Košice nedaly Vsetínu šanci

David Schlegel, Václav Trávníček, www.hckosice.sk • 02.08.2005

K o š i c e – První ze série přípravných utkání na Slovensku nedopadlo pro vsetínské hokejisty zrovna nejlépe: V zápase proti Košicím se valašskému celku nepodařilo vstřelit ani jeden gól, naopak pět jich Vsetín inkasoval. Za slovenský tým se trefili Sabol, Bartoš, Bombic a dvakrát Vantroba. Šanci na reparát dostane Vsetín zítra v 17:00, kdy nastoupí proti celku Popradu.

- přát. út 2.8.
HC Košice
5:0(2:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Sabol (Fruhauf, Kledrowetz), 16. Bartoš (Vostřák), 22. Bombic (Kmiť), 23. Vantroba (Bulík), 29 Vantroba (Vostřák). Rozhodčí: Bačo - Smerek, Popík. Diváků: 1400.
HC Košice: Laco - Kledrowetz, Frühauf, Horáček, Bombic, Topoli, Podhradský, Segla, Vantroba - Hvila, Sabol, Šimurda - Vostřák, Bartoš, Kmiť - Topoli, Podhradský, Lažo, Lipiansky, Krayzel - Jenčík, Bulík, Dravecký
VHK ROBE Vsetín: Pöpperle (od 29. min. Plšek) - Luža, Bauer, Zapletal, Štefanka, Hrabal, Kučný, Kvetan, Spitzer - Mrázek, Hruška R., Duba - Květoň, Bacul, Hruška O. - Havíra, Přeučil, Beck - Valčák, Hubáček, Sakrajda
Košice svého soupeře podle oficiálních stránek Košic www.hckosice.sk od začátku přehrávaly, ale svou převahu dokázaly vyjádřit až v přesilové hře v 11. minutě, kdy po přihrávce obránců Frühaufa a Kledrowtze otevřel skóre Lubomír Sabol. Za čtyři minuty pak zvýraznil vedení domácích novic v ošicém dresu Peter Bartoš, jenž se trefil ve druhém zápase v řadě.

Hned ve 2. minutě prostřední části prostřelil Pópperleho český zadák František Bombic. Po dalších dvou brankách, které přidal během šesti minut další exkarlovarský bek Miroslav Vantroba, byli hosté zralí na ručník. V polovině utkání vystřídal Pöpperleho Lukáš Plšek a dokázal až do konce utkání udržet čisté konto.

Ve třetí části oba týmy trochu limitoval horší led a další branku už zápas nepřinesl. Z čistého konta se tak mohl radovat brankář Košických Ján Laco.