Zlepší si Vsetín reputaci na Varech?

Tomáš Novosad, Miroslav Votava • 13.10.2002

V s e t í n – Po sobotním nevydařeném utkání v Českých Budějovicích se musel vsetínský celek bleskurychle přesunout zpět na jihovýchod Moravy. V nedělním utkání totiž přivítá na vlastním ledě celek Energie Karlovy Vary. Zápas bude přímým soubojem o 9.místo tabulky. Karlovy Vary v pátečním utkání přehráli Slavii 5:4 a jsou v psychické pohodě. Vsetín bude chtít zapomenout na zápas v Budějovicích a dokázat svou stoupající formu.

Oba celky tak jdou do zápasu hodně namotivovány. Jde o hodně. Vsetín by již nerad chyboval a Varům by se jistě bodový zisk z výletu na Moravu zamlouval. Po příchodu nového generálního sponzora tým Varů hodně posiloval. Obranu vystužili Jan Němeček, který se vrátil po letech ze zahraničí, kde také odehrál pár utkání za Los Angeles Kings, Marek Topoli z Košic, z Chomutova Richard Bauer a z Českých Budějovic Lukáš Krajíček.

V první útočné řadě hrají kladenské posily Ladislav Svoboda a Václav Skuhravý, které doplňuje Tomáš Němčický. V Karlových Varech tradičně loví posily na Slovensku, po Tomíkovi či Štefankovi přišel Martin Opatovský z Liptovského Mikuláše. Nejvíce toho v karlovarském dresu odehrál bývalý sparťan Jaromír Kverka. Loni si velice dobře vedli Libor Pavliš a David Balázs, který je momentálně na druhém místě tabulky střelců extraligy. Bývalého slávistu v týmu Jana Kopeckého "vystřídal" další ex-sešívaný útočník Robin Bacul, který přišel z Havířova. Stabilní místo v sestavě si získal největší talent Karlových Varů posledních let, Vojtěch Polák.

Energii budou pro zranění chybět Jan Němeček a Martin Opatovský. Vsetín opět nastoupí bez Alexeje Jaškina (zranění ramene).

Pravděpodobné sestavy

HC Vsetín: Biegl - Luža, J. Polák, Němec, Bartek, B. Ptáček, Kuboš, Frolo - Vampola, Stantien, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit - Dubec, Vak, Ambruz - Sochor, Korotvička, Kotásek.

HC Energie Karlovy Vary: Franěk - Topoli, Mádl, Hlavačka, Krajíček, Bauer, Rodin, Grof - L. Svoboda, Skuhravý, Němčický - Pavliš, Kverka, Košťál - V. Polák, Bacul, Balázs - Tvrdek, Pech, Kraus.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov