Zápasy bychom chtěli rozhodovat už v první třetině, má jasno Vojtěch Šilhavý

Helena Hegeďová • 06.11.2016

Velký podíl na desátém korálku na šňůrce vítězství má druhá formace Vojtěch Šilhavý - René Kajaba - Jakub Čuřík. „Výborně jsme si sedli, šlape nám to,“ pochvaluje si spolupráci nejmladší z trojice útočníku. Vítězství se však vůbec nerodilo lehce, Nový Jičín dlouho vzdoroval, což po zápase uznal také dvaadvacetiletý odchovanec Kladna: „Všichni s námi chtějí uhrát nějaký rozumný výsledek, takže my hlavně nesmíme nikoho podcenit a hrát se všemi na sto dvacet procent.“

Jak hodnotíte dnešní utkání proti Novému Jičínu?

Na prvním místě jsme hrozně rádi za výhru, i když jsme tam měli pasáže, které nebyly moc ke koukání. Jsme rádi, že jsme uhráli tři body. Je to důležitá ubojovaná výhra a hlavně desáté vítězství v řadě, což je strašně nádherné. Všichni jsme za to rádi.

S čím jste šli do dnešního zápasu?

Jednoznačně vyhrát, nepodcenit soupeře a nechat na ledě všechno, co můžeme.

Nový Jičín byl na začátku vyrovnaným soupeřem. Čekali jste to, nebo vás to překvapilo?

Všichni s námi chtějí uhrát nějaký rozumný výsledek, takže my hlavně nesmíme nikoho podcenit a hrát se všemi na sto dvacet procent. Mne tedy rozhodně nepřekvapuje, když s námi hraje Nový Jičín vyrovnaný zápas. Důležité jsou hlavně ty tři body. Uvidí se na konci. Ještě nás čeká dlouhá cesta.

V první třetině jste ubránili oslabení 3 na 5. Bylo i tohle tím, co vás nakoplo?

Kluci v oslabení rozhodně odvedli výbornou práci. Padali tam do střel, blokovali. To každopádně nakopne každý tým, takže je to určitě jedna z věcí, která nás kopla nahoru. Pak už nám to tam naštěstí napadalo.

V první třetině šlo vidět, že jste se s Novým Jičínem oťukávali. Vám ale většinou vychází třetí třetiny, ve kterých obvykle rozhodujete zápas…

No tak my bychom ty zápasy chtěli rozhodovat už v první třetině, ale Nový Jičín hrál ze začátku dobře dozadu, to se musí nechat. My jsme rádi, že jsme to zlomili, dali nějaké branky a necháme tři body tady na Lapači.

Vy sám jste vstřelil druhou branku zápasu, jak vypadala tato situace?

K puku se na modré dostal Kuba Čuřík, já jsem jen vybruslil a Kuba mi to tam nádherně hodil do strany. Já jsem tam do toho nějak plácl a trefil jsem se nahoru v moment, kdy gólman šel dolů.

Na ledě jste byl i při vstřelení třetí branky a připsal jste si u ní asistenci…

Tam jsem dostal puk dolů a otevřela se mi cesta na Rendu Kajabu a na Kubu Čuříka. Jeden z hráčů Jičína přistoupil k Rendovi, tak jsem to dal Kubovi, a ten to krásně trefil k tyči.

Jak se vám hraje v lajně s Reném Kajabou a Jakubem Čuříkem?

Hraje se mi s nimi naprosto výborně. S klukama jsme si výborně sedli, šlape nám to, a jsem za to rozhodně rád. Doufám, že to takhle bude i do budoucna. Musím zaklepat (klepe na zuby), opravdu výborná spolupráce.

Kdy jste naposledy vyhrál deset zápasů v řadě?

Kdy naposled? To bylo možná někdy, když jsme byli sedmáci, nebo osmáci na Kladně. A také v juniorce jsme měli šňůru snad jedenácti výher v řadě, ale pak také asi jedenácti proher v řadě. Takže teď nás teda čeká ještě jedna výhra, abych to vyrovnal (směje se).

Takže se nebojíte, že by potom mohla přijít nějaká ta série proher?

Nebojím se, protože to nenastane.

V příštím zápase vyzvete Kopřivnici, co očekáváte od tohoto utkání?

Musím říct, že tady na Vsetíně jsme se s ní teda pěkně potrápili. Vedli jsme 3:0, ale v průběhu to dokázali stáhnout na rozdíl jedné branky, na 4:3. Brali jsme si timeout a byli jsme rádi, že jsme ty tři body tenkrát vykousali. V tom zápase jsme naopak ve třetí třetině polevili, to se nám nesmí stávat. Teď k tomu přistoupíme na 110% a nenecháme nic náhodě, nic nepodceníme a budeme chtít samozřejmě vyhrát.