždějí do Prahy, přivítají zelenožlutí dorostenci stejné soupeře na domácím ledě. V páteční podvečer vyzvou vsetínští mladíci k odvetě pražskou Spartu, kterou porazili začátkem sezóny vysoko 4:0 a o den později v pravé poledne bude k vidění duel mezi Vsetínem a Slávii, která má valašskému celku taktéž co oplácet. O zajímavé souboje tak rozhodně nebude nouze.

Svědčí o tom i fakt, že všechny tři týmy, které se o víkendu ve Vsetíně představí, mají za sebou výbornou, zhruba měsíční, sérii. Sparta nasbírala za uplynulých 7 kol celých 20 bodů, Slávisté se za stejně dlouho dobu pyšní body osmnácti a momentálně 11. tým extraligové tabulky z Valašska zaostává za Slavii o pouhý jeden bod.

Mezi největší opory svěřence Josefa Turka patří zejména mladíci Dmitrij Jaškin s Martinem Matuštíkem, kteří nasbírali za 14 odehraných kol shodně po 11 bodech. Devízou Vsetína je i gólman Petr Hromada, jehož úspěšnost při zákrocích je jen těsně pod hranicí 90 % a průměr obdržených branek na zápas je 2,89.

HC Sparta Praha

Sparťané jistě přijíždějí na Vsetín s chutí po bodech: V posledních sedmi utkáních totiž tento klub ztratil pouze jediný bod a to za výhru v prodloužení proti Slezanu Opava. Zároveň si však červenobílí spravili chuť na Horácké Slavii Třebíč a Olomouci, které vysoce porazili v poměru 10:0, respektive 11:3. Nutno však podotknout, že vsetínský tým byl společně s Oceláři, prozatím jediným mančaftem, který dokázal v sezóně 2007/2008 obrat Spartu o plný tříbodový zisk.

Mezi největší střelecké opory pražského „S“ patří Filip Hanták, který se prozatím do sítě soupeřovic brankářů trefil přesně sedmkrát a devětkrát namazal svým spoluhráčům, mezi kterými momentálně panuje velice těsná rozdílnost v nasbíraných bodech a v kabině se tak mladí Spartané jistě mají proč hecovat.

Tým z Prahy se navíc po čtrnácti odehraných kolech sluní na krásném 3. místě a po případné výhře nad Vsetínem by se mohl podívat i na příčku nejvyšší. Zastoupí jim při tomto snažení Valaši jejich cestu?

HC Slavia Praha

Druhý pražský „S“ klub si v letošní sezóně nevede o nic hůře než jejich soused z Prahy, 14 odehraných kol s desíti výhrami (z toho o třech se rozhodovalo až po 60 minutách), 1 remíza a pouhé tři prohry, přičemž jedna padla až při prodloužení. K tomu všemu 6. místo v tabulce. Slávisté však, stejně jako Sparťané, přijíždějí do Vsetína s cílem nejvyšším - vrátit Vsetínským prohru, kterou vyfasovali již při prvních kolech letošního ročníku.

Nejproduktivnějším hráčem slávistického týmu je Lukáš Žejdl, který nasbíral během odehraných 13 kol celkem 18 bodů a to za 8 branek a 10 asistencí. Na záda mu však se 16 body dýchá jeho spoluhráč Georg Mavrojanidis, který se o výsledky Slavie zasloužil již 7 góly a 9 asistencemi.

Celkově patří produktivita Slávistů k jedné z nejvyšších v letošním ročníku dorostenecké extraligy, napovídá o tom i skóre 60:33. Podaří se i přes to vsetínským dorostencům zabodovat proti Slávii v sobotu podruhé?

Přechozí utkání

HC Sparta Praha – Vsetínská hokejová, a. s. 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)
Branky:2. Vrba (Matuštík), 3. Vávra (Matuštík), 13. Matuštík (Vávra), 50. Pořický (Ptáčník, Kubo).

HC Slavia Praha – Vsetínská hokejová, a. s. 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky:47. Žejdl - 3. Vávra (Matuštík), 18. Matuštík (Vávra), 28. Jaškin (Ptáčník).

Sestavy v minulých kolech

Vsetín: Hromada - M. Jaškin, Trška, F. Vrba, L. Vrba, Mikuláštík, Hladký, Tyralík, Synek - Kajaba, Ptáčník, Vávra, Kentoš, Kubo, Pořický, Kozák, Horehleď, Sochora, J. Podešva, D. Jaškin, Matuštík.

Sparta: Kocián – Grin, Koranda, Veselý, Drvota, Švidra, Koževnikov, Vítek – Sovík, Hanták, Kniazev, Žovinec, Krpata, Tůma, Chára, Hrabák, Rubeš, Eis, Dvořáček, Merta, Hybner.

Slavia: Dlouhý - Doležal, Tichý, Barák, Krejčí, Humpolíček, Hruška, Sedláček, Krejčík, Poletín, Koubek, Suchánek, Hellar, Wszolek, Cikánek, Chlapík, Žejdl, Mavrojanidis, Palaščák, Müller, Süsser.