Konečně! Vsetín poprvé v sezoně zdolal Přerov a srovnal stav finálové série

Jan Tajzler • 24.03.2015

Tak přeci jen to vsetínským hokejistům vyšlo. Nadupaný Lapač sledoval druhý díl finálové série mezi Vsetínem a Přerovem. Valaši se prezentovali mnohem zodpovědnějším výkonem než v úvodním měření sil na Hané. Zodpovědná hra v defenzívě a přesné trefy všech tří členů elitní útočné formace, to byly ty správné ingredience na skalp přerovských Zubrů. Finálová série je tak po druhém utkání srovnána, pokračuje se ve čtvrtek, kdy se nejlepší mužstva z východů představí opět v Přerově.

2. liga - F2 út 24.3.17:30
HC ZUBR Přerov
3:1(1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Zúbek (Hryciow), 54. Vaněk (Kolařík, Slováček), 59. Kolařík (Tesařík) – 43. Šebek (Kudělka). Rozhodčí: Fiala, Kubičík – Moravec, Rožánek. Vyloučení: 12:9, navíc Zúbek a Sakrajda 5 + OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3657. Střely na branku: 26:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Hryciow – Nedbálek, Vrba – Báchor, Tichý – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Ambruz, Hrazdira, Slováček – Kubo, Ondráček, Podešva – Vítek, Daněk, Hruška.
HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Osina – Zbořil, Kudělka – Polák, Janota – Šťastný R., Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný D. – Popelka, Šebek, Dostálek – Sakrajda, Procházka, Kolář – Málek, Školoud, Kratochvíl.

Druhé utkání mezi Vsetínem a Přerovem, tentokrát hrané Na Lapači, začalo, jak se na finále sluší a patří – aktivitou obou celků. Již ve 3. minutě vyzkoušel po chybě v rozehrávce domácího brankáře Sedlák, kterého v dorážce následoval ještě Šťastný. A gólem to zavánělo také na opačné straně, když nikým nebráněný Zúbek napálil puk přímo do Vojtka. Krátce poté si Zubři zahráli svou první přesilovku. Valachy zamkli v jejím závěru v obranném pásmu, jejich tlaku však chybělo to podstatné - střela na bránu. A tak hádanku, kdo otevře skóre úterního duelu, rozluštila až minuta 13.

František Zúbek dostal po zmatcích před Vojtkem příhru do mezikruží, odkud brankáře hostí nemilosrdně propálil – 1:0 Vsetín se tak poprvé v letošní sezóně dokázal dostat v utkání s Přerovem do vedení. To však nemuselo trvat dlouho. Hlavní sudí totiž poslali na trestnou Kolaříka a domácí znovu hráli ve čtyřech. Paradoxně největší šanci si však při této přerovské přesilovce vytvořili právě Valaši, když se Slováček s Ambruzem octli v brejku 2 na 1. Druhý jmenovaný dostal od Slováčka příhru na hranici kruhu, ta mu však přistála na bruslích a z úhlu již nedokázal vhodně zakončit.

Ve třetí desetiminutovce to naopak byli Zubři, kdo si mohl vyčítat nespočet spálených příležitostí. Ve dvou krátce po sobě jdoucích přesilovkách se nepodařilo hned 7 hráčům propasovat kotouč za výborně chytajícího Hromadu. Pala neproměnil dělovku od modré, Popelka přestřelil, Šebkovi se nepodařilo prosadit při dorážce a na vsetínském brankáři si vylámal zuby také Sedlák.

Vůbec největší šanci ke srovnání však měl ve 29. minutě Sakrajda. Ten se s pukem přesouval podél brankoviště a snažil se zavěsit za přemísťujícího se Hromadu. V rozhodující chvíli však byl zablokován jedním ze Vsetíňanů. A oku lahodící akci předvedli také hráči v zelených dresech, když si ve 32. minutě poslali kotouč po ose Kubo – Podešva – Ondráček. Šikovně se tak prosmýkli kolem dvou bránících Zubrů. V koncovce však ztroskotali také oni.

V závěru druhé a v úvodu třetí třetiny se znovu rozdávaly tresty a Přerov si tak mohl hned po příchodu ze šaten zahrát 33 sekund ve čtyřech proti třem. Ani v této přesilovce se však hostům střelecky nevedlo. Vše změnilo až následné vyloučení Sakrajdy. Zubři během celého utkání nevyužili hned šest dvouminutových přesilovek, k vyrovnávacímu gólu jim však pomohlo vlastní oslabení! David Šebek uzmul kotouč ve středním pásmu, ujel obráncům Vsetína a střelou pod břevno propálil Hromadu – 1:1.

Ve 47. minutě předvedli po závaru před Vojtkovou klecí boxerskou vložku Zúbek se Sakrajdou a oba si vykoledovali trest pět minut + do konce utkání. Tím zároveň odstartovali kolotoč vyloučení. V rozmezí 47. – 60. minuty totiž hlavní sudí rozdali hned 10 dalších trestů a v plném počtu pěti hráčů na obou stranách se tak prakticky nehrálo. Důležitá byla 54. minuta, ve které se Kolařík, ač faulován, prodral kolem mantinelu a kotouč poslal na vsetínského kapitána Daniela Vaňka. Ten překonal Vojtka po ledě a rozpoutal tím Na Lapači bujaré veselí – 2:1.

Zubři poté vrhli všechny síly do útoku. V 56. minutě mohl kotouč po závaru před domácí klecí zatlačit do branky Popelka, leč nedokázal černý nesmysl nadzvednout nad ležícího Hromadu. A srovnat se nepodařilo ani Osinovi o chvíli později, když vyslal dělovku do modré. A tak se prosadili znovu domácí. V čase 58:24 ujel Jan Kolařík, který nikým nebráněn chladnokrevně zavěsil nad padajícího Vojtka – 3:1.

Zubři si poté vybrali oddechový čas, po kterém sáhli po power-play. Ani ta už však nezabránila vsetínskému vítězství, které znamená srovnání finálové série na 1:1. Další utkání se odehraje ve čtvrtek v Přerově a poté se vrátí v sobotu na vsetínský Lapač.

Luboš Jenáček (Vsetín): „Předvedli jsme myslím parádní play-off výkon, tak by to mělo vypadat. Hráli jsme s nasazením, bojovností, přitvrdili jsme hru a snažili se hrát hodně do těla. Tím jsme si dokázali vytvářet tlak a hlavně tak bychom doma měli hrát. Jsme spokojeni se zápasem, srovnali jsme sérii a do Přerova se pojedeme porvat o další vítězství. Věřím, že konečně zvládneme začátek utkání. Čím déle budeme držet Přerov na uzdě a budeme hrát dobře z obrany, tak tím lépe to bude pro nás. Věřím, že konečně odehrajeme dobrou první třetinu a budou pro změnu pod tlakem domácí.“

Daniel Faltýnek (Přerov): „Věděli jsme, že pojedeme do bouřlivé atmosféry a chtěli jsme se na to připravit. Dnešní zápas jsme si prohráli spíše individuálními chybami, což se někdy stává. Dnes jsme těch chyb udělali více my a domácí je potrestali. Měli jsme také trošku smůly v zakončení, nedali jsme góly. Zápas to byl vyrovnaný a neřekl bych, že domácí byli jednoznačně lepší. Věděli jsme, že série bude dlouhá, Vsetín je kvalitní mužstvo. Ve čtvrtek uděláme doma vše proto, abychom vyhráli."