Zahrát si s bráchou bylo příjemné, pochvaluje si Radim Tesařík

Kristýna Guricová • 13.10.2010

Vsetínští fanoušci se konečně dočkali. To, o čem se šuškalo již od začátku sezóny, se v utkání s Opavou stalo skutečností. V dresu VHK se poprvé po mnoha letech představil zkušený obránce Radim Tesařík. Jeho přehled a zkušenost byly na ledě znát a Radim tak významně přispěl k výhře domácího celku. "Na to, že jsem naskočil do zápasu po šesti měsících strávených tréninkem to nebylo špatné," pochvaloval si mimo jiné zkušený bek v pozápasovém rozhovoru.

Radime, dnes jsi naskočil do prvního utkání, Vsetín zvítězil, jak se ti hrálo?

Dnes jsem se v zápase necítil zase tak špatně. Na to, že jsem po šesti měsících tvrdého tréninku, naskočil do nižší soutěže, kterou jsem nehrál asi 20 let, to nebylo zlé. Druhou ligu jsem snad ještě nehrál a je to něco trochu jiného. Hlavní ale je, že jsem si konečně zahrál.

Bylo pro tebe těžké dostat se do zápasového tempa, když jsi tak dlouhou dobu nehrál?

To ani ne, ale jak říkám, šest měsíců jsem dřel jen na trénincích, první dvě střídání byly trošku těžší. Příjemné na úvod určitě nebylo ani vyloučení, které jsem si musel odsedět hned po pár vteřinách hry, navíc když to ani faul nebyl, ale s tím se nedá nic dělat. Pak přišla jedna dobrá přihrávka a to mi pomohlo dostat se do hry.

Jak se ty osobně díváš na druhou ligu, co si o této soutěži myslíš?

Kdybych měl hodnotit druhou ligu podle dnešního utkání, tak si myslím, že Opava podala velice kvalitní výkon. Má v týmu hodně dobrých, malých a hbitých útočníků, velice dobrých bruslařů. Co jsem zaslechl od kluků, tak je jejich tým již dlouho pohromadě a údajně i v tabulce hrají na špici. Kdybych tedy měl hodnotit podle dnešního utkání, tak bych řekl, že to určitě není podřadná soutěž.

Mohl bys vsetínským fanouškům přiblížit, jak se rodila tvoje cesta do vsetínského dresu...?

Jsem rodilý Vsetíňák a jelikož jsem zatím nemohl hrát, protože jsem měl ještě smlouvu v Bratislavě, tak jsem čekal, jak se to vyřeší. Nabídky jsem nějaké měl, ale žádná z nich nebyla taková, kterou bych chtěl využít. Vsetínu bych teď rád vrátil to, že jsem tady mohl trénovat a připravovat se na sezónu. Budu se snažit odvádět dobré výkony.

Dneska jsi nastoupil poprvé v kariéře do utkání ve stejném dresu jako tvůj bratr, jaké to bylo?

Určitě to bylo velice příjemné. Poprvé jsme spolu hráli mistrovské utkání, vždycky jsme si pohromadě mohli zahrát maximálně přátelský zápas a ještě před zhruba 15 lety. Ale když jsme se na ledě objevili v jednom střídání, Daniela jsem moc nevnímal…

Proč si myslíš, že se Vsetínu zatím v letošní sezóně příliš nedaří?

Jejda, tak to netuším. Asi by bylo lepší zeptat se hráčů, kteří prozatím ta utkání odehráli. Já jsem tu byl třeba na jedné nebo dvou třetinách, a hokej jsem tak pořádně neviděl, proto na tuto otázku nedokážu odpovědět.

Existuje šance, že bys nastupoval ve vsetínském dresu až do konce sezóny?

Prozatím žádnou konkrétní nabídku nemám, proto budu hrát teď tady a co bude dál, se uvidí.