Junioři porazili Vítkovice a vrátili se do čela tabulky

Michal Kubáň • 19.11.2006

V s e t í n - Vsetínští junioři v sobotním 22. kole vyzvali na souboj čtvrté Vítkovice, a v případě neúspěchu Zlína by se vyhoupli do čela tabulky. Hosté z Vítkovic byli už v úvodu proti tomuto plánu Vsetínských, neboť v 6. minutě otevřel skóre v přesilovce Mikula. Hned v další přesilovce srovnal Vsetín, jmenovitě reprezentant Stříteský. Ve druhé části tentýž hráč nasměroval Vsetín k vítězství, když se trefil podruhé minutu před koncem druhé třetiny. Rozhodla třetí část, kdy zvýšil na 3:1 Knebl. Vítkovičtí ještě snížili na rozdíl jedné branky, ale definitivní vítězství Valachů potvrdil Podešva. Vsetín se tak posunul na 1. místo skupiny B, neboť Zlín prohrál s Kometou 3:4. Druhý Zlín a třetí Třinec mají 43 bodů, Vsetín vede tabulku s dvoubodovým náskokem.

- 22.kolo so 18.11.12:00
HC Vítkovice Ridera
4:2(1:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Stříteský (Hrňa), 39. Stříteský (Podešva), 43. Knebl (Navrátil, Ciupa), 59. Podešva - 6. Mikula (Bursík, Noga), 47. Káňa (Bursík, Hrubý). Rozhodčí: Klimecký - Čech, Chytil. Vyloučení: 5:13. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 420. Střely na branku: 46:20. Průběh utkání: .
VHK ROBE Vsetín: Němec - Fabián, Haschka, Kapr, Ostrčil, Pokora, Stříteský - Ciupa, Hrňa, Knebl - Navrátil, Plachtovič, Podešva - Varga, Vrdlovec, Švaňhal,
HC Vítkovice Ridera: Vošvrda - Dudáš, Faltr, Hartman, Ledvoň, Mlynář - Bursík, Káňa, Kara - Klimša, Maliník, Mikula, Noga, Olšar, Sturzt, Valachář, Velecký.