Vsetín ztratil cenné body, v Uherském Hradišti těsně prohrál

Radek Bařina, Michael Kachlíř • 18.01.2012

Důležité body ztratili hokejisté VHK na ledě Uherského Hradiště. V malém derby jim utekla zejména první třetina, kterou, přestože se ujali vedení, prohráli 1:3. Další minuty se proměnily v marný souboj vsetínských střelců s výborně chytajícím Kůdelou. Až slepené góly v polovině třetí třetiny vrátily Valachy do hry o body. Sedmdesát sekund před koncem se ale ex-vsetínský Martin Červenka postaral o to, že vítězná radost zavládne na Slovácku.

2. liga - 36.kolo st 18.1.18:00
HC Uherské Hradiště
4:3(3:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 15. Červenka (Jedlička, Hrabec), 15. Sekerka (Matějka), 19. Matějka (Sekerka, Krystýnek), 59. Červenka - 11. Kubo (Zúbek), 51. Zúbek (Heš), 51. Vítek (Spitzer). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
HC Uherské Hradiště: Kůdela - Šťastný, Jedlička, Krystýnek, Matula, Sladký - Hrabec, Kříž, Horehleď, Sekerka, Matějka, Červenka, Lažek, Ondra, Křemeček, Rozhon, M. Rapant.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Farda, Heš, Spitzer, Mečiar, Hoďa, Hrčka, Šimek, Žabčík - Zúbek, Vaněk, Sprušil, Vítek, O. Hruška, P. Hruška, Holík, Dědek, Hambálek, Kubo, Korčák.

V úvodu střetnutí se oba týmy příliš do útoku nehnaly. V ojedinělé šanci zahrozil Heš, jenž vystřelil přímo do gólmana Kůdely. Na opačné straně měl smůlu Jedlička, když nastřelil boční konstrukci vsetínské branky. To už neplatilo po polovině třetiny. Jak je jednoduché dát gól předvedl Kubo, když zblízka překonal domácího brankáře Kůdelu. Možnost přesilové hry měli poté domácí, ale provinění Fardy k vyrovnání nevyužili.

Poté převzali iniciativu svěřenci trenéra Sakrajdy, kteří dvěma góly otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Nejprve po vyloučení Spitzera vyrovnal Červenka. Hráč Uherského Hradiště využil bleskově přesilovku. Na jeho gól úspěšně navázal Sekerka. Obě branky od sebe dělilo pouhých 29 vteřin. To ještě ale ze strany domácích nebylo vše. Při hře čtyř proti čtyřem 61 vteřin před koncem první třetiny navýšil vedení ve prospěch Uherského Hradiště Matějka.

Po změně stran byli aktivnější hosté. Jejich obléhání hradišťské branky ale k dosažení kontaktního gólu nevedlo. Na druhé straně v dobré pozici vypálil Křemeček, jenž ale zamířil nepřesně pouze do zadního hrazení. Vsetín i nadále houževnatě bojoval. Sprušilův pokus o bekhendový blafák brankář Kůdela vystihl.

Hosté měli častěji puk na hokejkách a byli usazeni v útočném pásmu. Pěknou individuální akci předvedl Petr Hruška, který ujel do brejku. Proti jeho zakončení zareagoval gólman Kůdela pohotově. Domácí brankář měl víc práce, než jeho protějšek a jen díky jeho zákrokům drželo Hradiště průběžné dvoubrankové vedení. Výsledek nezměnilo ani vyloučení hradišťského Hrabce, které bylo v prostřední části hry jediné.

Na začátku poslední třetiny domácí srdnatě bránili dvoubrankové vedení. Před polovinou dějství vzplály na ledě emoce. Rozhodčí proto poslal na trestnou lavici vychladnout Krystýnka s Matějkou a Heše se Zúbkem. Po návratu potrestaných hráčů do hry již Hradiště kapitulovalo. Kontaktní branku zajistil Vsetínu Zúbek a necelou minutu po něm vyrovnal Vítek. Po dvou rychle inkasovaných brankách si domácí trenér Sakrajda vyžádal oddechový čas.

Možnost ke skórování měli domácí při technické chybě hostů, kteří se provinili proti pravidlům, když špatně vystřídali. Přesilovku ale Hradiště nevyužilo. Dvě minuty před koncem základní hrací doby si oddechový čas vyžádal hostující trenér Hlobil. Jakékoliv myšlenky na prodloužení odmítl Červenka, jenž překonal brankáře Hromadu podruhé v zápase. Po inkasovaném gólu vyfasoval osobní desetiminutový trest za protesty brankář Hromada. Hokejisté Uherského Hradiště si tak na své konto připsali cenné tři body.

Petr Sakrajda (HC Uherské Hradiště): „Ve druhé třetině rozhodlo, že se Vsetín nedostal do hry. Že by měl třeba před třetí třetinou srovnané skóre. Takže i po druhé třetině jsme vedli 3:1. Pak jsme špatně vystřídali a inkasovali na 3:2. Vyrovnávací gól na 3:3 byl po naší chybě, kdy jsme neobsadili na modré čáře obránce, který poslal puk před branku, odkud se prosadil Vítek. Hodně gólů inkasujeme právě z předbrankového prostoru. Dnešní vítězství hráči ubojovali srdcem. Dvě třetiny jsme byli lepším týmem a vyhráli jsme zaslouženě.“