Mladší dorostenci si vyšlápli na vedoucí Vítkovice

Helena Hegeďová • 17.11.2016

Vedení se sice jako první ujali hosté, Vsetínští však hýřili aktivitou a ještě do konce první periody otočili nepříznivý stav. V průběhu zápasu si dokázali vytvořit dvoubrankový náskok, který Vítkovice zvládly smazat během dvou minut a třetí perioda tak začala nanovo za stavu 3:3. Z herního projevu vypadalo, že se branky dočká hostující celek z Ostravy. Nebylo tomu tak. Jedinou, a rozhodující, branku třetí třetiny vsítil vsetínský Peter Lodobowski.

ELMD - 17.kolo čt 17.11.13:30
HC Vítkovice Ridera
4:3(2:1, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Adámek (Jenáček, Lobodowski), 20. Baďura (Kuboš, Mlýnková), 27. Jenáček (Lobodowski), 52. Lobodowski (Adámek, Jenáček) – 1. Tvrdý (Pastor, Ivan), 36. Pastor (Ivan), 38. Smička (Tvrdý). Rozhodčí: Mikula – Gebauer, Štefková. Vyloučení: 2:1 Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 91. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Ševců – Fojtášek, Vávra, Kuboš, Lukačka, Mikulík, Kunst, Navrátil – Půček, Bouček, Adámek, Lobodowski, Jenáček, Baďura, Šánek, Mlýnková.
HC Vítkovice Ridera: Micka – Cubo, Kočí, Zapletal, Raška, Plánka, Smička – Tvrdý, Lednický, Hudeček, Zajíc, Plánka, Pastor, Ivan, Vjačka, Rusina.

Hosté vstoupili do utkání nejlepším možným způsobem. Po 37 vteřinách dostal Jiří Tvrdý přihrávku do předbrankového prostoru od Davida Pastora a zavěsil kotouč do levého horního rohu. Domácí však neupustili ze svého tlaku ani přes nepříznivý vývoj utkání a stále se drželi v útočném pásmu. Pokud se hostujícím borcům podařilo dostat před Ševců, setkali se s neúspěchem v podobě zblokovaných střel. Valaši hostům nabídli přesilovou hru, ale ani oslabení se domácí hráči nezalekli a vydali se do úniku. Těsně po skončení přesilovky Vítkovic si kotouč před brankou vyměnili Šimon Jenáček a Lukáš Adámek, přičemž druhý jmenovaný zakončil krásnou tečí pod horní tyčku. Domácí zvládli ještě před koncem periody stav otočit, když Kubošovu střelu od modré tečoval pod břevno Martin Baďura.

I do druhé třetiny vstoupili Valaši s elánem a hosté se do útočného pásma dostávali pouze ojediněle. Ve 27. minutě se domácí zaslouženě dostali již do dvoubrankového vedení. Šimon Jenáček spolu se svými spoluhráči potrestal rozhodnutí hostujícího kapitána a poslal kotouč do levého horního rohu vítkovické branky. Po nepříliš zajímavé pasáži, kdy se hra přelévala nahoru dolů, se k puku dostali hosté. David Pastor se dokázal z mezikruží trefit přesně nad levé rameno Ševců a o dvě minuty později nemohl domácí gólman dělat nic proti střele Petra Smičky od modré. Rázem bylo vyrovnáno a hosté začali být více vidět. Na otočení stavu ve druhé periodě už jim však nezbyl čas.

Ve třetí třetině to byly Vítkovice, kdo začal aktivněji. Napomohla jim k tomu i přesilová hra, která však zůstala nevyužita. Hru v početní výhodě si vyzkoušeli také domácí, ale i v tomto momentě se předvedli hosté. Ivan se ocitl v brejku, Ševců si ale jeho blafák nenechal ujet za brankovou čáru. Vsetínští sice nevyužili přesilové hry, dokázali se však trefit po ní. Peter Lobodowski dorazil do brány nevinně vyhlížející pokus Adámka od modré čáry. Hosté se sice snažili o vyrovnání, spíše to ale vypadalo, že se domácímu celku podaří navýšit. Vítkovice nejvíce zahrozily v posledních dvou minutách, kdy také hrály bez gólmana. Ani tento tah jim však branku nepřinesl a Vsetín v utkání zvítězil.