Mladší dorost bodoval naplno i ve druhém kole

Filip Bazala • 04.09.2016

Po vítězství v prvním kole zajížděli mladší dorostenci na ostravský led, kde hraje Poruba. Domácí šli v první třetině do vedení, ale zásluhou Lukačky se Valaši dočkali ve druhé třetině vyrovnání. Stejný hráč vstřelil vedoucí branku Valachů ve třetí třetině a v posledních vteřinách utkání pečetila skóre Mlýnková do prázdné klece. Vsetín je tak po dvou kolech stoprocentní.

ELMD - 2.kolo so 3.9.18:00
HC RT TORAX Poruba 2011
1:3(1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Stodůlka (Pitucha, Kotásek) – 30. Lukačka (Baďura, Navrátil), 54. Lukačka (Vávra), 60. Mlýnková (Lobodowski). Rozhodčí: Klapetek – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 23:34. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

HC RT TORAX Poruba 2011: Mokrý – Machů, Pitucha, Husák, Becher, Krátký, Fabianczyk – Anlauf, Häring, Fojtík – Kotásek, Bochnak, Stodůlka – Pszczólka, Stebel, Boniatti – Morávek, Foldyna
VHK ROBE Vsetín: Ševců – Fojtášek, Kuboš, Vávra, Lukačka, Mikulík, Kunst, Navrátil – Půček, Bouček, Adámek, Lobodowski, Pochylý, Jenáček, Baďura, Mlýnková, Hradil

Začátek utkání mezi Porubou a Vsetínem byl nemastný neslaný. Hrálo se střídavě před gólmanem Kryštofem Ševců i před Vojtěchem Mokrým. Ani jeden si však nemusel na kotouč sáhnout díky své obraně. Vyložené šance nepřicházely. K pořádným akcím se většinou podařilo přičichnout domácím, ale ti do svých střel nedávali ten správný švih, takže vsetínský brankář mohl lehce zareagovat.

Zlom nastal po půli první třetiny, kdy se do útoku dostávali více domácí. Šance na vstřelení gólu se tedy zvyšovaly. Nakonec se přece jen podařilo Danielu Stodůlkovi popostrčit přes své soupeře kotouč, který se posléze došoural do klece přes škvíru mezi betony. Vsetínu se nedařilo a v podobných situacích před porubskou svatyní se vždy o situaci postaral pohotový Mokrý.

Druhá třetina přinesla mnoho zvratů i nádherných akcí převážně v režii Vsetína. Hosté se zřejmě vyhecovali k lepšímu výkonu a nehodlali z Ostravy odjíždět bez bodů. Jejich akce byly promyšlené a střely měly správnou razanci. Jenomže obrana Poruby i gólman Mokrý byli do 30. minuty nepropustní. Vše se právě změnilo po zmíněné minutě, kdy se domácí obránci špatně domluvili a nehlídali celý prostor na modré. Toho využil Marco Lukačka, který objel obranu a z prostoru kruhů okamžitě pálil. Puk projel Mokrému mezi betony.

Domácím se nedařilo dostávat do útočného pásma a Vsetín byl lačnější po výhře, což se ukázalo i na jeho herním projevu. Výrazné ohrožení přišlo v závěru třetiny, kdy Natálie Mlýnková ujela všem a dostala se až před porubskou klec. Naštěstí pro domácí se tato slečna trefila pouze do horní tyče, ovšem střela to byla nádherná.

Závěrečná část se nesla v docela jiném duchu než ty předešlé. V prvé řadě to byla třetina plná faulů, mnohdy zbytečných, ale i to ke hře patří. A hlavně tuto třetinu zcela ovládlo hostující mužstvo. Vsetín byl neustále nahoře a ovládal hru, i když měla zrovna puk Poruba. Vždy se kotouč vrátil hostům a po většinu času se hrálo před Mokrým, který zabránil mnoha nebezpečným pokusům soupeře.

V oslabení, kdy se hrálo 3 na 4, ovšem porubský strážce, ač se snažil, brance nezabránil. Marco Lukačka si objel klec a dokázal navýšit stav, ačkoliv se mu v tom domácí brankář snažil svou holí zabránit. Pro hosty vyvstal nový cíl – a to udržet vedení. To se Vsetínu dařilo až do konce utkání. Nejenže nepustil Porubu ke kotouči, ale také se mu podařilo výhru pojistit dalším gólem. Domácí odvolali Mokrého z brány a při této power play Natálie Mlýnková ukořistila kotouč, který ztratil z hole jeden z porubských hráčů, a okamžitě pálila ze středního pásma. Její přesná střela zakotvila ve volné bráně a Vsetín se tak mohl radovat z další výhry.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): V každém případě jsme kluky pochválili za bojovnost během celého zápasu. Víceméně čtyřicet pět minut dodržovali taktické pokyny. Byly tam vždycky takové pěti, deseti minutové okénka, kdy se nám to vymykalo. Taky jsme jim ale řekli, že jsme prohráli to utkání svou nedisciplinovaností, protože se dá říct, že jsme téměř polovinu třetí třetiny hráli stále v oslabení. Do těch jsme se dostávali po zbytečných útočných faulech, které, kdyby byly v útočném pásmu, tak nad nimi jako trenéři přivřeme oči, ale v útočném pásmu podrážet a srážet hráče, to prostě ne. Samozřejmě všichni víme, že na oslabení chodí maximálně osm až devět lidí a pokud hrajeme v oslabení, nemůžeme s kvalitními soupeři v extralize soupeřit, protože nám to ubírá sílu. Nakonec druhý a rozhodující gól jsme dostali ve třech. Tam se nám nepovedlo vyhodit kotouč k soupeři, chtěli jsme útočit namísto toho, abychom vystřídali a šli tam čerství. Potom ten třetí gól už byl hop nebo trop. Porazili jsme se v podstatě sami. Nebojím se říct, že tak jak se očekává, že to mají táhnout starší hráči ročníku 2001, tak si myslím, že dnes to nebylo úplně ono.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín):Vyhráli jsme, takže jsme samozřejmě spokojeni. Ze začátku soutěže jsme měli velké obavy, Havířov je silný soupeř, který má ambice hrát o první čtverku a Poruba s námi hrála v přípravě vyrovnané zápasy, takže i před nimi jsme měli obrovský respekt. O sobě jsme naopak v kuloárech slyšeli, že jsme, pokud ne jednoznační, tak hlavní aspirant na letošní sestup. Samozřejmě v přípravě jsme toho moc nevyhráli a tým se tvořil za pochodu a doplnili jsme jej na poslední chvíli. Myslím si ale, že všichni kluci mají bojovné srdce a že chtějí plnit věci, které po nich chceme. Věřím, že se můžeme a budeme zlepšovat a pokračovat v této nastolené línii a body nám budou postupně naskakovat, že to nejsou poslední body do Vánoc.