Hodonín znovu nad síly Vsetína

Radek Bařina • 25.11.2015

Ani podruhé v sezóně nenašli hokejisté VHK Vsetín recept na hodonínské Drtiče. Ti se ujali vedení už ve třetí minutě a náskok si udržovali takřka po celé utkání. Vsetín znovu nedokázal pohlídat především produktivní trio Jurásek, Peš, Matula, které se postaralo o čtyři branky. Petr Peš už v této sezóně nasázel do sítě VHK 5 branek. Hodonín tak už podruhé v sezóně přeťal šňůru vsetínských výher. Novou sérii může Vsetín nastartovat již v sobotu, kdy na domácím ledě přivítá Nový Jičín.

2. liga - 22.kolo st 25.11.17:30
SHK Hodonín
3:5(1:3, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Vávra (Finsterle, Abdul), 39. Vaněk (Tesařík, Dvořák), 49. Vávra (Finsterle, Hryciow) – 4. Peš (Jurásek, Matula), 9. Piskoř (Mikéska), 18. Peš (Matula, Jurásek), 37. Matula (Jurásek), 44. Peš (Matula, Jurásek). Rozhodčí: FiedlerNovák, Hanzlík. Vyloučení: 2:5 navíc Hruška (VSE) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1157. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Nedbálek, Hryciow, Tesařík, Řezáč, Žák, Vrba, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Hrazdira – Slováček, Dvořák, Kolařík – Abdul, Vávra, Finsterle – Vítek, Ondráček, Hruška – Daněk.
SHK Hodonín: Zavadil – Kolář, Pokorný, Škápik, Nedvěd, Polesný, Jedlička, Janota, Mikéska – Charvát, Hložánek, Kučera, Tomi, Peš, Kuba, Sajdl, Piskoř, Jurásek, Vrba, Matula, Garanin

Do utkání proti Drtičům sice vstoupili lépe Valaši, kteří si už po čtvrt minutě hry vykoledovali přesilovou hru, do vedení se ale dostali hosté. Krátce po konci oslabení se totiž Juráskovi objíždějícímu vsetínskou branku podařilo zmást celou domácí defenzívu i s Hromadou a Petr Peš následně neměl problém zakončit puk do odkryté branky. Vsetínským se povedlo vyrovnat v minutě sedmé. Finsterleho střelu totiž gólman Zavadil vyrazil jen na hůl Tomáše Vávry a ten bez problémů uklidil puk do prázdné brány.

Z vyrovnání se ale domácí dlouho neradovali. Dominik Piskoř nahodil puk na bránu téměř z nulového úhlu, touš se ale otřel o brusle Tesaříka a nad ramenem překvapeného Hromady doplachtil do brány. Vsetínští si v dalších minutách vynutili výraznou převahu, v největší šanci ale zastavilo Kolaříkův pokus z mezikruží břevno. To hosté trpělivě čekali na svou šanci a v osmnácté minutě se prosadili potřetí. Hromada se pokusil vypíchnout puk Matulovi za brankou, to se mu ale nepovedlo, načež hostující útočník poslal puk na zcela volného Petra Peše a ten „s díky“ poslal puk do prázdné brány. Do kabin tak odcházeli hosté ve výborném rozpoložení.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Tomáš Vávra

Úvod druhé periody byl ve znamení náporu Vsetína, výborně chytajícího Zavadila ale Valaši pokořit nedokázali. V největší šanci pak Hrazdira zcela sám před gólmanem minul. Ve dvacáté čtvrté minutě Hodonínští znovu předvedli, proč se jim lépe hraje proti týmům z popředí tabulky. Další rychlý protiútok do otevřené obrany zakončoval Matula, do cesty se mu ale postavila tyč. O pár vteřin později skončilo utkání pro domácího Petra Hrušku, který vyfasoval trest na 5 minut a do konce utkání za faul loktem.

Dlouhou přesilovku sehráli hosté dobře, Hromada ale Valachy podržel. Branku tak přinesla až pětatřicátá minuta. Hosté sevřeli domácí v jejich pásmu, Dominik Matula ze své první šance nastřelil tyč, o několik vteřin později už se ale nemýlil, když zblízka nadvakrát přehodil Hromadův beton. Se Vsetínem to v tu ránu vůbec nevypadalo dobře, v závěru třetiny se ale přeci jen dočkal snížení. V přesilovce pět na tři se o něj postaral kapitán Daniel Vaněk, jehož přihrávku napříč brankovištěm si hostující hráč srazil do sítě. Po dvou třetinách tak vedli hosté 4:2.

V úvodu třetího dějství sice Vsetín bez větších problémů přečkal oslabení, než se ale nadechl k náporu, inkasoval pátý gól. Nastřelení z úhlu Hromada neudržel, Petr Peš bez větších problémů přetlačil obránce a propasíroval touž za brankovou čáru. Elitní hodonínský útočník tak završil hattrick. Ani za stavu 2:5 Vsetín nerezignoval a o pět minut později vykřesal jiskru naděje. Odražená střela od modré doputovala na hůl Tomáše Vávry a ten pohotově zakončil v levé tyči Zavadilovy svatyně.

Po vstřelené brance Vsetín ožil, se Žákovým zakončením zblízka i Vávrovou ukrytou střelou si ale poradil výborný gólman Hodonína a zbytek domácích akcí zastavila pozorná hostující obrana. Sedm minut před koncem si Vsetím zahrál dvě slepené přesilovky, moc se mu ale nepovedly. Vytvořil si v nich jen jednu velkou šanci a tu překazil beton Zavadila. Závěrečné tři minuty už Hodonínští kontrolovali. Vsetín se sice v poslední minutě dostal k power-play, žádnou zajímavou šanci si už ale nevytvořil, po šedesáti minutách tak mohla propuknout hodonínská radost. Drtiči i podruhé v sezóně porazili Vsetín, z Lapače vezou výhru 5:3.

Luboš Jenáček (Vsetín): „Dneska se nám zápas nepovedl. Základem byl náš vlažný vstup do utkání, kdy jsme tam udělali několik hrubek. Ty první góly jsme Hodonínu darovali, ale měli jsme tam i pár dobrých příležitostí, které jsme bohužel neproměnili, a pak jsme celý zápas honili výsledek, který jsme už ale bohužel nedohonili. Hodonín hrál velmi dobře dozadu a důrazně, na rozdíl od nás. Nakonec se nám i přes určité dobré šance nepodařilo zápas překlopit na svoji stranu. Uhráli jsme pětiminutové oslabení, celkově v té druhé třetině jsme hráli líp, víc jsme bruslili, byli jsme agresivní, ale my musíme hlavně zapracovat na lepších startech v domácích utkáních. Musíme toho soupeře zatlačit, musíme hrát víc do těla a vytvořit si tlak, a ne nastoupit stylem, že si jdeme zahrát, že o nic nejde.“

Jan Prčík (Hodonín): „Určitě nás čekalo těžké utkání. Přece jen jsme přijeli na Lapač na mužstvo, které je v tabulce druhé, ale myslím si, že to kluci odbojovali výborně. Měli jsme tam hodně štěstí. Dali jsme pár šťastných gólů, jak v první, tak i druhé třetině no a ten výsledek jsme si už ve třetí třetině pohlídali a chtěl bych poděkovat klukům za úžasný zápas.“