Dorostencům došly síly a na domácím ledě prohráli 1:5

Kristýna Zigmundová • 07.10.2017

První třetina vyšla mladším dorostencům výborně. Hokej byl krásny a přihrávky klukům perfektně lepily. V úvodní dvacetiminutovce tedy byli pro hosty vyrovnaným soupeřem. Bohužel do druhé třetiny vjeli lépe hosté a třemi brankami srazili ambice domácího týmu na bod mrazu. V závěru zápasu se Vítkovicím podařilo vstřelit ještě dvě branky a tím zpečetily osud domácího týmu.

Extraliga mladšího dorostu - 7.kolo so 7.10.13:00
HC Vítkovice Ridera
1:5(1:0, 0:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Turek (Kočí V., Babeliak) – 28. Přibyl, 30. Přibyl (Kubík, Smolka), 40. Tvrdý (F., Brada), 44. Ivan (Pastor), 47. Pastor (Ivan, Krška). Rozhodčí: Čahoj – Dohnal, Klímek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 18:31. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:5.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Houser, Velikovský, Kunst, Sviták, Sovjáková, Navrátil – Bednařík, Dědek, Babeliak, Pažitka, V. Kočí, Calaba, Ševčík, Zemánek, Vrána, Půček, Turek.
HC Vítkovice Ridera: Dolíška – Havlík, Smolka, Kocián, Bystroň, Cubo, Plánka, F. Kočí – Tvrdý, Gebauer, Ivan, Krejsa, Přibyl, Pastor, Krška, Brada, Kubík.

Do tohoto duelu naskočily oba týmy v plné síle a s elánem. Hra byla vyrovnaná, šance byly na obou stranách. Třetina sice byla rozkouskovaná řadou vyloučení, na kvalitě hry to vůbec neubralo. První, kdo se mohl radovat z branky, byli domácí. Adam Turek byl nechráněný před brankou, odkud vystřelil a dostal kotouč až za záda gólmana hostů. Vítkovice se sice snažily do konce třetiny skóre vyrovnat, nepřálo jim ale štěstí, a i přes řadu pokusů na obou stranách se tedy šlo do šaten s rozdílem branky.

Druhá třetina také nevypadala z počátku špatně. Domácím se dokonce podařilo zahrozit i v početní nevýhodě, což jistě mnoho fanoušků nečekalo. Nakonec ale skórovali hosté. Ve 28. minutě se ke kotouči dostal Matěj Přibyl, který ještě hraje za žákovské kategorie, a potvrdil tak své místo v týmu, když překonal Málka. Následně byl Málek vyloučen za posunutí brány a domácí tým šel do čtyř. A byl to opět Matěj Přibyl, který skóroval. I hosté nabídli domácím řadu her v početní výhodě, ti je ale nedokázali nijak využít. Nakonec se ale opět trefili hosté. Na trestnou lavici usedl Václav Kočí (podražení), který si tam neposeděl dlouho a Vítkovicím se podařilo navýšit na 1:3. O tuto trefu se postaral Jiří Tvrdý.

V poslední třetině se na domácích hráčích projevila značná dávka únavy a hostům se bez nejmenších problémů podařilo dát dva rychlé góly a tím definitivně zpečetit osud Valachů. Nejprve se trefil Ivan Ivan a hned po něm se do tabulky střelců zapsal i David Pastor. Do konce utkání už ani jeden z týmů neskóroval, i když hosté měli spoustu šancí, tak domácí tým podpořil skvěle chytající gólman Málek.