Ze Vsetína až na Kamčatku? Valaši najezdí během sezony 14200 kilometrů

Tomáš Kopecký • 22.07.2017

Valaši by s trochou nadsázky mohli od září nabízet vyhlídkové jízdy po celé České republice. Klubový autobus bude pro vsetínské hokejisty druhým domovem. V rámci základní části je čeká 26 výjezdů na venkovní zápasy, během nichž ujedou zhruba 14 200 kilometrů, což se rovná silniční vzdálenosti mezi Vsetínem a východním pobřežím Ruska. Loni přitom zelenožlutí strávili na cestách ve stejné části sezony pouze 3 300 km, letos je tak čeká obrovská změna.

Jedna cesta na zápas a zpět zabere Valachům průměrně 546 kilometrů. V autobuse je tak čeká při každém výjezdu zhruba šest hodin jízdy. Největší vzdálenost musí překonat na trase do Karlových Varů. Při jízdě z východu Moravy až k německým hranicím najezdí 452 kilometrů. Na pomyslném druhém místě je pak Kadaň se 435 kilometry, třetí Ústí nad Labem je vzdáleno 412 kilometrů.

Klub                                 celkem km

HC Energie Karlovy Vary          	452 km

SK Kadaň			        435 km

HC Slovan Ústí n. Labem  		412 km

HC Stadion Litoměřice			391 km

HC Benátky nad Jizerou			359 km

Rytíři Kladno		                358 km

HC Motor České Budějovice	        336 km

HC Slavia Praha 	        	320 km

SK Horácká Slavia Třebíč        	184 km

LHK Jestřábi Prostějov    		102 km

AZ Havířov  		                 83 km

HC Frýdek-Místek         		 68 km

HC Zubr Přerov                           52 km

Pokud by řidič autobusu jel průměrnou rychlostí 80 km/h, během celé sezony by Valaši strávili na tuzemských silnicích zhruba 180 hodin, což je více než týden čistého času. Pohodlí a dobrá pohoda v kádru je tak enormně důležitá, protože hráči spolu budou opravdu dlouho i mimo led.

Fanouškům se v rámci nejbližší dojezdové vzdálenosti nabízí výjezdy do moravských měst a slezských měst - Přerova, Frýdku-Místku, Havířova a Prostějova. Jak jsme však byli svědky v minulé sezoně, Vsetín má své příznivce všude a o podporu ve venkovních zápasech se nemusí obávat ani v těch nejodlehlejších končinách.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov