Debakl ve třetí třetině odvál naděje mladšího dorostu na úspěch v derby

Radek Bařina • 21.09.2009

V zápase třetího kola extraligy mladšího dorostu se v neděli Na Lapači odehrálo prestižní derby mezi domácím Vsetínem a celkem Zlína. Dvě třetiny dokázali Valaši držet s favorizovaným soupeřem krok a po 40. minutách dokonce 3:2 vedli. Šestibrankový výprask ve třetí třetině ale odfoukl domácí naděje silou uragánu a Berani tak nakonec slavili výhru 8:5. Na straně VHK zaznamenal hattrick Slováček.

- 3.kolo ne 20.9.
Berani Zlín
5:8(1:1, 2:1, 2:6)
Branky Vsetína: Slováček O. 3,Pokorný D.,Kohout M.

Proti silnému celku z krajského města nastoupili mladší dorostenci Vsetína bez bázně a hany a od prvních minut se tak hrál Na Lapači pohledný hokej. Oba celky předváděli hru plnou bojovnosti a nasazení, jíž nechyběly ani branky. Po prvním dějství bylo skóre nerozhodné 1:1 a ani nástup do druhé třetiny nepřinesl změnu ve vyrovnaném obrazu hry. Domácí za svým rivalem nejen že nezaostávali, ale naopak dokázal strhnout vedení na svou stranu. Po dvou třetinách svítil na ukazateli stav 3:2 a vše nasvědčovalo tomu, že i mladší dorost by mohl navázat na výsledkově úspěšný víkend vsetínského hokeje.

Natěšeným hráčům i fanouškům v ochozech vsetínského zimního stadionu, ale ve třetí třetině bleskově zmrzl úsměv na rtech. Berani do ni totiž vlétli jako uragán a hra domácích mladíků se začala hroutit jako domeček z karet. Najednou začali kupit chybu za chybou, přestali plnit pokyny trenérů a Ševci, kteří vycítili příležitost, toho dokázali náležitě využít. Šest branek v síti domácího strážce svatyně, během necelých dvaceti minut, znamenaly obrat ve skóre a chybující Valaši, kteří svými nepřesnostmi připravili soupeři několik branek doslova na zlatém podnose, nedokázali kontrovat.

Třetinu prohráli 2:6, utkání celkově 5:8 a z výtečně rozehraného utkání jim tak zbyly pouze oči pro pláč. Tři body tentokrát putovaly na jihozápadní stranu Syrákova.

Miroslav Kubo (VHK Vsetín):
Dvě třetiny probíhaly dle našich představ, ta třetí ovšem předčila i ta nejčernější očekávání. To, co jsem hráčům kladl na srdce, selhalo! Inkasovat šest branek ve třetí třetině je neomluvitelné a spousta hráčů by si měla sáhnout do svědomí a zamyslet se nad tím, co udělali pro úspěch kolektivu. Ze šesti branek jsme soupeři na čtyři nahráli a pátou jsme si dali sami. Musíme se naučit hrát šedesát minut a ne jenom čtyřicet. To je i na extraligu mladšího dorostu málo. Hokej je jednoduchá hra a my v ní nesmíme hledat složitosti. Soupeř hrál dobře, ale my ho individuálními chybami ještě podpořili. Do budoucna se musíme z chyb poučit a analyzovat je, aby k takovýmto výpadkům již nedocházelo.