Mladší dorostenci těsně podlehli Havířovu

Filip Bazala • 26.09.2014

Svěřenci trenéra Weintritta zajížděli k dalšímu utkání extraligy mladšího dorostu na led Havířova. I když díky brance Viléma vedli 1:0, tak domácí AZet dokázal srovnat a během dalšího průběhu otočit zápas až na rozdíl 5:3. Čtrnáct minut před koncem třetí třetiny ještě snížil Ševčík, ale vyrovnání se už Valaši nedočkali a museli se vyrovnat s další porážkou. Šanci na vylepšení reputace budou mít už v neděli, kdy doma přivítají Třinec.

ELMD - 6.kolo čt 25.9.17:30
AZ Havířov
5:4(2:1, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Revaj (Skalka), 20. Peterek (Veselý), 33. Peterek (Revaj), 41. Pawliczek (Bambula), 41. Peterek (Veselý) – 4. Vilém (Janošek, Koňařík), 22. Gorás (Půček), 28. Koňařík (Janošek), 46. Ševčík (Koňařík). Rozhodčí: Krenželok – Kuchař, Stonavský. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 21:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 5:3, 5:4.
AZ Havířov: Velička (od 28. Dufek) – Szturc, Srníček, Ševěček, Teplanský, Pavelek, Piskoř, Adámek - Pawliczek, Revaj, Peterek, Piš, Juhász, Veselý, Skalka, Bambula, Hýsek.
VHK ROBE Vsetín: Juřička – Mikulenčák, Paťava, Ondračka, Nadymáček, Kollár, Kamas, Ševčík - Koňařík, Klímek, Gorás, Janošek, Půček, Paroušek, Vilém
Zápas dvou celků, které jsou v tabulce ve spodním patře, začal mnohem lépe Vsetín. Už ve 4. minutě dostal přihrávku zcela volný Zdeněk Vilém, svou střelu umístil k tyčce, kam puk pomalu zajel – 0:1. O šest minut později už, ale na světelné tabuli svítil nerozhodný stav. Marek Revaj dostal puk od Skalky a přesnou střelou po ledě vyrovnal.

Hosté se následně dostali k přesilové hře, která byla z jejich strany velmi nebezpečná. Důkazem byly velké šance Nadymáčka a Janoška. V 19. minutě se Mikulenčák dostal ke střele, které orazila tyčku.

Šestnáct vteřin před koncem první třetiny, ale udeřil Havířov. Veselý vybojoval za brankou puk a nasměroval ho přímo před branku na hůl Jonáše Peterka, který se trefil znamenitě do horní části branky – 2:1.

Ve 22. minutě se hostům podařil výborný nástup do třetiny. Tomáš Gorás vystřelil střel kolem nohy bránícího hráče, přímo do protipohybu Veličky – 2:2. Ve 25. minutě vrcholil tlak hostů, kteří domácí mleli v pásmu. Nadymáčkovou střelu dokázal Velička pokrýt. Následně si zahrál početní výhodu i Havířov. Srníček dokázal Juřičku prověřit, ale ten těžký puk vyrazil.

Ve 28. minutě dostal krásnou přihrávku za obranu Michal Koňařík, ujel a po bekhendovém blafáku zavěsil pod horní tyčku – 2:3. V brance Havířova se pak vystřídali brankáři. Nastoupil Michal Dufek.

Ve 33. minutě se dokázal ve velkém zmatku před brankou Vsetína nejlépe zorientovat Jonáš Peterek a opět dokázal srovnat – 3:3. Po této brance se dokázal Patrik Srníček dostat do parádního sóla. Dokázal obejít hned čtyři hráče a dokonce vystřelil, ale mimo branku.

Třetí třetinu začal Havířov doslova raketově. Už po 12 vteřinách hry dokázal Jan Bambula najít před brankou dobře najetého Dominika Pawliczka, který se trefil dobře do volného místa z mezikruží – 4:3. O dalších 35 vteřin se domácí opět prosadili. Jonáš Peterek zkompletoval hattrick povedenou dorážkou před brankářem Juříčkem – 5:3.

AZ po tomto úvodu ožil a hrál velmi dobře. Celou povedenou pasáž ukončilo snížení Vsetína. Ve 46. minutě se Vsetín dokázal dotáhnout na rozdíl jediné branky. Ondřej Ševčík se dostal ke střele zápěstím z mezikruží a puk k překvapení všech skončil až v síti za brankovou čarou – 5:4.

Závěr utkání byl doslova hektický. Vsetín cítil možnost vyrovnání a posledních asi osm minut se odehrálo více méně v obranném pásmu Havířova. Mnohdy stálo za Havířovem velké štěstí. I přesto dokázali domácí utkání odbojovat a vyválčit tři body. Posledních 15 vteřin museli bránit i šest hráčů v poli.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Pro nás to jsou velmi důležité a cenné body do tabulky, se soupeřem se kterým budeme hrát o udržení. Chtěl bych poděkovat hráčům za nasazení a bojovnost, jelikož jsme byli schopni otočit utkání z 2:3. Velmi dobře zahrál třetí útok složený z mladých hráčů. Stále ale máme na čem pracovat, jelikož to je v našem obranném pásmu někdy na infarkt. Jsem rád, že jsme zápas ubojovali a dotáhli do vítězného konce.