Finále je blízko! Vsetín zvládl třetí utkání série a vede 2:1

Tomáš Kopecký, Helena Hegeďová • 16.03.2017

K postupu do finále už vsetínským hokejistům chybí jen jediná výhra! I ve třetím semifinále se sice drtiči prosadili jako první, Vsetínští se však úvodního gólu ve druhé minuty z hole Jurči nezalekli a brzy převzali otěže zápasu do svých rukou. O dvě důležité branky se přesnými zásahy od modré čáry postaral Jakub Teper, třetí a rozdílovou branku vstřelil ve 13. minutě Radim Kucharczyk. Vypracované vedení už Valaši nepustili, naopak ještě navýšili svůj náskok a ve třetí třetině už jednoznačně dominovali. Vsetín zvítězil 5:2, vede v sérii 2:1 a v sobotu může na ledě soupeře rozhodnout o vytouženém postupu do finále.

2. liga - SF3 čt 16.3.17:30
SHK Hodonín
5:2(3:2, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Teper (Vávra), 12. Teper (Čech), 13. Kucharczyk (Luka, Mojžíš), 22. Kolařík (Vávra), 48. Vávra (Kolařík) - 2. Jurča (Peš), 7. Haloda M. (Vaněk). Rozhodčí: Held, Kašík – Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 6:9, navíc Jurča (HOD) 10 min OT + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3250. Střely na branku: 53:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.

VHK ROBE Vsetín: Šurý – Jeník, Teper, Čech, Janáček, Mojžíš, Hryciow – Finsterle, Kucharczyk, Luka – Kolařík, Vávra, Zúbek – Kajaba, Šilhavý, Čuřík – Hořanský, Pokorný, Vítek.
SHK Hodonín: Kotvan – Haloda M., Polesný, Pokorný, Kužílek, Potechhin, Loginovskij, Miklík, Weber – Jurča, Vaněk, Vrána – Kadlec, Peš, Matula – Hajný, Kuba, Charvát – Černohous, Venclík, Hložánek.

Jako první přešli do útočné části kluziště domácí, když se kotouče chopil Finsterle a zakončil po objetí brankové konstrukce. Na druhou stranu se následně vydal Charvát a i on vyzkoušel pozornost soupeřova brankáře. Z první větší šance se podařilo Hodonínu skórovat. O první branku se tečí k levé tyčce postaral Petr Jurča. Na ledě byla vidět hlavně vsetínská formace Šilhavého, v nebezpečné situaci byl před brankou také domácí Pokorný, který se pokoušel překonat výborně chytajícího Kotvana hned několikrát. Při hře ve čtyřech mohl skórovat již Hryciow, vyrovnávací braku si ale po bombě od modré připsal Jakub Teper. I poté si Vsetínští dokázali vytvořit tlak, dobré střely od modré ale srážela nedůrazná hra na brankovišti.

V 7. minutě usedl na trestnou lavici Finsterle a Marek Haloda po přesné přihrávce od Daniela Vaňka využil tuto přesilovou hru střelou nad pravé rameno. Byl to ale opět Jakub Teper, kdo prudkou ranou od modré vyrovnal, čímž potrestal vyloučení soupeře. Domácí rychle otočili vývoj zápasu. Kucharczyk zavezl puk do útočného pásma a poslal pas na Vladimíra Luku. V tomto momentě se nejlépe zorientoval hodonínský obránce a Lukovi kotouč vypíchl. Puk se ale odrazil od mantinelu přímo na hokejku najíždějícího Radima Kucharczyka, který přehodil Kotvanův pravý beton. Vyrovnaná hra přinesla také brejk Hořanského. Na druhé straně musel dávat Šurý pozor na střelu Pokorného.

Přes to, že kombinace Valachů na začátku druhé třetiny nebrala konce, dokázal se střelou nad lapačku prosadit Jan Kolařík. Vsetín mohl ihned přidat i další branku, ale Kajabovi zabránil ve skórování na prázdné branky Kotvan, který po puku skočil a vyrazil jej vyrážečkou. Drtiči se prezentovali spíše šancemi z úniku než souvislým tlakem, což dalo vyniknout také Šurému, který se stačil pohotově přemístit proti střele Jurči. Při vsetínské hře 5 na 3 mohl do prázdné pálit Vávra, jeho střela ale trefila jen boční síť. Branka ze strany domácího celku byla na spadnutí, všechny střely ale končily na hostujícím brankáři.

Přečíslení dva na jednoho bylo v režii Hořanského a Čuříka, druhý jmenovaný v klíčovém okamžiku trestuhodně přestřelil. Šance na snížení se naskytla Petru Jurčovi, a to při trestném střílení. Hostující forvard ale jel velmi pomalu, což nevyvedlo z míry domácí gólmana, který nakonec Jurču vytlačit do nepříjemného střelecké úhlu, odkud již byla šance na úspěšné zakončení velmi malá. Oba brankáři museli mít proti sériím střel v pohotovosti své betony, ale ani jeden z maskovaných mužů již do konce druhého dějství neinkasoval, i když velmi blízko tomu byl domácí Šurý. Vaněk totiž z pravého kruhu nastřelil boční síť.

Úvod do třetí třetiny se nesl ve znamení vyloučení na straně Hodonína, čehož mohl při palbě do prázdné využít Ostrčil. Po vsetínské přesilovce 5 na 3 se ke kotouči dostali i hosté, s pukem se však povětšinou drželi ve svém pásmu. Lapačky gólmanů vyzkoušeli domácí Pokorný a hostující Vrána ze svých útočných výpadů. Branka, která Vsetín uklidnila, přišla ve 48. minutě z hokejky Tomáše Vávry, kterému se nejprve nepodařilo prosadit mezi betony, a tak poslal kotouč z otočky do levého horního rohu nad ležícího gólmana. Tato jeho bekhendová zadovka určitě odčinila jeho předchozí zaváhání při zakončování do prázdné sítě.

Vsetín až příliš kombinoval, čehož mohli k protiútoku využít hosté. Vrána se chopil příležitosti, kdy nebyl domácí gólman plně koncentrován v bráně, a překvapil jej střelou z levého kruhu, která ale nakonec gólem neskončila. O změnu skóre se ještě po objetí branky pokusil Peš, který se snažil Šurého všelijak přechytračit. Ani Vsetínu se v závěru zápasu nedařilo usměrnit puk do branky a domácí se tedy dostávají do vedení v sérii po výhře 5:2.

Stanislav Beťko (Hodonín):

Stejně jako v předešlých duelech jsme do utkání vstoupili dobře a opět jsme se dostali do vedení. Soupeř srovnal, ale nám se opět podařilo dát gól. Bohužel jsme ani tentokrát vedení dlouho neudrželi a Vsetín do přestávky skóre otočil. Druhá třetina byla z naší strany zlá. Byla to určitě naše nejhorší druhá třetina v průběhu celého playoff. Hru jsme v této části vůbec nezvládali, neustále jsme čelili brejkům a jen díky Zdenkovi jsme neprohráli druhou část vyšším rozdílem. Do poslední třetiny jsme šli s odhodláním poprat se o to, ale Vsetín si to už zkušeně pohlídal a dotáhl zápas do vítězného konce. Určitě se ale ani za stavu 2:1 nevzdáváme a v sobotu uděláme vše pro to, abychom se do Vsetína v pondělí vrátili.

Luboš Jenáček (Vsetín):

My jsme dnes chtěli na Hodonín vletět, bohužel jsme zase inkasovali nešťastné branky. Jeden z nich byl tečovaný, druhý zase zapadl s trochou štěstím od modré čáry. Naštěstí jsme zápas rychle otočili a odskočili jsme na 3:2, následně jsme dali na 4:2. Měli jsme spoustu dalších šancí a mohli jsme zápas rozhodnout daleko dřív, nikdo by se nemohl divit, kdyby to po dvou třetinách bylo 6:2. Bohužel se tak nestalo, šance jsme promrhali. Hráli jsme ale solidně i do obrany a dnes nás za stavu 4:2 podržel i brankář Michal Šurý. Hlavně chytil trestné střílení za stavu 4:2 a to byl důležitý okamžik. Budeme se snažit připravit nato, abychom v sobotu urvali ten kýžený třetí bod a nemuseli se už na Lapač vracet.