Ke třem bodům chybělo deset sekund

Aleš Koňařík, ČTK • 18.11.2001

L i t v í n o v – Vsetínští hokejisté stanuli pouhých deset vteřin od zisku tří bodů. Obránce Litvínova Gýna však v ten okamžik prostřelil brankáře Pešata, prodlužovalo se, a ve 64.minutě protrhl vlekoucí se střeleckou smůlu Ondřej Veselý. Zápas pro zranění nedokončil brankář Biegl. Vsetín i po nedělní výhře stále setrvává na devátém místě, ovšem dva body od šesté příčky.

- 23.kolo ne 18.11.17:30
HC Litvínov
1:2
60. Gýna (Rousek) - 32. Hudler (P. Beránek), 64. Veselý. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 - 0:1 Rozhodčí: Šindler - Kareš, Dančišin. Vyloučení: 6:6, navíc Kuntoš 5 min. + do konce utkání - Hudler 10 min. Diváci: 2292.
HC Litvínov: Pinc - Poživil, Nosek, Kuntoš, Kroupa, Gýna, P. Pospíšil - Zdráhal, Oliverius, Kubinčák - Riečičiar, Rousek, Klíma - Jíra, Filip, Kotrla - od 41. navíc Lezo, Říha, Gombár.
VHK ROBE Vsetín: Biegl (12. Pešat) - Šafařík, Štrbák, Kuboš, Hriňa, Polák, Vašut - Demel, Vlach, Kotásek - Veselý, Hudler, Streit - P. Beránek, Vaic, Kucharczyk - Lang, Vampola, Sochor.
LITVÍNOV 18. listopadu (ČTK) - Ani v šestém zápase v řadě se hokejisté Litvínova nedočkali. Proti Vsetínu sice vybojovali bod, když deset sekund před koncem Vladimír Gýna vyrovnal na 1:1, ve čtvrté minutě nastaveného času ale Ondřej Veselý rozhodl o výhře úřadujícího mistra. Poprvé v domácím prostředí se představily posily Zdráhal, Kuntoš a Rousek, který přišel až v sobotu z Havířova a přihrál na jediný gól Litvínova.

Oboustranně se hrál velmi slabý hokej a střel na branku bylo jako šafránu. Kdo čekal, že se v druhé části hra zlepší, byl zklamán. Obě mužstva sice projevila více snahy dát branku, ale až do 32. minuty zůstalo jen u ní. Pak vystřelil hostující Beránek a Hudler dokázal vyražený puk dopravit za záda brankáře Pince.

Severočeši po tomto gólu přidali, ale s pokusy o střelbu z hole Kotrly, Kubinčáka a Jíry si brankář vždy věděl rady. V závěrečné třetině nasadili domácí trenéři do hry i čtvrtý útok ve složení Lezo, Říha, Gombár, ale úroveň hry se nijak výrazně nezlepšila.

Přesto se Litvínovu podařilo vyrovnat deset vteřin před koncem normální hrací doby. Bek Gýna od modré prostřelil vše, co stálo před ním. Nakonec však byli hosté šťastnější, neboť ve čtvrté minutě prodloužení úspěšně zakončil své sólo Veselý.

Viktor Lukeš (Litvínov): Po posledních neúspěších jsme potřebovali bodovat. Získali jsme pouze jeden bod, když jsme vyrovnali stav utkání na 1:1 brankou deset vteřin před koncem. V prodloužení se hraje vabank a hosté byli úspěšnější.

Jan Neliba (Vsetín): Dvě třetiny jsme byli lepším celkem, vytvářeli si i gólové šance, ale domácím se podařilo srovnat skóre deset vteřin před koncem zápasu. V prodloužení jsme byli šťastnější a odvážíme si z Litvínova dva body.