Mladší dorost dlouho vedl, nakonec padl na nájezdy

Helena Hegeďová • 13.10.2016

Nájezdy ovládly dnešní střetnutí. Nejenže vyrovnaný zápas dospěl až k samostatným nájezdům, ve kterých si nakonec lépe vedl host z Havířova, ale domácí také značnou část zápasu drželi vedení, které zařídil Lukáš Adámek gólem z trestného střílení. Není se však čemu divit, v zápase celkově nebylo k vidění moc střel, když už ale některý z hráčů zakončil, musel se mít gólman na pozoru. V prodloužení byla všechna pozornost upřena hlavně na vsetínského gólmana Ševců, který svůj tým podržel. Také díky němu dospělo utkání až k nájezdům.

ELMD - 10.kolo čt 13.10.15:30
2:3sn(1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Půček (Lukačka, Baďura), 31. Adámek (TS) – 1. Grygar (Bláha), 58. Pindel (Grygar), rozh. náj. Dufek. Rozhodčí: Vaněk – Cabák, Hykel. Vyloučení: 5:3, navíc Frančiak (HAV) 5+OK za VRAZ. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 24:26. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 2:1, 2:2.

VHK ROBE Vsetín: Ševců – Fojtášek, Vávra, Kuboš, Lukačka, Mikulík, Kunst, Navrátil – Půček, Adámek, Dohnal, Pochylý, Calaba, Jenáček, Baďura, Mlýnková, Hradil.
AZ Havířov: Šembera – Dabrowski, Koubek, Frančiak, Thiel, Grygar, Hrček, Macurák – Bláha, Tomeček, Wawrzckiewicz, Backa, Dufek, Přeček, Pindel, Szturc, Byčkov, Čempel.

Založení prvního útoku a první branka. Takhle vypadal úvod v podání Havířova. Ze zápasu uběhlo 49 vteřin a vsetínský brankář už musel lovit puk ze své sítě. Přesnou trefu po ledě si připsal Ondřej Grygar. Hosté byli směrem dopředu výraznější, domácí je však do větších šancí nepouštěli a snažili se držet si svého soka u těla. Ze vsetínských se k nadějnému pokusu jako první prodral Adámek. Jeho počínání domácí nabudilo, a tudíž se také oni mohli radovat ze vstřelené branky. Martin Baďura to nejprve zkoušel bekhendem, v cestě mu ale stál jeden ze soupeřů, který změnil směr puku a zmátl tak svého gólmana. U pravé tyčky již stálo duo hráčů a Jan Půček poslal kotouč za záda Šembery.

Baďura měl šanci také ve vlastním oslabení, nastřelil jen betony hostujícího gólmana. Při této hře v nevyrovnaném počtu hráčů se do šance dostali i hosté. Před Dufkem se objevila odkrytá brána. Ševců se instinktivně vrhl po střele a na poslední chvíli nad ní převzal kontrolu. Hra zvolnila, ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat vyloženou střeleckou šanci. Posledních pět minut první periody odehráli Valaši v početní výhodě, Frančiak totiž dostal pětiminutový trest spojený s trestem do konce utkání za vražení na hrazení, které schytal Pochylý. Přesilovky se v tomto zápase Vsetínu nedařily. Po většinu času byla hra ve středním pásmu.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí, kteří neúnavně nastřelovali Šemberovu branku. K vidění byla také hra 4 na 4, ve které předvedla nejpovedenější střelecký pokus Mlýnková. Když se hra ve čtyřech přehoupla v přesilovku pro Vsetín, ujeli domácím hned tři soupeři. Tento útok vedl Wawrzckiewicz, v rozhodující chvíli mu však kotouč z hole sjel.

A jelikož nevydařený únik na jedné straně předpovídá brejk na straně druhé, v situaci jeden na brankáře se ocitl Lukáš Adámek. Vsetínský forvard byl při svém pokusu faulován, a dostal tak druhou šanci, kterou náležitě využil. Bekhendovým blafákem se trefil nad lapačku. Domácí se stali lepším týmem. Chyběla jen vstřelená branka, kterou by završili svou snahu. Minutu před koncem pak měl možnost na vyrovnání Tomeček, který v přesilové hře pálil z první, Ševců byl však pozorný a havířovského útočníka vychytal.

Úvod třetí periody se nesl ve znamení vyloučení na straně hostů. Domácí se však ani v této početní výhodě nedokázali prosadit a lepším týmem se opět stal celek z Havířova. Backa obdržel křížnou přihrávku od Bláhy, před odkrytou bránou promáchl. Na druhé straně zase zabojoval Adámek. Jeho spoluhráč našel puk před vlastní brankou a vyslal tak jednoho z nejproduktivnějších hráčů Vsetína do úniku. Střela k levé tyčce mu však nevyšla podle plánu a navýšit nedokázal.

V 58. minutě přišel čas Vojtěcha Pindela, který pokusem pod betony vyrovnával na 2:2. Do konce základní hrací doby už se nikomu nepodařilo prosadit, zápas se tedy dostal do prodloužení. V pětiminutové hře 3 na 3 byli jasně lepší Havířovští, kteří tuto část hry také vyhráli 5:0 na střely. Domácí držel gólman Ševců, který pochytal všechny tutovky soupeře.

Ani prodloužení o vítězi tohoto zápasu nerozhodlo a gól nebyl k vidění ani v prvních pěti pokusech samostatných nájezdů. Vítězný nájezd nakonec připadl na konto havířovského  Karla Dufka.