Zápas to byl těžký, ale tři body jsou doma, říká nový Sympaťák WSM Ligy Jakub Teper

Kristýna Zigmundová • 30.01.2018

WSM Liga má svého nového Sympaťáka, kterým není nikdo jiný než NÁŠ Kuba Teper, který také hodnotí zápas proti Litoměřicím. „Byli jsme hodně nervózní. Potřebujeme každý bod a teď se nám nervozita prostě lepí na hokejky. My jsme to ale zvládli, což je nejdůležitější,“ říká po utkání, které bylo hodně vyrovnané a skončilo 2:1 ve prospěch Vsetína.

Kubo, co řeknete k utkání proti Litoměřicím?

Utkání bylo hodně těžké a ubojované. Tři body jsou ale doma, za což jsme rádi.

Z vaší strany se objevovalo hodně chyb. Vnímali jste to také tak?

Byli jsme hodně nervózní. Potřebujeme každý bod a teď se nám nervozita prostě lepí na hokejky. My jsme to ale zvládli, což je nejdůležitější.

Dnes jste padal do všech střel a jistě byl i v tomto ohledu nejobětavější hráč. Jak to vnímáte?

Určitě to nejsem jenom já. Každý do těch střel padá, každý se snaží pomoct gólmanovi. My jedině tady tím můžeme získávat body. Když budeme bojovat jeden za druhého, padat do střel a blokovat. Podle mě to ale dělá každý, ne jenom já.

Nerozhodila vás trochu ta první branka v závěru třetiny?

Je pravda, že my vždy, když dostaneme první gól, nebo i první dva, tak se naše hra trošku sesype. Dneska jsme si ale říkali, že na to nebudeme koukat a že do toho prostě půjdeme. Sílu na to abychom to otočili máme.

Připsal jste si druhou asistenci u branky Vojtěcha Šilhavého. Můžete to nějak popsat?

Nahrával jsem vlastně Tomovi Vávrovi, který to krásně přihrál na Vojtu, který to tam napálil. To nám určitě pomohlo, protože nám to opět dodalo sebevědomí na hokejky, a nakonec se k nám přiklonilo i to štěstí a my jsme to ubojovali.

Očekávali jste, že v zápase padne tak málo branek?

Abych řekl pravdu, tak je jedno, jestli zápas skončí 2:1 nebo 7:1. Možná, že je pro nás lepší, že to skončilo takto, protože jsme měli výsledky, kde jsme například v Benátkách dokázali vyhrát vysokým rozdílem, a potom jsme dostali lekci zase někde jinde. Proto je možná lepší být takto v pozoru, hrát ty zápasy o jeden gól, ale sbírat body poctivě a pravidelně. Podle mě je ale úplně jedno, jak ty body sbíráme, jestli to bude o gól nebo o pět, je to jedno. My potřebujeme každý bod a dnes máme tři, což je super.

V závěru zápasu při power-play Martinovi Podešvovi trošku nešťastně sjel kotouč z hole a on přestřelil prázdnou bránu. Jistě se nechytl za hlavu jen on.
Abych pravdu řekl, tak jsme to neviděl, seděl jsem vzadu na lavičce, takže vůbec nevím, jak to tam probíhalo. Viděl jsem, že se ale celý stadión chytil za hlavu, takže to bylo těsný. Nic se ale neděje, protože jsme vyhráli.

Jste teď novým Sympaťákem WSM Ligy, co na své vítězství říkáte?

Popravdě nemám slov. Určitě je to tím, že máme výborné fanoušky, bez kterých by to určitě nešlo. Oni hlasovali a já jsem samozřejmě rád. Víc mě ale těší, že od nich máme celkově takovouto podporu, které si hodně ceníme a doufám, že jim uděláme radost a dostaneme se do play-off.

Ve středu vás čeká Slavia, s čím tam do toho půjdete?

Teď už jsou ty zápasy všechny stejné. My do toho musíme jít s obětavostí a srdcem. Jistě se na ně připravíme, mají silný mančaft, ale já věřím, že si z Prahy nějaké body odvezeme.