Ani napotřetí nedokázal Jestřáby porazit. Vsetínu sezóna končí

Ondřej Konvičný • 11.03.2014

V třetím semifinálovém utkání mezi Prostějovem a Vsetínem bylo k vidění dohromady jedenáct branek. Domácí se ujali vedení 4:0 a vše se zdálo jasné. Poté však přišly dva rychlé góly hostí, které zelenožlutým vlily krev do žil. Přestřelka pokračovala i ve třetí třetině, Valaši se však ani jednou nedokázali přiblížit na méně než dvě branky a domácí tak dokázali postoupit bez ztráty jediné kytičky. Výsledek 3:0 na zápasy vypadá sice krutě, Valaši však prohráli se ctí se soupeřem, který snese prvoligová měřítka a dokázali splnit cíl, který si před sezónou vytyčili - semifinále.

2. liga - SF3 út 11.3.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
7:4(2:0, 2:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 18. Indra (Duba, Kučera), 19. Belay (Sršeň), 30. Venkrbec (Polák), 33. Duba (Černý, Luňák), 45. Jedlička (Černý, Kolibár), 51. Stejskal (Černý), 57. Šebek (Jurík, Černý) – 37. Báchor (Žák), 38. Vaněk (Hruška, L.Vrba), 47. Hurtík (L.Vrba, Vaněk), 56. F.Vrba (Mikšovský, Podešva). Vyloučení: 9:12 + Farda, Ševčík (oba VSE) 10 min. OT Využití: 5:3 Diváci: 2306 Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 7:4
LHK Jestřábi Prostějov: Rozum – Švaříček, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Nedbálek, Jedlička, Veselý – Stejskal, Luňák, Kučera, Černý, Venkrbec, Duba, Šebek, Indra, Belay, Antončík, Jurík J., Sršeň.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Hurtík, Žák, F.Vrba, Báchor, Tichý, Farda, L.Vrba – Tesařík, Kajaba, Vaněk, Ambruz, Hruška, Ševčík, Mikšovský, Zúbek, Podešva, Vítek, Kývala.

Třetí finálové střetnutí začali lépe hosté ze Vsetína, kteří se drželi v útočném pásmu a zasypávali Kevina Rozuma množstvím střel, jejich převaha byla navíc ještě umocněna přesilovkou pět na tři po faulech Jedličky a Poláka, ale tato výhoda zůstala hosty nevyužita. První větší šanci domácích právě obstaral v šestnácté minutě Polák ale ani na dvakrát puk za Hromadu nedostal. To Jestřáby ale příliš mrzet nemuselo, jelikož o dvě minuty později se ke kotouči dostal Marek Indra, jenž poslal kotouč po ledě za záda Hromady. Za deset vteřin se Jestřábi radovali znovu, kotouč si vzal Martin Belay, který vykoupal brankáře a zakončil bekhendem. Po úvodních dvaceti minutách tak domácí vedli 2:0.

Hned v úvodu druhé části měl dvě dobré příležitosti Matouš Venkrbec, ale ani jedna neskončila v brance. Pár minut nato se prokličkoval až před gólmana Filip Švaříček, ale i proti němu Hromada zasáhl. Následně měli po tvrdém zákroku na Antončíka Hanáci početní výhodu, ve které jim sice pláchl Kajaba, ovšem Rozumovu branku neohrozil, tak se kotouč dostal k Matouši Venkrbcovi, který nejdřív mířil do gólmana, poté do tyčky, ale na potřetí už se mu konečně povedlo dostat puk za čáru a zvýšil tak vedení Prostějova na tříbrankové. To nebylo ale zdaleka vše, chvíli nato byl vyloučen vsetínský Hurtík a minutu po něm Vrba, což znamenalo dvojnásobnou početní výhodu pro Jestřáby, kteří neváhali, puk se dostal před branku ke kapitánovi Lukáši Dubovi, který s chladnou hlavou zakončil bekhendem k tyčce a stav byl 4:0. Odpor Vsetína mohli po pár vteřinách definitivně zlomit Šebek a Juraj Jurík, ani jeden z nich ale nedostal puk do branky popáté. Hosté tedy začali zlobit, pomohla jim k tomu i přesilovka po vyloučení Poláka, kterou využili díky dělovce Stanislava Báchora. Po osmnácti vteřinách zvedali hráči ve žlutých dresech se svými fanoušky ruce podruhé, když Rozuma překonal Daniel Vaněk a před třetím dějstvím ještě nebylo nic rozhodnuto.

Hned na začátku třetí části zahrozil Zúbek, ale Rozum udržel puk před čarou. Jestřábi dostali výhodu další přesilovky a mohli se znovu radovat. Černého střelu Hromada sice ještě dokázal pokrýt, ale přízemní střela Roberta Jedličky propadla houfem hráčů až za záda gólmana. Následně ovšem přišlo další snížení, když se při přesilovce 5 na 3 prosadil dělovkou Pavel Hurtík. Další přesilová hra znamenala další gól Hanáků, Michal Černý našel Vladimíra Stejskala, který u tyčky poslal puk do branky Vsetína pošesté. Při hře 4 na 4 ale znovu snížil na rozdíl dvou gólů Filip Vrba, který u tyčky procedil puk do branky. Následovalo vyloučení Vaňka z hostujícího týmu a to domácí opět potrestali, po několika střelách se kotouč dostal k Davidu Šebkovi, který poslal puk pod horní tyčku a rozhodl tak o konečné podobě výsledku.

Petr Zachar (trenér Prostějova:) "Do zápasu jsme nevstoupili nejlépe, Vsetín měl na začátku nějaké šance, trošku nás zatlačil. My jsme se dlouho hledali, asi až v polovině první třetiny jsme se z toho vymanili a zápas se vyrovnal. Dnes jsme měli střelecké štěstí, ale po celou dobu to bylo vyrovnané utkání, v závěru jsme si to pohlídali a zápas dovedli do vítězného konce. Velký vliv mělo to, že jsme v první třetině vsítili dvě branky a tento náskok jsme si drželi prakticky celý průběh zápasu. V některých fázích utkání jsme se však nechávali zbytečně vylučovat a dostávali jsme góly v oslabení."

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): "Jeli jsme do Prostějova s tím, že chceme vrátit sérii na Vsetín. Nebylo to z naší strany špatné, ale vždy když jsme se k něčemu nadechovali, šli jsme do oslabení. Dnes rozhodla určitě první třetina, kdyby skončila bez branek, asi by byli domácí více nervóznější. Ty dva rychlé góly nás přibrzdily a výsledkově jsme se už do zápasu nevrátili."