Luboš Rob nasměroval Vsetín k zisku prvního bodu v sérii

Jan Tajzler, Helena Hegeďová • 01.03.2019

Play-off Chance ligy konečně dorazilo na Vsetín. Natěšení fanoušků demonstrovaly dlouhé fronty před vstupem na zimní stadion již hodinu a půl před vypuknutím úvodní bitvy čtvrtfinálové série s Prostějovem. Vsetín zahájil utkání aktivně a první vlnu radosti na Lapači rozpoutal přesnou trefou Luboš Rob. Tentýž hráč obstaral také uklidňující druhou trefu v prostředním dějství. V nastoleném trendu zelenožlutí pokračovali i ve třetí třetině, kdy opět přidali jednu branku a po prvním utkání na Lapači se ujímají vedení v sérii 1:0. První odveta je na programu již zítra od tradičních 17:30.

CHANCE LIGA - ČF1 pá 1.3.17:30
LHK Jestřábi Prostějov
3:0(1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Rob, 38. Rob (Pechanec, Mikuš), 57. Theoret (Slováček, Jonák). Rozhodčí: Doležal, Sýkora – Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 5:11, navíc Račuk (Prostějov) 10 min., Husa (Prostějov) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4520. Střely na branku: 40:22. Průběh utkání: 3:0.

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – Mikuš, J. Drtina, Slováček (A), Teper, Frolo, Jeřábek, Hryciow – Březina, Kucharczyk (A), Rác – Jonák (C), Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Karafiát, Šilhavý, Vítek.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Žovinec, D. Kolář, Husa, Čáp, Havlík, Mikliš, D. Krejčí – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Hanták, L. Luňák – Nouza (A), Divíšek (A), L. Volf – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec (C).

První třetina byla dlouho bez nebezpečné střely na branku. Oba týmy chtěly co nejdříve přebrat iniciativu, ale nedařilo se. Úvodní střela patřila Jonákovi a z protiútoku se pokusil prosadit Dvořáček. Soupeřům se nedařilo udržet v útočném pásmu, ale na přesnou přihrávku si v předbrankovém prostoru počkal Luboš Rob a bekhendem se trefil do levého horního rohu. Zdálo se, že Jestřábi nasadí rychlé tempo a aktivní hru, aby co nejrychleji vyrovnali. Po dobu dvou minut drželi Valachy v pásmu, potom se ale hra vrátila do starých kolejí.

V polovině první dvacetiminutovky přišlo také první vyloučení, a to na straně Vsetína. Prostějov se hnal za vyrovnáním, ale střelba Jestřábů postrádala přesnost. Po vyloučení v řadách hostujícího celku přišla početní výhoda i pro domácí. Ti se ovšem při své přesile vůbec nemohli dostat do útočného pásma, bránící čtveřice úspěšně uhlídala svou modrou čáru. Největší šance pak přišla v poslední minutě a měli ji Vsacané. To když po vyloučení Venkrbce střílel od modré Drtina a do odkryté brány dorážel Rác. Do kabin se tak po dvaceti minutách odcházelo za stavu 1:0 pro domácí Vsetín.

Rob mohl navýšit vedení Vsetína hned zkraje druhé třetiny, ale trefil pouze gólmana Neužila. Šelepněv se zase musel činit proti tandemu Volfa s Husou. Na druhé straně se podobně předvedl Slováček, jenž Neužila nadvakrát nepřekonal. Valaši se svou aktivní hrou dostali do přesilovky, jenže přesilové hry v první polovině zápasu nebyly tím, co by jejich hru zdobilo. Opět měli domácí problémy s přechodem modré čáry a pobytem v útočném pásmu.

Když se však zápas přehoupl do své druhé půle, změnily se i vsetínské početní výhody. Jonákovu střelu vyrazil Neužil pouze k Teperovi, ale i proti němu vytáhl Neužil svůj beton. Hostující gólman se předvedl i při přečíslení Březiny s Rácem, autorem druhého gólu se ale stal Luboš Rob, který procedil kotouč zpoza branky okolo levé tyčky. Hosté přejali aktivitu v závěru třetiny, nicméně proti střelám Starého, Divíška i Luňáka zasáhl Šelepněv.

Jestli v druhé třetiny začali aktivněji domácí, v té třetí to byli hosté, kteří na vyrovnané skóre ztráceli dva góly a navázali na svou hru z konce předchozího dějství. Prošek nejprve z levého kruhu přestřelil, následně obkroužil Šelepněvovu branku a pokusil se prosadit okolo levé tyče. Na vsetínského gólmana si v tomto případě nepřišel. K levé tyčce to zkoušel také Dvořáček, Šelepněv se včas přemístil. Dvořáček měl hlavní roli i v další akci, kdy hned po buly trefil horní tyčku. Branková konstrukce zvonila i po střele Starého ve vlastním oslabení.

Atmosféra na ledě se vystupňovala a domácího útočníka Roba mohli fanoušci vidět v šarvátce s hostujícím Husou. Následně si po udělení trestů vyzkoušeli Valaši přesilovou hru pět na tři, ale prosadili se až při klasické přesilovce. To se tečí střely od modré prosadil Mitchell Theoret. Vylučovalo se i nadále. Další přečíslení nezužitkovali Rác s Březinou, ranou z první se neprosadil ani Pitule. Dvě minuty před koncem mohl Rob kompletovat hattrick. Neužil na poslední chvíli zasáhl. Další branka už v utkání nepadla a Vsetín v prvním čtvrtfinálovém duelu zvítězil 3:0.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Dnešní utkání přineslo přesně to, co jsme čekali. Prostějov hrál bojovný hokej a napadal nás. Pro nás je to však super začátek, máme první vítězství, jsme spokojení.

Trenér Prostějova se vyjádří po skončení série.