Ženy mají za sebou další dobrou sezónu, skončily druhé

Jiří Kubják • 23.04.2010

Ženský hokej ve Vsetíně zažil další dobrou sezónu. Shodli se na tom oba trenéři Miroslav Svoboda a Karel Kutěj. Po základní části se Valašky umístily na čtvrtém místě, ovšem po skončení nadstavby až do posledního zápasu stále bojovaly o prvenství v moravské skupině. Nakonec po rozhodujícím zápase proti HC Cherokees Brno, ve kterém podala obětavý výkon, skončila zelenožlutá děvčata na hezkém druhém místě. Pojďme se stručně ohlédnout za jejich sezónou.

Hodnocení sezóny 2009/2010:

Klub: Stanislav Pavelec
A-tým: Juraj Jurík
Junioři: Jaroslav Plachtovič
Starší dorost: Luboš Jenáček
Mladší dorost: Miroslav Kubo
Ženy: Miroslav Svoboda a Karel Kutěj (právě čtete)

Na úvod je nutno poznamenat, že hokejová liga žen se dělí na tři skupiny - A, B a C. Skupinu C tvoří družstva z Moravy, v níž hraje i tým HK Vsetín - Ženy. Po skončení základní části se Valašky umístily na 4. místě, z celkovým počtem 12 bodů, když z 10 zápasů vyhrály čtyřikrát a pětkrát odešly z ledu poraženy. Skóre ukazovalo poměr 58:36. Z prvenství po základní části se radovalo družstvo Karviné, které v play-off hrálo s týmy z Čech. Základní část hodnotí oba vsetínští trenéři Miroslav Svoboda a Karel Kutěj jako slabší.

Před zahájením nadstavbové části odešly ze Vsetína na play-off do Karviné tři nejproduktivnější hráčky. Elegánku na bruslích Zuzanu Povýšilovou, důraznou Evu Baslovou a pro soupeřky ne příliš populární Moniku Svobodovou vítaly v Moravskoslezkém kraji s otevřenou náručí. Valašky požadovaly adekvátní náhradu v podobě pěti hráček, ale nakonec na Vsetín zamířil jen trojlístek v podobě obránkyně Lucie Stašové, a dvou útočnic Andrey Zbořilové a Pavlíny Pěgřímkové. Zvláště Pavlína Pěgřímnková zanechala na Valašsku výraznou stopu a trenéři by jí rádi viděli v zelenožlutých barvách i pro další sezónu.

Při tak citelném oslabení se vsetínské Sfinx ještě více semkly a na ledě podávaly mnohokrát lepší výkony. Dokonce se jim podařilo v play-off protáhnout vítěznou šňůru na 5 zápasů v čadě. Na domácím ledě ochutnaly hořkost pořážky jen jednou. Proto play - off bylo hodnoceno více než výborně. Přes všechny klikaté cesty během sezóny a přes všechna zranění, braly hráčky HK Vsetín - Ženy druhé místo jako obrovský úspěch. Úctihodná je i bilance skóre a statistiky: 12 zápasů, 8 výher, 4 porážky a celkově 24 bodů a skóre 43:28

A co by se mohlo předpokládat do nadcházející sezóny? Více prostoru by mohli dostat nováčci. Adriana Lušovská, Petra Hrušková, Adéla Sotolářová či Jitka Fligasová. Andrea Synková už dokonce okusila atmosféru play-off v podobě třech odehraných zápasů.

Dále se klub bude upínat o stálé opory. Hana Vávrová patří mezi nejlepší střelkyně. Její dvorní nahravačka Jana Špoková umí výborně číst hru. Anna Jasenská svou poctivou hrou odvede spousty černé práce. Obranu bude po návratu z Karviné opět dirigovat Zuzana Povýšilová. Rapidně nahorů by mohla jít i Karolína Potěšilová. Michaela Štefková patří snad k nejlepším obráncům z celé ligy, co se týče počtu zblokovaných střel. V neposlední řadě nelze zapomenout na brankařku Ivu Martincovou, jež si zejména v play-off vysloužila obrovské uznání a do další sezóny bude jedničkou v brance valašek. HK Vsetín - Ženy bude i pro příští sezónu nebezpečný tým, se kterým se musí počítat.