Valaši ovládli i poslední zápas základní části!

Kristýna Zigmundová, Helena Hegeďová • 22.02.2017

Vsetínští hokejisté nastoupili do zápasu s notnou dávkou respektu a na první branku jsme si museli počkat až do 8. minuty, kdy se podařilo skórovat Lukáši Finsterlemu. Ve druhé třetině hosté zápas trochu zdramatizovali a podařilo se jim vyrovnat. Naštěstí se ale prosadil Vojtěch Šilhavý, který poslal svůj tým opět do vedení. V poslední třetině se Vsetín rozjel a do sítě Kopřivnice vpravil 6 branek, čímž definitivně potvrdil vítězství 8:1 v tomto duelu.

2. liga - 44.kolo st 22.2.17:30
HC Kopřivnice
8:1(1:0, 1:1, 6:0)

Branky a nahrávky: 8. Finsterle (Kucharczyk, Luka), 35. Šilhavý (Čuřík), 44. Finsterle (Luka, Kucharczyk), 44. Kolařík (Zúbek), 45. Zúbek (Hryciow), 47. Finsterle (Luka), 58. Daněk (Ostrčil), 58. Jeník (Luka, Finsterle) – 29. Ollender (Pěnčík). Rozhodčí: Held – Novotný, Axman. Vyloučení: 6:8, navíc Krutil (KOP) 10 min. NESP. Využití: 1:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 1367. Střely na branku: 44:16. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Mojžíš, Jeník, Janáček, Hryciow, Teper, Čech, Stuchlík, Ostrčil – Luka, Kucharczyk, Finsterle – Kolařík, Vávra, Zúbek – Čuřík, Šilhavý, Hořanský – Daněk, Pokorný, Vítek.
HC Kopřivnice: Fendrich – Krutil, Čintala, Pargač, Marek, Merenda, Chalupa – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Hrubý, Bartošák, Tomášek, Suchý, Ollender, Červenka.

Po slavnostním zahájení zápasu se iniciativy chopili jako první domácí a začali s ostřelování Fendricha v kopřivnické brance. Nadějně vypadající pokus Luky šel nad a Vávra se marně snažil procpat puk mezi betony hostujícího gólmana. Obrana Kopřivnice odváděla lepší práci než ta vsetínská, přes kterou prošel a zakončil Pargač. Vsetínským ale vycházel rychlý přechod přes střední pásmo a Kolařík mohl zakončit z brejku, ve kterém byl faulován. V přesilovce byli nejblíže brance Šilhavý s Hořanským, nakonec se však domácí stánek radoval po střele Lukáše Finsterleho dvě vteřiny před koncem početní výhody. Ten dostal od Radima Kucharczyka nabito do perfektní pozice a trefou k levé tyčce se nemýlil.

Po inkasovaném gólu se dopředu hnala i Kopřivnice, Vsetín však její plány kazil útočnými výboji. Při následné hře 4 na 4 se již mohlo zdát, že Kopřivnice svého soupeře zatlačí a Vsetín se bude muset bránit. Netrvalo však dlouho, a domácí se opět dostali do útočného pásma, kde se Šilhavému nepovedlo procedit puk pod nadzdvihnutým levým betonem. Hosté i nadále úspěšně bránili a skvělý výkon podal také brankář Fendrich, díky němuž Kopřivnice do konce třetiny neinkasovala, a to i přes mnoho nebezpečných šancí Valachů. Z řad Kopřivnice se naopak ukázal Pěnčík, kterému se však nepovedlo zakončení po objetí vsetínské branky. Se svou střelou jej následoval Hrubý, toho vychytal brankář Hromada.

Kopřivnice nastoupila po přestávce s větší energií a byli to právě hosté, kdo byl v útoku více vidět. Přesilová hra po vyloučení Sluštíka ale dostala Vsetín opět do útočného pásma a byl to znovu Fendrich, kdo zachránil Kopřivnici od inkasované branky. Domácí v červených dresech si dokázali vytvořit tlak, jejich střely byly ale pro gólmana jednoduché, a tak se na druhou stranu vydal Samuel Ollender. Tento kopřivnický útočník se při signalizované výhodě prosadil pokusem pod Hromadovu lapačku. Individuálně to zkusil na druhé straně také Pokorný, který obešel kopřivnického obránce a zakončil do gólmanovy výstroje. Pokorný byl následně vyloučen za sekání a hostům se v přesilové hře povedlo nastřelit tyčku.

Kolem levého betonu se snažil puk procpat Mach, ani on nebyl úspěšný a u mantinelu si našel kotouč Šilhavý, jenž se sám vydal na Fendrichovu branku a zkusil se prosadit mezi betony. Šest minut před koncem druhé třetiny už se to Vojtěch Šilhavému po přihrávce od Jakuba Čuříka povedlo, a Vsacané šli do vedení. Po ubráněném oslabení se do útoku dostala Kopřivnice a nebezpečnou střelu předvedl Sluštík. Puk si vzal Finsterle a po levém křídle dojel až na kruh, kde ohrozil kopřivnickou branku prudkou střelou, která zasáhla gólmana. V poslední minutě se ještě střelou od modré snažil prosadit Krutil, ani tento kopřivnický bek ale na Hromadu nevyzrál a Vsetín šel do šatny opět za jednobrankového vedení.

Na počátku třetí třetiny se před brankou usadili domácí, gól však padl z brejkové situace Vladimíra Luky, který stál nepokrytý na útočné modré čáře a dostal přesný pas od Radima Kucharczyka. Luka této šance nevyužil, pro dorážku si ale dojel Lukáš Finsterle, a ten puk za záda gólmana, k nelibosti maskovaného muže, dostal. Neuběhla ani minuta a Vsetín navýšil na rozdíl tří branek, když se z pravého kruhu trefil Jan Kolařík. Do této minuty se vešla také pátá branka Vsetína. Po zmatku před brankovištěm Fendricha se k puku dostal František Zúbek a poslal jej mezi betony hostujícího gólmana. Kopřivnice se nenechala třemi rychlými góly odradit a po vybrání oddechového času se do útoku dostal Pěnčík. Objel branku, čímž z ní vytáhl gólmana, a poslal pas na Červenku, na kterého už čekala jen prázdná branka. Hostující útočník branku z pomezí brankoviště trestuhodně minul a dal tak příležitost Vladimíru Lukovi. Luka najel do útočného pásma středem kluziště, přes bránícího hráče se však musel uchýlit k mantinelu a poslat zadovku na Lukáše Finsterleho. Finsterle se napřáhl a z mezikruží propálil Fendricha mezi betony, čímž zkompletoval hattrick.

Po vyloučení na obou stranách se dostali do pásma Vsetínští a obzvlášť velký tlak s několika střelami si dokázal vytvořit Vávra. Situace se nakonec vyhrotila natolik, že po potyčce před kopřivnickou brankou byli vyloučení dva hráči na každé straně. Hra pokračovala ve svém rychlém tempu. Díky přesilové hře se do útoku dostali také hosté, kteří si útočnou třetinu udrželi i po skončení početní výhody. Tříbrankový střelec Finsterle ale zkusil gólmana překonat i napočtvrté, když zamířil mezi betony. Z úniku se nepovedlo dostat puk do branky Kolaříkovi, který svým snažením spustil další vlnu vsetínských střel. Kopřivnici se dařilo odstavovat Vsetínské mimo vlastní pásmo, a tak se tam musel Čuřík dostat brejkem. V úniku byl zahákován Merendou a Lapač tak viděl neproměněné trestné střílení, kdy puk vsetínskému útočníkovi z hokejky sjel.

Domácí fanoušky to ale mrzet nemuselo, jelikož vzápětí se z první branky v sezóně radoval Josef Daněk, který tečoval střelu Radima Ostrčila. Tato branka byla pro vsetínský tým 200. v sezóně, a aby nebylo těch prvenství málo, jen o půl minuty později vstřelil premiérovou branku také Štěpán Jeník. Tomu se povedlo dorazit do prázdné branky střelu Vladimíra Luky. Do konce zbývaly necelé tři minuty a Valaši se po celou dobu jejich trvání drželi v útočném pásmu. I když se ochozy Lapače dožadovaly desítky, skóre se zastavilo na stavu 8:1.

Václav Slabý (HC Kopřivnice): První a druhou třetinu jsme se soupeřem drželi krok, ve třetí se nám to celé sesypalo. Musím dát za pravdu, že úroveň vsetínského kádru je úplně někde jinde a jejich výkonnost se v závěru zápasu projevila.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Myslím si, že první dvě třetiny to nebylo takové, jaké jsme si představovali. Neměli jsme pohyb na patřičné úrovni. Jako by hráči měli hlavy už v sobotě a do hry jsme se dostali až v poslední třetině, kdy nám to tam napadalo, zlepšil se výkon týmu, čemuž také odpovídalo narůstající skóre. Se třemi body jsme tedy spokojeni, základní část jsme uzavřeli vítězstvím, a samozřejmě bychom chtěli pozvat ještě více fanoušků, ať nás dorazí v sobotu podpořit.