Hra na kočku a myš Vsetínu vyšla a v závěru porazil Kopřivnici 6:5

Kristýna Zigmundová, Helena Hegeďová • 14.12.2016

Slibně vyhlížející zápas předposledního s první celkem tabulky byl hodně dramatický. Domácí tým nastoupil do zápasu brankou v 9. minutě, to ale bylo v prvním dějství vše. Ve druhé třetině nastal obrat a hosté se dostali do vedení, ve kterém zůstali po zbytek zápasu, a domácím se jen tak tak dařilo dotahovat náskok soupeře. Zvrat nastal pouhé 3 sekundy před koncem, kdy o konečném vítězi rozhodla jediná střela Pavla Mojžíše, který rozhodl o tom, že tři body zůstávají na Lapači.

2. liga - 26.kolo st 14.12.17:30
HC Kopřivnice
6:5(1:0, 0:2, 5:3)

Branky a nahrávky: 9. Šilhavý (Žák), 44. Zúbek (Finsterle), 45. Šilhavý, 50. Pokorný (Janáček), 54. Pokorný (Mojžíš, Zúbek), 60. Mojžíš (Pokorný) – 24. Ollender (Pargač, Teper), 32. Pargač (Ollender, Pěnčík), 44. Hrubý (Vyčesaný, Bartošák), 47. Krutil (Pargač, Ollender), 51. Pěnčík. Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Holibka. Vyloučení: 6:4 + navíc Hrubý (KOP) 10+OK minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1278. Střely na branku: 40:27. Průběh utkání:1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 6:5.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Janáček, Hryciow, Žák, Vrba, Mojžíš, Čech – Zúbek, Pokorný, Hořanský – Čuřík, Šilhavý, Kajaba – Finsterle, Vávra, Hrazdira.
HC Kopřivnice: Vrba A. – Teper, Krutil, Marek, Merenda, Kowalczyk, Procházka – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Hrubý, Pargáč, Mach, Červenka, Ollender, Bartošák.

Neuběhly ani dvě minuty a před domácím celkem stála výzva v podobě přesilové hry. Vsetínským se ale v početní výhodě nepodařilo pobýt v útočném pásmu delší dobu. Zástupci obou týmů se nemohli usadit v útočném pásmu a střely byly k vidění jen ojediněle, pouze z hokejek hráčů ve žlutozelené kombinaci. V deváté minutě mohl poslat puk do odkryté branky Kajaba, prázdné místo u levé tyčky však trestuhodně minul. Reputaci jeho formace napravil Vojtěch Šilhavý, který mířil přesně z pravého kruhu. Kopřivnici držel gólman a obránci, kteří k soupeřům dokázali rychle přistupovat. Ve dvanácté minutě přišla střela na domácího brankáře, který se tak dostal do hry. Hostům se nedařilo dostat do útočného pásma, domácí zase troskotali na přesnosti střel.

Druhou třetinu začali v přesilové hře hosté. Ani Kopřivnice nevstřelila branku v početní výhodě, minutu a půl po jejím skončení se však prosadit dokázala. Do přečíslení dva na jednoho se dostali Jiří Pargač se Samuelem Ollenderem. Poslali si pas přes brankoviště a před druhým jmenovaným stála odkrytá branka, kterou s přehledem trefil. Vsetínští se následně radovali z gólu Finsterleho, při jeho pokusu ale puk v bráně neskončil, i když jeho střela do pravého horního rohu vypadala jako úspěšná.

Střely domácího celku v jeho následné přesilové hře nebyly pro Vrbu žádným oříškem, a tak se v 32. minutě při vyrovnaném počtu hráčů mohla z vedení radovat hostující Kopřivnice. Vsetínští hokejisté si nevšimli chytře postaveného Marka Pěnčíka, který zrovna vystřídal a nechali jej nahrát na hokejku Samuela Ollendera, a ten to zkusil nad lapačku. Hromada puk s jistotou vytěsnil. Velmi rychle se v této situaci zorientoval Jiří Pargač a poslal puk pod břevno. Dlouhou dobu se ani jeden z týmů nemohl dostat do vyložené střelecké příležitosti. Necelou minutu před koncem stačilo Šilhavému málo na to, aby lehkým pohybem hokejkou zasunul puk do prázdné brány, což se mu nakonec nepovedlo.

Hosty vedení povzbudilo a ze začátku třetího dějství se drželi před Hromadou. Střely od modré nebyly pro domácího brankáře problémem a Kopřivnice měla stále více práce s udržením útočného pásma. Nakonec se směrem dopředu vydal Vávra s Hořanským. Po výměně kotouče zakončoval druhý jmenovaný, zasáhl Vrbovy betony. Další vsetínské přečíslení vedlo k vyrovnání. Lukáš Finsterle poslal přesný pas na Františka Zúbka, a ten zakončil do odkryté branky. Vsetínští se z gólu neradovali ani dvacet sekund, když přišel přesný zásah Daniela Hrubého, který sklepl nahození Michala Vyčesaného. Vojtěch Šilhavý přidal další branku okamžitě po vhazování v útočném pásmu. Vsetínský forvard se otočil, vypálil a trefil mezeru mezi pravou rukou a tělem gólmana. Z tlaku domácích unikl Červenka, který byl v samostatné akci zdržen Mojžíšem. Na trestné lavici si však vsetínský hráč neposeděl dlouho. Domácí si nepohlídali zcela volného Michala Krutila, který poslal kotouč do branky. Při vyloučení Kajaby se domácí neostýchali vydat do útoku, což také proměnili v branku těsně před návratem jejich spoluhráče. Dominik Pokorný propálil gólmana mezi betony střelou z pravého křídla.

Přidat branku na straně Vsetína mohl dobrou těčí Čuřík, překvapit brankáře se snažili Šilhavý s Hořanským. Úspěch však slavil kopřivnický Marek Pěnčík, který opět potrestal domácí nedůslednost před brankou. Do brankoviště Kopřivnice se nahnali Pokorný se Zúbkem a byl to nakonec Dominik Pokorný, kdo tečoval střelu vsetínského kapitána Mojžíše od modré mezi betony a vyrovnal tak na 5:5. Vyčesaný se dostával do brejku, jeho akci ale domácí rychle zastavili a do útoku byl vyslán Finsterle, který vybídl ke skórování Pokorného. Domácím se naskytla přesilová hra, a tedy velká příležitost rozhodnout. Vsetínu se ale přesilovka vůbec nevydařila, Kopřivnice držela puk za brankou Hromady. Už to vypadalo, že zápas dospěje do prodloužení. Vhazování šest vteřin před koncem základní hrací doby vyhrál Pokorný, puk se dostal na Pavla Mojžíše, a ten tři vteřiny před koncem propálil Vrbu. Vsetínský kapitán tak svou první brankou v sezóně rozhodl dnešní zápas proti Kopřivnici.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Opět máme za sebou infarktový zápas se šťastným koncem. Takhle nám to ale nebude vycházet do nekonečna, musíme hrát líp. V posledních zápasech nám to tak nelepí. V útoku si nedáváme dobře puk, je to strašně upracované. Nicméně obrovskou bojovností ty góly dáme. A pokud nám to nejde dopředu, tak musíme zlepšit obranu a nedostávat tak jednoduché branky, kdy soupeře pošleme do přečíslení nebo jsme málo důrazní u vlastní branky. Zatím to zvládáme a tři body jsou dobré, je ale třeba se z toho poučit. Nemůžeme doma dostávat pět gólů, to je špatně. Čekají nás dva venkovní zápasy, takže budeme hrát líp do obrany a osmadvacátého nás doma čeká Šumperk. Do konce roku nám tedy zbývají tři zápasy a já věřím, že uhrajeme co nejvíce bodů a v novém roce už to bude finišovat směrem k play-off.

Václav Slabý (HC Kopřivnice): Pro nás je to strašná škoda, protože jsme si mohli odvést bod. V závěrečných vteřinách jsme si to pokazili, byly tam z naší strany dvě čistě prohraná buly. Ale kluky musím pochválit, protože proti tak silnému mančaftu bojovali až do konce. Myslím si, že Vsetínští se dneska hodně nadřeli, aby ty body měli.