WALLACHIAN PUCK 2016 - Trpělivost růže přináší, HS Dinamo Riga vítězem letošního ročníku!

Dominik Tobola • 21.08.2016

Přesně šest let čekalo Lotyšsko na vítězství. V roce 2016 se to vínově červenému celku povedlo a zvedlo nad hlavu trofej pro vítěze - valašský puk. Druhé a třetí místo obsadily celky, které měly po prvním dni absolutně jiné starosti. Valaši si dělali nároky na obhajobu triumfu, naopak Třebíči se bronzový rok 2015 vzdálil na míle daleko. Nakonec, světe div se, Horácká Slavia je druhá a Vsetín až třetí. Více čtěte níže.

Šestý ročník Wallachian Pucku skončil vítězstvím Rigy, která předvedla nejlepší výkony po všech směrech a zaslouženě se raduje poprvé z triumfu. Dinamo si tak zpříjemní dalekou cestu domů a odveze si zlaté medaile a také symbolický puk pro vítěze. Druhá skončila Horácká Slavia Třebíč, bronz zůstává na Vsetíně. Závěrečný ceremoniál uzavřel další kapitolu tradičního turnaje a už teď těší na pokračováí zase za rok v roce 2017.

Konečné pořadí a hodnocení mužstev

7. HKM Zvolen (SVK): Nejslabší článek turnaje a z historického hlediska také nejméně kvalitní slovenský tým, který na turnaj zavítal. MHK obdrželo v šesti zápasech celkem 54 branek, což neznamená nic jiného než poslední místo v turnaji. Nicméně pro hráče Zvolena je tento turnaj velice dobrá zkušenost, kterou červeno-žlutý celek může do budoucna uplatnit. Nuže, nevěsit hlavu a pracovat.

6. HC Černí Vlci (CZE): Spojený klub Kopřivnice a Rožnova pod Radhoštěm nepůsobil vůbec zle. V podstatě do každého utkání šli hráči v oranžových či žlutých dresech, že můžou každého minimálně potrápit, leč s výjimkou zápasu s beznadějným Zvolenem zůstalo jen u toho. Přesto byli Černí Vlci konkurenceschopní.

5. HK Brumov-Bylnice (CZE): Záchrana turnaje až v posledním dni. Brumov-Bylnice byl střelecky velice neplodný, což se naštěstí pro ně podařilo v neděli prolomit. Jednoznačnými vítězstvími nad Zvolenem a Černými Vlky se posunuli alespoň na pátou příčku.

4. HC AZ Havířov 2010 (CZE): Chlapci ze severu Moravy do toho dali všechno a den ode dne se zlepšovali. V důležitých soubojích s domácím Vsetínem a Rigou však Janečkovy svěřenci podlehli, což je stálo medaili. Neoblíbená bramborová pozice, ale dobré výkony. Havířovští byly jedni z těch, kteří dodali turnaji kvalitu.

3. VHK Vsetín (CZE): Domácí Valaši na obhajobu nedosáhli a spíše mohou děkovat, že to aspoň stačilo na medaili. Po raketovém startu přišel útlum a nepřipravenost na důležitá utkání. Psychicky zdatnější Třebíč jim nejprve uštědřila debakl 2:8. Rozjetou Rigu pak nedokázali svěřenci trenérů Konečného a Tesaříka zastrašit a po nikterak bojovném výkonu padli 0:4. Konečná bronzová medaile na krku ale jistě potěší.

2. SK HS Třebíč (CZE): Po prvním dni by to řekl asi jen striktní životní optimista, že bude Třebíč takhle vysoko. Po dvou pátečních nezdarech se Horácká Slavia krčila na předposledním místě, jenže přišel obrat. Týmovost a neuvěřitelná obětavost, kterou většina týmů z Vysočiny produkuje, se vyplatila. Červenobílí od té chvíle ani jednou nezaváhali a nakonec poskočili oproti loňsku ještě o stupínek výše. Bravo, Horácká Slavie!

1. HS Dinamo Riga (LAT): Konečně! Radost, která propukla po utkání se Vsetínem, by se dala srovnat s momentem při zisku Stanleyova poháru. Vínově červení převážně dvanáctiletí chlapci nespoutaně a euforicky završili šestileté čekání na triumf. Dinamo prošlo turnajem jako jediné bez ztráty kytičky a klasicky líbivou hrou dokráčelo až k zaslouženému zisku trofeje. Upřímná radost všech Lotyšů dodala tomuto vítězství ještě větší rozměr.

KONEČNÉ POŘADÍ

1. HS Dinamo Riga

2. SK HS Třebíč

3. VHK Vsetín