Změny v kádru: Stantien dohraje v Budějovicích, Freiberg jde do prvoligové Kadaně

Jan Hrbáček • 13.01.2007

V s e t í n - Další očekávané změny provázejí v tabulce poslední Vsetín. Klub souhlasil s uvolněním zkušeného útočníka Romana Stantiena, který dohraje sezónu v ambiciózních Českých Budějovicích a devatenáctiletého Petra Freiberga, který jde zkusit štěstí do prvoligového týmu Kadaně. Stantien měl přímo ve smlouvě ošetřeno, že pokud by si nemohl zahrát play off, musí jej klub uvolnit a to se podle předpokladů stalo. Dvaačtyřicetiletý veterán odehrál letos za Vsetín 39 utkání, ve kterých nasbíral 15 bodů za sedm branek a osm asistencí a do nového působiště by se měl přesunout ke konci přestupního termínu v závěru ledna.

Další útočník Petr Freiberg se stal po loňské sezóně vůbec první posilou pro tehdy finančně zmítaný vsetínský tým. Během letní přípravy se ale neprosadil a od té doby ve Vsetíně nehraje. Nejprve odehrál šest utkání za vsetínské juniory (1+0), poté byl poslán na hostování do juniorky Sarezy Ostrava, kde v 16 zápasech zaznamenal 13 bodů (4+9) a až do této chvíle působil v Jindřichově Hradci a to jak v juniorském (5Z,1+3) tak seniorském týmu (2Z,1+0). Pro zbytek sezóny si jej vyhlédla prvloligová Kadaň, kam míří také jeho spoluhráč Adam Kašpárek. Shodou okolností i tento hráč se v letním období ve Vsetíně pokoušel prosadit, avšak neúspěšně.