Zabručí Medvěd a sezóny je konec

Michal Veselý • 19.02.2007

V s e t í n – Poslední zápas v nepovedené sezóně čeká vsetínské hokejisty na ledě Medvědů ze Zlína. Na závěr extraligového ročníku tak uvidí diváci valašské derby. Pro hráče HC Hamé to bude kvalitní prověrka před blížícími se vyřazovacími boji, na které se budou zelenožlutí dívat maximálně v televizi. V závěru sezóny se dostává do herní pohody posila z Košic, Lubomír Sabol, který dělal i kapitána v zápase s Vítkovicemi. Nahradil tak nemocného Marka Dubce. Kabinou šestinásobného mistra se prohnala chřipka, a tak až samotný zápas ve Zlíně ukáže, jaké zanechala následky. Zápas začíná netradičně v 17:30. Vsetínští hokejisté tak mají poslední možnost rozloučit se se sezónou vítězně, nechme se překvapit, jestli se jim to podaří

Zlín bojuje o přímý postup do vyřazovacích bojů

Velice nadějně to vypadá s přímým postupem Medvědu do vyřazovacích bojů. K definitivní jistotě chybí modrožlutým jediný bodík, což proti Vsetínu není zase tak nemožný počin. Po dlouhém zranění se vrátil do sestavy exvsetínský Pavel Zubíček. Jediným zraněným hráčem v souboru kouče Bokroše je další bývalý „Vsetíňák“ Robin Kovář, jehož trápí loket. Na 90% to vypadá, že se zlínští hokejisté utkají v play off s mistrovskou Spartou, na kterou se jim dlouhodobě nedaří.

Chřipka prolétla vsetínskou kabinou

Poslední zápas a derby, to je to, co by mohlo vyhecovat vsetínské hokejisty. Outsider většinou předvedl na ledě Zlína dobrý výkon, který nadělal domácím nemálo starostí. V brance by měl opět dostat šanci Tomáš Štůrala, který je odchovancem zlínského klubu. V zápase proti Plzni podal výborný výkon a důrazně si tak řekl i o start v derby. V obraně zelenožlutých budou jistě chybět zranění Kučný s Horákem. V posledním zápase chyběl i nemocný Marek Grill, jehož skolila chřipka.

Vzájemné zápasy

Vsetínská hokejová a.s. - HC Hamé Zlín 4 : 3 (2:0, 1:2, 1:1) Branky a nahrávky: 7. Demel (Hrabal), 18. Stantien (Demel), 34. Berzins (Rob), 50. Davídek - 37. Tomík (Marušák), 40. Leška, 41. Rachůnek (Leška).

HC Hamé Zlín - Vsetínská hokejová a.s. 4 : 1 (1:0, 2:0, 1:1) Branky a nahrávky: 9. Záhorovský (Leška), 26. Leška (Záhorovský), 29. Čech (Rachůnek), 55. Mokrejš (Rachůnek) - 52. Demel (Grill

Vsetínská hokejová a.s. - HC Hamé Zlín 2 : 5 (1:1, 1:3, 0:1) Branky a nahrávky: 18. Grill (Kučný), 38. Šmach (Galvinš) - 13. Leška (Nosek), 22. Čech (Mokrejš), 25. Rachůnek (Hamrlík), 30. Čech (Hamrlík), 46. Mokrejš (Hamrlík)

Sestavy z posledního zápasu

Vsetín: Štůrala - Bobček, Michael Procházka, Mocek, Šmach, Haschka, Andersons - Haluza, Jan Hruška, R. Hubáček - Dubec, Fadrný, Darzinš - Näätänen, Sabol, Davídek - od 21. navíc Hrňa, Navrátil, Knebl

HC Hamé: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, A. Novotný, Vosátko, Lučka, Horáček, Zubíček - Tomík, Leška, Záhorovský - Melenovský, M. Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Mokrejš - Kubiš, Balán, R. Pšurný.