Další tříbodové vítězství SDO se zrodilo v Brně

Helena Hegeďová • 21.01.2018

Vsetín se dostal v první třetině do tříbrankového vedení. Valaši nejprve skórovali při hře 4 na 4, o pár minut později využili přesilovou hru a v prvním dějství se dokázali trefit i za situace, kdy byly oba týmy v plném počtu. Úspěšnost vsetínských přesilovek potvrdil ve druhé třetině Půček a vypadalo to, že si jdou Valaši za jasným vítězstvím proti outsiderovi skupiny. Při sérii vyloučení na straně hostů se ale domácí prosadili z přesilovky 5 na 3 a i 5 na 4, což jim dalo naději na body za zápasu. Tu ještě umocnili třetí brankou v čase 54:05. Necelé dvě minuty před koncem se však podruhé v zápase prosadil Klímek, čímž určil konečný stav 3:5. Vsetín si tak na své konto připsal tři body a posouvá se na druhé místo tabulky.

ELSD - 36.kolo ne 21.1.13:45
HCM Warriors Brno
3:5(0:3, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 34. Frimel (Miloš, Daněk), 35. Miloš (Frimel, Daněk), 55. Frimel (Borot, Karpíšek) – 8. Petriska (Lašák, Vašenka), 12. Klímek (Jenáček), 15. Ondračka (Baďura, Petriska), 31. Půček (Matiaško, Ondračka), 59. Klímek (Ondračka, Jenáček). Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 4:7 + Klimeš (WAB) 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 30:24. Průběh utkání: 0:0, 0:4, 3:4, 3:5.

HCM Warriors Brno: Lambert (58.–59. Atanasiadis) – Daněk, Miloš, Branžovský, Klimeš, Mrkvica, Šutera – Frimel, Hubáček, Borot, Karpíšek, Ludvík, Vysloužil, Bocián.
VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Jenáček, Ondračka, Lašák, Kožený, Mikulenčák, Fojtášek, Vávra – Půček, Matiaško, Klímek – Baďura, Petriska, Vašenka – Lukačka, Pernický, Krupa.