Jeden gól stačil starším dorostencům k vítězství nad Havířovem

Helena Hegeďová • 30.09.2017

Stejně jako v minulém kole, tak i dnes odehráli starší dorostenci vyrovnaný mač. Havířov by zpočátku lepším týmem, po pár minutách už však nebyl mezi týmy žádný rozdíl a čekalo se jen na první vstřelenou branku. Ta přišla až ve druhé polovině druhé třetiny, když se Valaši dostali do dvojnásobné početí výhody a za zády Dufka skončila střela Matiaška. Tento gól byl zároveň jediným v celém utkání a domácí Vsetín si připsal tři body za výhru 1:0.

ELSD - 8.kolo so 30.9.11:00
1:0(0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 32. Matiaško (Klímek, Půček). Rozhodčí: Smilek – Novák J, Novák Z. Vyloučení: 6:9 + Hilšer 10 min. osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 0:0, 1:0.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Mikulenčák, Ondračka, Lukačka, Kožený, Floriš – Klímek, Matiaško, Zetocha, Krupa, Petriska, Jenáček, Baďura, Vašenka, Půček, Pernický, Lašák.
AZ Havířov: Dufek M. – Hrček, Uhlíř, Thiel, Máca, Ševěček, Pavelek, Grygar – Bambula, Bochnak, Hilšer, Juhász, Janeček, Revaj, Žídek, Tomeček, Dufek K., Pindel.

Oba týmy se po úvodním vhazování pokoušely uchytit v útočné třetině. Podařilo se to Havířovu a domácí se museli bránit. Když Klímek vyhodil, dostali se k soupeřově bráně také Vsetínští, Dufka však neohrozili. Při vyloučení Floriše se mohl dostat do vedení Havířov, když jej na trestné lavici vystřídal hostující Hrček, mohl jít to vedení zase Vsetín. Nejblíže gólu byl Lašák, když si od mantinelu obhodil Juhásze a našel místo v mezikruží, odkud poslal střelu do pravého horního rohu, branku ale minul.

V desáté minutě nestálo u hostujícího týmu štěstí, když se puk po střele Janečka odrazil od betonů k levé tyčce, kde nestál nikdo z hostujícího týmu. Kdyby tomu tak nebylo, Havířov by měl jedinečnou šanci dopravit puk do odkryté branky. Do konce první třetiny se oba celky ještě jednou ocitly v početní výhodě, ale ani tentokrát branka nepadla.

Vyrovnaná partie byla k vidění také ve druhé třetině, i když v jejím úvodu kazila dojem ze hry častá přerušení. Nejprve se pod palbou ocitl Chrástecký, po vyloučení Hrčka se aktivita přenesla na stranu Vsetína, domácí se tlačili do branky a tlak si přenesli také do herní pasáže 5 na 5. Pernický pronikl do útočné třetiny a využil situace, dokud nebyl nikým bráněn. Jeho střela z pravého kruhu zamířila příliš vysoko a kotouč skončil v ochranné síti.

Valaši hráli dlouho v signalizované výhodě, vyloučení bylo odpískáno v momentě, kdy se ve středovém kruhu strhla potyčka. Po prodiskutování všech vyloučení se Vsetín ocitl v přesilové hře 5 na 3. Dvojnásobnou početní výhodu využil v její 11 sekundě Michal Matiaško a domácí mohli slavit vedení v zápase. Domácí branka nabudila, stále měli k dispozici ještě přesilovku 5 na 4 a jejich nápor neustával. Proti střele Vašenky z pravého kruhu zasáhl Dufek lapačkou, Chrástecký si zase musel dávat pozor na Tomečka, který zabrzdil před brankou a jen stěží se dalo odhadnout, co vymyslí.

Valaši si do začátku třetího dějství přenesli přesilovou hru po vyloučení Ševěčka za sekání. Hosté věděli, že pokud chtějí odvést domů body, budou muset zabrat, a proto přidali na tempu. Hosté se drželi v útočné třetiny a domácím nezbývalo nic jiného, než vyhazovat. Pět minut před koncem se vsetínské vedení otřáslo v základech, když se Zetochovi nepodařilo vyhodit a Pavelek s Grygarem se snažili využít výborné práce jejich spoluhráčů před brankou. Chrástecký vůbec nic neviděl, ale naštěstí pro něj šly všechny střely od modré nad. Valaši se o své vedení museli bát také při vyloučení Lašáka, vše ale domácí zvládli a Klímek s Vašenkou se dokonce vydali šetřit čas do útoku.

Hosté sice nezkusili hru bez gólmana, ale i tak byla poslední minuta utkání hodně napínavá. Půček vyhodil, ale Grygar se rychle dokázal vrátit zpátky, aby srovnal. Rozhodnuto mohlo být už půl minuty před závěrečnou sirénou, kdy se puku u mantinelu chopil Vašenka. Ve středním pásmu jej dobruslili dva hráči soupeře, on však na modré čáře zrychlil, zvětšil svůj náskok před pronásledovateli a pokusil se poslat puk mezi betony. Neúspěšně. Možnosti rychlého protiútoku už hosté nevyužili a domácí zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem.