Zápas s Vary: komu zbyde více energie v boji o play-off?

Aleš Koňařík • 14.01.2005

V s e t í n – Na rozdíl čtyř bodů by se mohl Vsetín přiblížit osmému místu, pokud ovšem stoprocentně zvládne utkání v Karlových Varech. Blízcí sousedé v tabulce dohrávají utkání 38. kola, které bylo kvůli onemocnění většiny hráčů vsetínského týmu přeloženo na náhradní termín. Vsetínskou náladu spravila po dvou porážkách z domácího ledu remíza na Spartě, na kterou by Valaši rádi navázali i ve veledůležitém klání s Energií.

Karlovarští očividně nehodlají rezignovat na svou snahu o historicky první účast ve vyřazovacích bojích, ovšem z postupové osmičky, kde se drželi valnou část první poloviny soutěže, vypadli už dávno. Vzpruha přišla v osobě brankáře Romana Málka, jenž je v lázeňském městě na hostování do konce sezóny a odkud poté zamíří do Plzně.

Aktuálně však pomohl Karlovarským pomoci vyřešit nejistotu kolem místa brankářské jedničky, neboť po nepříliš úspěšném experimentu s Lotyšem Masalskisem se na choulostivém postu střídali s většími či menšími úspěchy nepříliš zkušení gólmani Šmíd a Mensator.S Málkem v brance dokázala Energie zvítězit ve čtyřech zápasech z posledních devíti kol, výhra 3:1 nad Vítkovicemi v posledním kole bylo navíc potvrzena i vedením extraligy v podobě kontumace kvůli neoprávněnému startu útočníka Míky za Ostravany.

Vsetínu by se měl do sestavy vrátit uzdravený zadák Ondřej Němec, čímž by měla být vsetínská sestava po delší době opět v plné síle. V duelu s Karlovými Vary jí bude určitě třeba. Poslední vítězství ze západočeského ledu se totiž datuje na únor 2003, kdy debaklem 7:2 zničil Vsetín veškeré karlovarské naděje na postup do play-off.

Letošní zápasy: Na Vsetíně se volalo po desítce

K. Vary – Vsetín 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky:
4. M. Dvořák (Alinč, Milan Procházka), 31. Hurtaj (Tomík), 55. Lipianský (Tomík) - 18. Demel (Kovář, Vak).

Vsetín – K. Vary 9:2 (1:2, 4:0, 4:0)
Branky:
15. Němec (Vak), 27. Vak (Němec), 31. Brabenec (Somík, Klesla), 36. Vlach, 38. Zadina (Gýna, Frolo), 44. Demel, 53. Radivojevič (Klesla, Frolo), 57. Němec (Vak), 60. Demel (Somík) - 1. Hlavačka (Kraft), 12. Alinč (Milan Procházka).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna, Gřegořek, Jaškin, Spitzer - Hudler, Brabenec, Somík - Radivojevič, Vak, Demel - Veselý, Vlach, Selingr - Dubec, R. Hruška, Korotvička.

Karlovy Vary: Málek - Ptáček, Kutlák, Hlavačka, Krajíček, J. Polák, Harant, Suur - Hurtaj, Alinč, Dvořák - A. Nedorost, Kraft, V. Polák - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bednařík, Pech, Tvrdek.