Mladší dorost první body nezískal, na Lapači zvítězil Přerov

Helena Hegeďová • 10.09.2017

Přerovští Zubři se hned v úvodu utkání usadili v útočném pásmu a pokud nemuseli, tak tuto třetinu neopouštěli. Hráči domácího celku se do útoku dostávali jen ojediněle. Velké šance na jejich straně byly k vidění po první inkasované brance nebo v první přesilové hře. Na konci utkání mohli Valaši zahrozit také z přečíslení nebo individuálních akcí. Režiséry zápasu byli ale hosté. Přerov vsítil pět branek a mohlo jich být daleko více, nebýt ukázkového výkonu gólmana Málka.

Extraliga mladšího dorostu - 1.kolo ne 10.9.13:00
HC ZUBR Přerov
0:5(0:3, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Petr (Kolařík), 9. Petr (Chytil, Zeman), 20. Ministr (Tarnoczy), 44. Chytil (Hanák, Kleniar), 56. Chytil (Kleniar, Hanák). Rozhodčí: Šudoma – Blaha, Goňa. Vyloučení: 3:5 Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 162. Střely na branku: 14:62. Průběh utkání: 0:0, 0:5.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Houser, Velikovský, Kunst, Sviták, Navrátil – Bednařík, Babeliak, Pažitka, Kočí, Calaba, Ševčík, Zemánek, Vrána, Půček, Turek.
HC ZUBR Přerov: Postava – Raška, Svozil, Holík, Zeman, Gréč – Kolařík, Ministr, Ryšavý, Fencl, Petr, Kleniar, Hanák, Tarnoczy, Chytil, Jobánek, Šilhavý.

Přerov se nezalekl úvodní vsetínské rozehrávky a pojal zápas od začátku za svůj. Gólman Valachů Málek se musel mít od prvních minut na pozoru a často se ohlížet, aby stíhal rychlé kombinaci Přerova. Domácí se vůbec nedostali do útočného pásma a hosté vsítili první branku. V levém horním rohu skončila střela Filipa Petra z levého kruhu. Po inkasované brance se dostali ke střelám na branku také Vsetínští. Kunst i Kočí přestřelili. Následně se domácí obrali nepřesnými přihrávkami o kotouč a v síti za Málkem skončila další ze střel Filipa Petra. Útočník Přerova si sjel na vrchol levého kruhu a poslal kotouč do pravého horního rohu.

Přerov mohl navýšit vedení v přesilové hře, Vsetínu se po půl minutě od skončení Pažitkova trestu také naskytla hra v početní výhodě. Střelou i dobrými obrannými zákroky se prezentoval Navrátil. Střela vsetínského obránce byla ale v této přesilovce jediná, i když se domácí drželi v útočné třetině. Třiatřicet sekund před koncem padla třetí branka Zubrů. Patrik Tarnoczy nabil na hokejku Daniela Ministra, nikomu ze Vsetínských se i přes velkou snahu nepodařilo obrat soupeře o puk a Ministr se prosadil bekhendovou střelou pod lapačku.

Valaši se na začátku druhého dějství snažili dostat do útočného pásma, jejich pobyt v něm zakončil střelou Bednařík, poté už se hrálo pouze na druhé straně kluziště. Téměř čtyři minuty v kuse hrál Vsetín v oslabení. Nejen při nevyrovnaném počtu hráčů na ledě zářil gólman Jakub Málek. Z osmnácti střel Zubrů ve druhé třetině nepustil za svá záda ani jednu. Snaha o vstřelení další branky byla nejvíce vidět na Ryšavém, který výborně pracoval v předbrankovém prostoru. Po kombinaci se Svozilem před ním stála prázdná branka. Gól mu ve stoprocentní šanci sebral Málek.

Úvodní buly třetí třetiny vyhráli domácí a na Postavovu branku se vydal Kočí, vsetínský hráč z mezikruží minul. Ani střely Přerova nebyly přesné, neplatí to však o pokusu Filipa Chytila, který po rychlé kombinaci, která proběhla ihned po vhazování v útočném pásmu, vstřelil čtvrtou branku svého celku. Na vsetínském brankovišti byl opět vidět nejen Málek, ale také Ryšavý. Jeho přehnaná snaha o pobyt před gólmanem se nelíbila Kunstovi a Půčkovi, kteří se vydali čistit prostor určený pro brankáře.

Zubři ve třetí třetině hned dvakrát špatně střídali a dostali tedy dva menší tresty za příliš mnoho hráčů na ledě. Ani v jedné z přesilových her se Valaši neukázali, Půček se však po skončení té druhé chopil kotouče a spolu s Babeliakem se vydali do útočného pásma. Žlutozelení ale branku nevstřelili. Poslední gól utkání byl opět z hokejky Filipa Chytila. Čtyři minuty před koncem se Kočí prosmýkl do přerovského brankoviště a dvakrát zakončil. Postava však snížení nepovolil a z prvního ligového zápasu odjíždí nejen s první výhrou, ale také s čistým kontem.