Další smolný závěr. Vsetín přišel o body dvě minuty před koncem

Tomáš Kopecký • 25.10.2017

Zápasy na ledě moravských soupeřů musí být pro vsetínské hokejisty zakleté. Už potřetí v této sezoně totiž o porážce zelenožlutých rozhodl až samotný závěr duelu. Tentokrát Valaši podlehli Přerovu 1:2. Byli to sice domací, kteří jako první zásluhou Jiřího Goiše otevřeli skóre, Vsetín však ještě před polovinou utkání dokázal vyrovnat, když se prosadil ostrostřelec David Březina. Nerozhodný stav 1:1 poté svítil na výsledkové tabuli dlouho a zdálo se, že derby dospěje do prodloužení. Vsetínské naděje na zisk bodů však utnul 98 vteřin před závěrečnou sirénou Sýkora. Šanci na nápravu mají zelenožlutí v sobotu proti Litoměřicím.

WSM liga - 17. st 25.10.18:00
HC ZUBR Přerov
2:1(1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Goiš (F. Dvořák, Popelka), 59. T. Sýkora (Berger, Malina) – 28. Březina (Kucharczyk, Ostrčil). Rozhodčí: Kopeček, Koziol – Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2760. Střely na branku: 32:12. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC ZUBR Přerov: Šimboch – Chmelíř, Malina, M. Novotný, Čáp, Zbořil, Pala – Plášek, T. Sýkora, Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, Popelka, F. Dvořák – Koblar, Gago, Navrátil.
VHK ROBE Vsetín: J. Pavelka – Dundáček, Šenkeřík, Frolo, Ostrčil, Janáček, D. Krenželok – Březina, Kucharczyk, Markovič – Podešva, Vávra, Slováček – Šilhavý, Hruška, Hořanský – Vítek, Karafiát, Kajaba.

Úvodní minuty naznačily, že půjde o vyrovnaný duel. Dobré pozice si vytvořili Procházka s Navrátilem nebo hostující Kajaba. V 6. minutě přišla čtvrthodinová pauza, jelikož souboj v pásmu domácích vyústil v rozbité plexisklo. Zubři poté hráli v početní výhodě, nebezpeční v ní však nebyli a chvíli poté si přesilovku vyzkoušel i Vsetín.

Po uplynutí trestů přišla na řadu první branka večera. Od mantinelu vyslal prudkou střelu Dvořák a za záda brankáře Pavelky ji protečoval Jiří Goiš. Na Šimbocha Markovič nevyzrál a hra se přitvrdila. Vávra atakoval Procházku a zamířil na trestnou. Ani druhá přesilovka ale Zubry ke gólu nedovedla.

Do druhé části vkročili aktivněji hosté, více práce poté měla sice jejich defenzíva, když musela řešit akce Procházky a Pláška, ale byli to právě Valaši, kdo se gólově prosadil. David Březina se uvolnil na pravém kruhu a střelou na vzdálenější tyč srovnal stav utkání.

V půli hrací doby větší bojovnost vyzařovala od Vsetína. Valachy navíc nakoplo ubráněné oslabení, podobně tak museli zareagovat i Hanáci. Ubránit se jim zdařilo, v poslední minutě navíc nebezpečně operovali v útočném pásmu. Pavelka byl ale proti jedovatým pokusům formace Plášek – Sýkora – Šlahař vždy připraven.

I třetí perioda začala v bojovném stylu. Domácí Pšurný ani hostující Karafiát si na soupeřovy brankáře nepřišli. Ve 47. minutě neuspěl s Popelkou v přečíslení Filip Dvořák, v gólových šancích měl tedy Přerov navrch. S polovinou třetiny ubránil důležité oslabení a zakrátko směřoval za další početní výhodou. Jediný, kdo měl blízko ke gólu, byl však paradoxně vsetínský Kucharczyk, jenž hrubku domácí obrany nepotrestal.

V kolonce přesilovkových gólů tak nadále stála nula. Šanci změnit tuto statistiku dostali Valaši, jenže ani ti se dvěma minutami nenaložili úspěšně. Necelé dvě minuty před koncem, jako blesk z čistého nebe, udeřil Tomáš Sýkora. Navrátilec z trestné lavice se rozhodl zakončit přečíslení nápřahem a pro modrožluté fanoušky zařídil explozi radosti. Během závěrečné vsetínské power-play byl klíčovým faktorem brankář Šimboch, který už srovnání nedopustil.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že vítězné utkání se dá hodnotit jedině kladně. Jak už u nás bývá v posledních zápasech tradicí, opět to byly nervy až do poslední minuty. Proti Vsetínu to pro nás mělo šťastnou koncovku.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Hodnotí se to těžce. Druhou a třetí třetinu jsme odehráli dobře, bohužel se nám nepodařilo dát víc než jeden gól. Šancí na obou stranách v podstatě moc nebylo, těch vyložených jsme asi měli více my, ale ve finále to bylo remízové utkání a mělo to jít do prodloužení, případně do penalt. Nevím, jestli si to vybíráme, ale v těch venkovních zápasech už je to moc. Po zbytečné chybě, kdy šel obránce dolů, nás soupeř vytrestal a rozhodl zápas. Odjet bez bodu je kruté, minimálně bod, či dva bychom si zasloužili.