Mladší dorost v prvním kole extraligy nestačil na Třinec

Filip Bazala • 05.09.2010

První utkání letošní sezóny mají za sebou hráči mladšího dorostu, kteří v neděli krátce po poledni nestačili na Třinec. Svěřenci trenérů Žilky a Štrauba prohrávali už v 10. minutě 2:0. Zpátky do zápasu je dostal v poslední minutě první třetiny Michal Hryciow, ale vyrovnávací gól už nepřišel a tak Valaši podlehli Třinci 5:2. Další zápas je naplánován na příští neděli, kdy Vsetín doma přivítá Šumperk.

EMD - 1.kolo ne 5.9.12:00
HC Oceláři Třinec
5:2(2:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Pisarik, 10. Růžička (Kovařčík, Poruba), 22. Poruba (Růžička, Zahradníček), 26. Poruba (Kovařčík, Růžička), 51. Cienciala D. (Poruba) - 20. Hryciow (Vašíček), 25. Malý (Vašíček). Vyloučení: 5:3 - navíc Motloch (VSE) 2+10 min. Využití: 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.
HC Oceláři Třinec: Cieslar - Pisarik, Zahradníček, Mičulka, Cienciala A., Flegr, Polášek, Heczko, Anestis P., Jašek, Walaski, Cienciala D., Růžička, Anestis M., Kovařčík, Poruba, Christov, Rykala, Zogata, Petrák.
VHK ROBE Vsetín: Svoboda - Písklák, Krček, Svozílek, Hryciow, Ščotka, Skalák, Vašíček - Malý, Motloch, Helešic, Kuchařík, Tydlačka, Grygar, Abdul, Christov, Forch, Hořanský.

Erik Ochman

V úvodní dvacetiminutovce měl Vsetín více ze hry, ale branky stříleli domácí. V páté minutě Alex Pisarik vybruslil z rohu útočného pásma a bekhendovou střelou mezi betony překvapil hostujícího brankáře. V desáté minutě vybojoval ve středním pásmu třinecký Poruba puk, křižnou přihrávkou našel na červené Kovařčíka, ten nahrál Marku Růžičkovi mezi kruhy a ten kličkou do bekhendu zavěsil pod horní tyč. Poté se hrál oboustranně nepřesný hokej. Další změna stavu nastala ve dvacáté minutě, kdy se prosadili hosté. Michal Hryciow využil v přesilové hře závaru před třineckou bránou a puk mezi betony Cieslara. Do šaten se šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Ve dvacátédruhé minutě Jan Poruba zvýšil střelou do prázdné branky už na 3:1 za asistence Marka Růžičky a Jana Zahradníčka. Střídaly se šance na obou stranách. Oba brankáři však byli bezchybní. Až v čase 24:44 tečoval Vašíčkovu střelu od modré hostující Petr Malý za záda třineckého gólmana. O minutu později Jan Poruba zasunul puk do prázdné branky a Oceláři odskočili hostům na rozdíl dvou branek. V 35. minutě ve vlastním oslabení ujeli Kovařčík a Růžička, ale vsetínský Svoboda skvělým zákrokem podržel svůj tým. Do konce třetiny se už nic důležitého neodehrálo.

V úvodu třetí třetiny hostující Abdul po samostatném úniku minul třineckou branku. Ve 46. minutě třinecký Růžička našel krásně najetého Kovařčíka, který vyloženou šanci spálil. Co se nepodařilo Kovařčíkovi, to se v čase 50:39 povedlo Davidu Ciencialovi. V závaru před hostující brankou se nejlépe zorientoval a přehodil ležícího brankáře. Asistenci si připsal Poruba Jan. Po vyloučení na obou stranách a nevyužitých přesilovkách se už zápas dohrával v poklidném tempu.

Fotografie ze zápasu najdete zde.

René Mucha (trenér HCO Třinec): Ze začátku byla znát nervozita z prvního utkání. Soupeř měl tři vyložené šance, které neproměnil a my jsme hned z první šance dali gól. Byl to těžký zápas pro brankáře. Ve druhé třetině jako by se hrálo bez obrany na obou stranách. Třetí třetinu jsme se zodpovědností v klidu dohráli. Chtěl bych klukům za dnešní výkon poděkovat.

Libor Žilka (trenér VHK Vsetín): Trochu nás opustilo štěstí. Měli jsme hodně šancí, ale nedali jsme gól a stále jsme dotahovali. Klukům se dnes zřejmě nalepila smůla na hokejky. Počítali jsme s tím, že Třinec bude doma velmi slušný, zkusili jsme udělat maximum, ale dnes to prostě nešlo. Uvidíme, jak budeme pokračovat dál, máme před sebou celou soutěž.