Junioři si poradili s přerovskými Zubry

Helena Hegeďová • 20.12.2015

Již od prvních minut byli aktivnější domácí a Přerovští se do šancí začali dostávat až ke konci první periody, za pro ně nepříznivého stavu. I přesto se hostům podařilo vstřelit branku a snížit až ve 26. minutě. Vsetín ovšem pokračoval ve své aktivitě a zápasu kraloval, když se v rozmezí půlminuty trefili Janošek a Konopka. V poslední třetině Přerov zabral a dával Vsetínským zabrat hlavně svou hrou dozadu, Valaši tedy měli jen minimum příležitostí ke skórování. V posledních dvou minutách to hosté ještě zkoušeli bez gólmana, Stojar ale svůj tým podržel a domácím zase nepřálo štěstí při trefování prázdné brány, kdy tyčku trefil Michal Hryciow, který přišel juniorů vypomoct z A-týmu a v poslední vteřině minul i Ivo Svozílek, a tak se Valaši mohou radovat z výhry 4:3.

LJ - 18.kolo ne 20.12.
HC ZUBR Přerov
4:3(2:0, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Toman (Janošek), 20. Janošek (Kuchařík), 28. Janošek (Kovář, Toman), 29. Konopka (Kuchařík, Bártek) – 26. Krejčiřík (Solař), 41. Zavřel (Kubal, Skříček), 53. Horký (Krejčiřík, Zdráhal) Rozhodčí: Fiedler – Kurtin, Štefková. Vyloučení: 6:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:1, 4:1, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Stojar – Bártek, Konopka, Svozílek, Rýpar, Hryciow, Vítek – Španko, Janošek, Toman, Kovář, Kuchařík, Grygar
HC ZUBR Přerov: Grigárek – Smolka, Skříček, Hes, Hrabica, Válek, Kolovratník, – Zavřel, Kubíček, Kubal, Pecha, Krejčiřík, Harásek, Solař, Skopal, Horký, Zdráhal

V první třetině byli více vidět domácí, dostávali se do větších šancí. Přerovským neseděl puk na hokejkách, a i když se tedy dostali do blízkosti Stojara neměl domácí gólman moc práce. Jako první se prosadil Adam Toman, pro hosty to byla velmi nešťastná branka, brankář Grigárek chtěl ukrýt kotouč do své lapačky, postavil ji však příliš nízko, puk se o ni otřel a přepadl až za jeho záda, odkud ho pak právě Toman dostal do sítě. Přerov se snažil vyrovnat, ale i nadále mu přihrávky a střely neseděly tak, jak by si představoval. Ani přesilovky hostům nešly, každá z jejich početních výhod během zápasu se odehrávala převážně v jejich obranném pásmu. Na konci periody se stihl prosadit ještě Miroslav Janošek, který ujel přerovské obraně a z mezikruží přesně zamířil pod břevno. Vsetín tak šel do šatny šťastnější za stavu 2:0.

Druhou třetinu začal Přerov v početní výhodě, ke smůle hráčů v modrém si do dalšího dějství přenesli nepřesnost, a tak přesilovková formace a přihrávky nedělaly Vsetínským problémy, v klidu vyhazovali a dostávali se i do šancí. Pár minut po skončení přesilové hry se ale Přerov přeci jen prosadil, ke vzdálenější tyči pálil Vojtěch Krejčiřík. To si ale Vsetín nenechal líbit a vše vrátil Přerovu z úroky. Dvě minuty po brance hostů se opět na listinu střelců zapsal Miroslav Janošek, když s přesností chirurga poslal kotouč do pravého horního rohu přerovské svatyně. Půlminutu nato se Vsetín radoval znovu. Postaral se o to Michal Konopka, kterému přihrávku naservíroval Lukáš Kuchařík, který sám při pokusu vsítit branku neuspěl. Vsetín byl v sedle a snažil se skóre ještě navýšit, ve snaze mu nezabránilo ani oslabení, kdy se hosté vůbec nedostali před vsetínského muže v masce. Domácím se ale, stejně jako hostům, kteří byli v posledních 3 minutách druhé periody aktivnější, vstřelit branku nepodařilo. Na tabuli tedy o druhé přestávce svítil stav 4:1.

Hosté měli v poslední třetině jasný cíl, kterého se drželi od prvních minut, ihned ve 41. minutě se totiž podařilo prosadit Patriku Zavřelovi, který po přihrávce Kubala vystřelil rychleji než se stačil vsetínský gólman přesunout, a tak musel Stojar lovit kotouč ze své sítě podruhé v zápase. Přerov se stal Vsetínu vyrovnanějším soupeřem a hra se přelévala z jedné strany kluziště na druhou. Dostat puk za záda gólmana druhého týmu se ve 53. minutě opět podařilo přerovskému hráči, konkrétně Adamu Horkému, ten si na pravém křídle počkal na přihrávku od Vojtěcha Krejčiříka, a bez problému dostal kotouč za bezmocného Stojara. Přerov byl tedy najednou jen krůček od vyrovnání, což se projevilo i na předváděné hře. Přerovští uzamkli své obranné pásmo a Vsetínští se tam jen stěží dostávali. Ani to jim ale k tak potřebnému vyrovnání nepomohlo, a tak si poslední dvě minuty zápasu nezahrál brankář Přerovských, Jakub Grigárek. Stojarovi největší starosti nadělaly střely Pechy a Kubala, výhru pro Vsetín zase mohli pojistit Hryciow nebo Svozílek, ani jednomu týmu se však již skórovat nepodařilo a Vsetín tak vyhrál 4:3.