Junioři Vsetína uhráli s Vítkovicemi pouze remízu

Lukáš Smilek • 21.09.2002

V s e t í n - V sedmém kole juniorské extraligy uhrála Vsetín remízu s Vítkovicemi 2:2. Na obou brankách vsetínského celku se asistencemi podílel Janáček, který se v lerošním orčníku zatím představuje ve velmi nadějné formě.

- 7.kolo so 21.9.12:00
HC Vítkovice Ridera
2:2
8. Vepy (Janáček), 59. Horák (Janáček) – 5. Tatarčík (Stránský), 56. Suchý (Buček)
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Žigardy, Horák, Hrabal, Kučný, Šimek, Korpáš, Štach – Bartoň, Rasocha, Mička, Hruška, Janáček, Vepy, Pfeiler, Kořístka M, Machala, Kořístka R
HC Vítkovice Ridera: Gažo – Kurečaj, Mocek, Gulaśi, Kaněra, Chalupa, Onderka, Balcar – Mičola, Pohl, Buček, Stránský, Krenželok, Suchý, Tatarčík, Grygar, Vychodil

Vsetín - Vsetín do utkání nastoupil s velkou vervou a ze začátku zápasu nepustil takřka soupeře na svou polovinu. Přeze všechno úsilí domácích skórovali jako první Vítkovice, když v 5. minutě vsítil Tatarčík. Pro vsetínské juniory toto znamenalo studenou sprchu, stále ale měli více z útočné hry. Nadále útočili a plody své práce sklidili v osmé minutě brankou Vepyho. Před bránu mu přihrával Janáček. Dále snahu domácích poznamenala špatná koncovka a při protiútocích soupeře předváděl skvělé zákroky vsetínský Plšek. Ke konci první třetiny se karta začala obracet a útoku se chopili vítkovičtí.

Do druhé třetiny vstoupili hosté s výhodou přesilové hry, tu ovšem nevyužili. Snad největší šance se vítkovickým naskytla ve třetí minutě, kdy rozhodčí nařídil trestný nájezd na Plška za odhození hokejky. Stránský však Plška nepřekonal. Hru domácích neustále provázeli fauly a hra v oslabení. V těchto chvílích o sobě dával vědět skvělý Plšek. Od poloviny zápasu se výhoda přesilových her přiklonila k vsetínským. Ti ale nedokázali využít ani dvě přesilovky, ve kterých na chvíli hráli pět na tři. Zvrátit výsledek na svou stranu nedokázal ani vítkovický Buček, když ke konci druhé třetiny jel sám na Plška. V poslední minutě zatlačili domácí soupeře před jeho branku, ale gól do šaten se nekonal.

Poslední třetina byla poznamenána nervózní hrou obou celků. Domácím se nadále nedařila koncovka a vítkovičtí toho využívali k protiútokům. Vsetínu se vrátilo jeho útočné nadšení a posledních pět minut zápasu se apravdu dalo krájet. Adrenalin stoupal ke kritickým hodnotám. Přesilovku hostů využil v patnácté minutě Suchý. Chyběly už jen dvě minuty do konce, kdy před nájezdem třech vítkovických hráčů stál pouze jeden vsetínský obránce. Akce ale nevyšla a poslední minuta naopak patřila domácím. Ti soupeře uzavřeli před jeho brankou a úporná snaha přinesla vyrovnávací branku Horáka.