Senzace! Vsetín vyhrál v Karviné a jde znovu do čela tabulky

Filip Bazala, Václav Trávníček • 09.10.2011

Takovou jízdu asi čekal málokdo. Vsetínští hokejisté zatím procházejí sezónou suverénně, hořkost porážky poznali jen ve dvou utkáních. Naposledy v neděli porazili Karvinou na jejím ledě 2:1, když se pod obě branky podepsal útočník Filip Bajtek. Třinecký odchovanec se nejprve podepsal pod první Korčákův gól a druhý, který se ukázal jako vítězný, sám vsítil. Valaši budou čelo tabulky hájit ve středu proti druhé Opavě.

2. liga - 9.kolo ne 9.10.17:00
SK Karviná
1:2(0:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Studený (Holuša, Urbánek) - 22. Korčák (Vaněk, Bajtek), 40. Bajtek (Vaněk, Korčák). Rozhodčí: J. Jeřábek - L. Barteček, T. Moravec. Vyloučení: 4:8 Diváci: 540 Střely na branku: 41:15. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
SK Karviná: Iláš - Tomis, Samiec, Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Studený, Urbánek, Štefanka, Holuša, Roupec, Moravec, Galvas, Ivan, Javín, Ciupa, Luka, Škatula, Sznapka, Hegegy
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Hoďa, Spitzer, Tesařík, Hrčka, Žabčík, Šimek, Mečiar - Zúbek, Hruška O., Hruška P., Korčák, Vaněk, Bajtek, Kajaba, Semjonov, Sprušil, Dědek, Hambálek, Holík

Zápas začal opatrně na obou stranách. První střela utkání přišla ve druhé minutě, kdy z levého kruhu pálil na Iláše Filip Bajtek. O minutu později se do akce pustili také domácí, když Rosůlek zpoza branky hledal před brankou Blatoně, ale hostující obránce mu znemožnil přihrávku zpracovat. Ve třetí minutě zahrávala Karviná první přesilovou hru po faulu vsetínského Hambálka, ale žádnou větší šanci krom střely Galvase do připraveného Hromady si nevytvořili. Naopak před koncem přesilovky karvinští faulovali a naskytla se zkrácená přesilová hra hostům. Vsetín se v přesilovce také příliš nevytáhl, když jedinou šanci z hole Spitzera od modré Iláš s poklidem zlikvidoval. V polovině třetiny přišla další přesilová hra domácích, když byl za katr poslán David Hoďa na dvě minuty za držení. Valaši se celkem bez úhony dokázali ubránit i druhé přesilové hře Olejářů.

V první velké šanci se ocitli hosté po buly před domácím gólmanem. Holík získal po touš a sám před Ilášem nedokázal vsítit branku, naopak domácí gólman skvěle vykryl prostor a podržel domácí tým. Pár vteřin po akci hostů přišli s gólovkou i domácí hráči. Studený se propracoval k brance hostů a na druhé tyči našel Samiece, který pálil do poloodkryté brány, ale tentokrát ukázal své umění vsetínský gólman a skóre na světelné tabuli tak stále čítalo stav 0:0. Pět minut před koncem první třetiny seděl na trestné lavici velezkušený Javín a hosté měli možnost pokusit se otevřít skóre utkání, ale početní výhoda se jim absolutně nevydařila a tak se stav stále neměnil. Dvě minuty před koncem utkání přišlo ještě jedno vyloučení Vsetína a tentokrát se hosté museli bránit mnohem urputněji než v předchozích. Všechny velké šance Olejářů, ale dokázal zlikvidovat v první třetině výborný Petr Hromada. První dvacetiminutovka v konečném sčítání nepřinesla žádnou branku a k vidění byl spíše bojovný hokej.

Do druhé třetiny lépe hosté. V první minutě pálil z levého kruhu Petr Hruška, ale jeho pokus šel nad. V čase 21:34 přišla první branka zápasu. Jiří Korčák dostal z poza branky namazáno před Iláše a střelou do protipohybu nad lapačku vsítil první branku zápasu. O necelou minutu později se domácím bleskově podařilo srovnat. Václav Studený se dostal do protiútoku po levé straně a bombou k tyči prostřelil Hromadu - 1:1. Domácí tým branka nastartovala a v následujících minutách plně zaměstnávali brankáře Hromadu. Hosté se probudili v sedmé minutě. Sprušil zachytil rozehrávku Olejářů a vsetínští byli v akci tři na jednoho, ale při finální přihrávce na Kajabu se skvěle robinsonádou vrhl po puku Hegegy a uhasil veškeré nebezpečí. Domácí pokračovali v tlaku. Chybu hostujícího obránce mohl potrestat Samiec, ale rozhodl se střílet z dálky, což nebylo to pravé a jeho pokus šel vysoko nad. O minutu později přišla ještě větší minela z řad vsetínských. Hoďa namazal do jízdy Lukovi, který na druhé straně našel Moravce, ale na Hromadu naštěstí pro Vsetín nevyzrál.

V polovině zápasu tlak domácích vygradoval přesilovkou, po faulu Ondřeje Hrušky. Po půl minutě, ale přišlo vyloučení i na druhé straně. Vaněk se dostával do samostatného úniku a na poslední chvíli mu cestu k brance překazil faulem Hegegy. Jenže po minutě hry čtyři na čtyři se opět vylučovalo. Hrčka si potáhl nezastavitelného Luku a hlavní rozhodčí jej nekompromisně poslal na trestnou lavici. Domácím se tak naskytla zkrácená přesilová hra pět na čtyři. Tu mohli bleskově využít, když Moravec na druhé tyči našel najíždějicího Samiece, ale Hromada opět skvělým zákrokem zmařil jeho šanci. O pár vteřin později vyslal od modré bombu Javín a opět skvělý Hromada s ledovým klidem zachytil do lapačky. Hosté se tak hlavně díky skvělému brankáři. Jenže o pár vteřin později nechal hokejku příliš vysoko Semjonov a vsetínští šli opět do oslabení. V tom Olejáři skvěle vyšachovali obranu Valachů a když už to vypadalo, že Studený do poloodkryté branky dá další branku domácích skočil mu do střely Petr Hruška a zabránil tak nejhoršímu. Vsetín s velkým štěstím oslabení přežil a mohl se po dlouhé době podívat do útoku. Bajtek našel na levém kruhu volného Sprušila, jehož příklep mířil těsně nad vyrážečku Iláše. Devět vteřin před koncem přišla studená sprcha ze strany Vsetína. Korčák našel před Ilášem Vaňka, který nahrál najíždějícímu Bajtkovi a ten už měl před sebou odkrytou branku a hosté v závěru třetiny šli do překvapivého vedení 2:1. Po čtyřiceti minutách tedy domácí prohrávali se Vsetínem 1:2, ale vývoj druhé třetiny naznačoval absolutně jinému skóre, ale takový hokej je.

První minuta třetí třetiny přinesla dvě střely na obou stranách, ale ani v případě Vsetína ani Karviné touš na branku cestu nenašla. Olejáři o pár minut později opět vytvořili brankovou příležitost, ale Urbánka ve stoprocentní šanci vychytal Hromada. V následující minutě se k Hromadovi propracoval Moravec, ale i jeho pokus vsetínský gólman vytěsnil mimo nebezpečí. Na druhé straně přišla chyba v rozehrávce, ke které se dostal Tesařík, ale střela mu nesedla. Domácí to i nadále zkoušeli z větší vzdálenosti, ale i pokus Samiece Hromada vychytal. O minutu později opět střela s velkým nápřahem v podání Luky, ale i tuto bombu Hromada zneškodnil. V polovině poslední dvacetiminutovky měl megašanci Novák po střele Štefanky, když mohl zakončovat sám do prázdné branky, ale v jasné volovce mu touš přeskočila čepel hole. Krátce na to byl vyloučen Hrčka za nedovolené bránění a domácím se naskytla jedna z posledních šancí na vstřelení branky. Olejáři se této šance zhostili výborně, ale když se prokličkoval Rosolek až před Hromadu a svůj blafák netrefil do brány bylo už jasné, že Vsetín se opět ubrání.

O dvě minuty později se naskytla šance přesilové hry i hostům, ale na pouhých pět vteřin, protože vsetínský kapitán Vaněk použil nedovolené bránění. Ve hře čtyři na čtyři se sám přes domácího obránce protáhl Petr Hruška, ale kotouč mu utekl a jeho zakončení Iláš s klidem zneškodnil. Na druhé straně z mezikruží pálil Novák a Hromada měl opět plné ruce práce. Minutu na to se karvinští opět pustili do hezké kombinační hry. Moravec našel na pravé straně najíždějícího Luku, ale ten trefil přesně náruč Hromady. Hosté si po této akci vyžádali oddechový čas. Po krátké pauze byl na ledě opět první útok domácích a sám zpoza branky to zkoušel Moravec. Jeho pokus Hromada vyrazil před sebe a jako na odjištěnou nálož naskákali vsetínští obránci na kotouč. V posledních minutách se na ledě za Olejáře objevovala hlavně první formace a trenér Flašar si minutu před koncem pro jejich oddych vyžádal time-out. Po oddechovém času hráči Karviné nastoupili ke hře bez brankáře v šesti. Domácí semkli hosty tvrdě v pásmu, ale žádnou větší šanci už si vytvořit nedokázali a Karviná tak se Vsetínem prohrála 1:2

Aleš Flašar (hlavní trenér, HC Karviná): „Dneska jsme dostali lekci z produktivity. Kdo tady dneska byl, tak musel vidět, že jsme měli více ze hry, ale hokej se hraje na góly. My jsme jich dali méně a to rozhodlo. Měli jsme hodně šancí, které jsme neproměnili, a ten výsledek je takový, jaký je. Ve středu nás čeká Přerov, což je velice silný mančaft a my budeme muset začít dávat góly. Musíme dávat branky, to je naše momentálně největší slabina. Já věřím tomu, že se to povede. Loni jsme taky měli těžký rozjezd a taky jsme prohráli hodně smolných zápasů, ale sezona je dlouhá a pak se to zlomilo, takže věřím, že letos to přijde taky a my půjdeme nahoru."

Viktor Hlobil (hlavní trenér, VHK Vsetín): „Věděli jsme, že i když Karviná v minulém zápase dostala od Opavy deset branek, tak je třeba se na ni dobře nachystat. Mají velmi kvalitní tým. Většinu zápasu jsme dnes sehráli na čtyři lajny, protože jsme věděli, že je tady v Karviné velké hřiště, takže jsme chtěli rozpoložit síly. Průběh utkání jsme dnes zvládli velmi dobře, Hrouda chytal výborně i celé mužstvo, čtvrtá lajna se taky neztratila. Pomohli klukům, kteří pak dohrávali ten závěr, kdy se nás domácí snažili zatlačit, ale měli jsme pořád sílu na to, abychom to uhráli. Dnes opravdu musím pochválit celé mužstvo, včetně Hroudy. Také musím pochválit dnešní výkon sudího Jeřábka, protože po utkání ve Valašském Meziříčí jsem uvedl, že pískal všelijak, tak dnes pískal opravdu dobře."