Junioři nezachytili začátek utkání a s Uherským Brodem vysoko padli

Helena Hegeďová • 13.11.2016

Hned první třetina rozhodla o osudu utkání mezi vsetínským "béčkem" a hráči z Uherského Brodu. Hostům se totiž povedlo v první periodě nastřílet hned sedm branek a krátce po začátku prostředního dějství přidali osmou. Velký podíl na vývoji utkání měla také četná vyloučení na vsetínské straně. Domácí se k většímu tlaku dostali až ve třetí třetině, kdy však hostující celek podržel v klíčových chvílích brankář Stojar.

KP - 11.kolo ne 13.11.17:00
VHK ROBE Vsetín B
HC Spartak Uherský Brod
3:13(0:7, 1:2, 2:4)

Branky a nahrávky: 29. Christov (Svozílek), 43. Janošek, 51. Kuchařík (Vašíček) – 6. Pšurný (Bujáček), 6. Ondra (Klusák, Gureň), 7. Hladiš (Obadal), 12. Vaculín (Ondra), 17. Klusák (Hrča), 19. Pšurný (Kubiš), 19. Klusák (Vaculín), 21. Šiller (Pšurný), 37. Ondráček (Pšurný), 42. Vaculín (Klusák), 44. Šiller (Ondráček, Pšurný), 46. Obadal (Surý), 56. Nesrsta (Obadal). Rozhodčí: Dufka – Sedlák, Vodák. Vyloučení: 7:0 + za faul Pšurného (UHB) nařízeno TS (neproměněné). Využití: 0:3. V oslabení: 0:0.Diváci: 72.Průběh utkání: 0:0, 0:8, 1:8, 1:10, 2:10, 2:12, 3:12, 3:13.

VHK ROBE Vsetín B: Musil (41. Tkadlec) – Šimek, Vítek, Svozílek, Kuchařík, Vašíček – Janošek, Humplík, Fojtů, Hrňa, Lukáš, Christov.
HC Spartak Uherský Brod: Stojar – Peterka, Vaněk, Kubiš, Hrča, Gureň, Surý, Malota – Ondráček, Vaculín, Klusák, Nesrsta, Obadal, Hladiš, Bujáček, Šiller, Ondra, Pšurný.

Vsetínským nechybělo v prvních minutách útočné snažení, které korunovali hned několika střelami. Ve čtvrté minutě se na trestnou lavici odebrali hned dva hráči Vsetína a domácí o svůj tlak rázem přišli. Obadal se stal vedoucím přesilovkové formace Uherského Brodu, nepřišel si ale na Christova, který vyhodil. Vsetínský útočník při dojíždění puku fauloval a vydal se taktéž na trestnou lavici. Toho už hosté využili. Na Musila šlo hned několik střel a Michalu Pšurnému se dorážkou podařilo otevřít skóre. O pár vteřin později se z pravého kruhu mezi betony trefil Michal Ondra. Uherský Brod stále kombinoval, Martin Hladiš se mohl prosadit od modré, nakonec v bráně skončil až jeho pokus na bližší tyč, který vyslal z pravého kruhu,

Přesilová výhoda byla u konce, Uherský Brod už však nikdo z trůnu nedokázal sesadit. Domácí také zvládli vyslat střelu na Stojara, ale o větší ohrožení se nejednalo. Zato hosté byli opravdu při chuti a Richard Vaculín navyšoval skóre trefou do levého horního rohu. Vsetínu se nedařil přechod do útočného pásma, a tak další gólová střela patřila opět hostům. Po pokusu Jana Hrči se kotouč odrazil do mezikruží, Martin Klusák jej zpracoval na levém kruhu a vypálil. Domácí gólman neměl ani malou možnost odpočinku a z řady střel se další ocitla za jeho zády. Ze vzduchu tečoval kotouč Michal Pšurný a na tuto situaci již Musil nestihl zareagovat. Sedmý gól přidal o 14 vteřin později Michal Klusák, když se trefil nad brankářovo pravé rameno. Před zazněním sirény se ocitl před odkrytou brankou Pšurný, jeho šanci však zlikvidoval Svozílek.

Hosté otevřeli gólem i druhou periodu. Puk se několik vteřin po vhazování dostal k domácímu gólmanovi, který vyhodil. Nenasměroval však svou střelu úplně nejlépe a nahrál na hokejku hostujícího celku. Uherský Brod předvedl oku lahodící kombinaci na jeden dotek a Milan Šiller postrčil kotouč do odkryté branky. Ke střele se dostali také domácí, Fojtů trefil jen připravenou lapačku Stojara. Vsetínským opět překazilo plány vyloučení. Tentokrát se Valaši ubránili a po skončení početní nevýhody se vydali do útoku. Po střele Humplíka cinkla tyčka. Ke střelám se dostaly oba týmy a Erik Christov propálil Stojara jako první. Musil měl hodně štěstí, když Peterka nastřelil břevno a kotouč se od něj odrazil mimo branku. Proti domácímu gólmanovi to zkusil také Ondráček, střelu mezi betony Musil nejistě pokryl. Filip Ondráček se však na konci třetiny přece jen prosadil. Nebyl zrovna v ideální střelecké pozici, ale čtyřiadvacetiletý forvard se i přes to dokázal trefit k vzdálenější tyči.

Na třetí třetinu nastoupil do vsetínské brány Antonín Tkadlec, ale čisté konto dlouho neudržel. Nahození Richarda Vaculína šlo, oproti očekávání gólmana, více nahoru a puk tak skončil až v síti. Netrvalo dlouho a svůj druhý gól přidali Vsetínští. Miroslav Janošek se napřáhl na levém kruhu a Stojara překonal střelou k levé tyčce. Milan Šiller po kombinaci s Filipem Ondráčkem opět navýšil a na Lapači tak padly tři góly ve třech minutách. Petr Fojtů nastřelil Stojarovy betony, od nichž se kotouč odrazil do hry, nikdo z Valachů však nestál poblíž, aby jej dopravil do odkryté brány. Zato Pavel Obadal zvládl přesně zakončit po nahrávce Dušana Surého a přidal již dvanáctý gól svého celku.

Petrovi Fojtů se naskytlo trestné střílení, Stojar byl však pozorný a tento minisouboj proti vsetínskému útočníkovi vyhrál. Na straně Vsetína přišlo další vyloučení, kterého po skončení domácí náležitě využili. Provinilec Vašíček po návratu z trestné lavice nahrál na hůl Lukáše Kuchaříka, a ten se trefil mezi betony uherskobrodského gólmana. Poslední gólové slovo měli však opět hosté, zaslouženě. Pavlu Obadalovi s Romanem Nesrstou to nejprve nevyšlo, když Obadal stál na pomezí brankoviště a tečoval střelu Nesrsty od mantinelu. Při druhém pokusu si ale vše sedlo a Nesrsta se prudkou střelou dokázal prosadit.

Ivo Svozílek (obránce Vsetína)

Na začátku jsme se nechali dvakrát vyloučit pět na tři, tím jsme si prohráli tu první třetinu. Ještě k tomu to byly tresty 2+2, čili čtyřminutové, a když jsme dostali gól, tak jsme hráli pořád ve třech. Z toho jsme dostali hodně gólů a za stavu 4:0 se už potom těžko hraje. Nechali jsme si to utéct v první třetině a pak už se s tím dalo těžko něco dělat.

Dnes jste hráli v méně lidech než obvykle. Projevil se na ledě i tento fakt?

Tím je to určitě taky, ale my nikdy nehrajeme ve velkém počtu. U nás je to tak, že kdo přijde, tak ten hraje. Je ale pravda, že nám dnes chyběli hráči v první lajně, třeba Dan Dědek, a tímhle jsme byli oslabení.

Uherský Brod je kvalitní soupeř, ale myslím si, že nebýt těch úvodních čtyř minut, tak jsme s nimi mohli hrát vyrovnaný zápas.

Jak byste porovnal loňskou a letošní sezónu? Jaký je rozdíl mezi Ligou juniorů a Krajskou ligou mužů?

Myslím si, že v krajské lize mužů už je to víc dospělý hokej. Hraje se více hlavou. Soupeři si to dávají do prázdné brány, hrají větší hokej. Ta juniorka je celkově taková víc ulítaná, víc se bruslí a nemá to moc hlavu a patu. Tady prostě nestíháme. Jde to vidět, je to velký rozdíl.