Mladšímu dorostu nepřálo štěstí a doma prohrál 1:4

Kristýna Zigmundová • 17.11.2017

Valaši do utkání nevročili jistě tak, jak zamýšleli a ve 3. minutě inkasovali svou první branku. Po zbytek třetiny se ale hrál vyrovnaný hokej. Po první přestávce šlo na domácích vidět odhodlání nevzdat utkání a bojovat. Vsetínu se dařilo bránit až do samotného závěru, kdy opět inkasoval. Ve třetí třetině se Třinci podařilo navýšit na 3:0 a domácím se vůbec nedařilo prostřelit gólmana hostů. Šancí ale měli Valaši nespočet. Nakonec ale přeci jen Tomáš Calaba ve vlastním oslabení skóroval. Hosté ještě v závěru upravili skóre na konečných 1:4.

Extraliga mladšího dorostu - 15.kolo pá 17.11.14:00
HC Oceláři Třinec
1:4(0:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 58. Calaba (Sviták, Houser) – 3. Kašpárek (Ramík), 40. Králík (Wardas), 54. Stročka (Wardas), 59. Králík (Wardas, Przybyla). Rozhodčí: Volf – Hubáček, Poláček. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 104. Střely na branku: 23:26. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

VHK ROBE Vsetín: Geidl – Houser, Velikovský, Liss, Kunst, Sviták, Sovjáková – Bednařík, Babeliak, Kočí, Calaba, Cypris, Ševčík, Zemánek, Turek, Čajanová.
HC Oceláři Třinec: Švančara – Hrůzek, Kyselý, Wantulok, Mituchovič, Chovaniak, Bujak, Cienciala – Procházka, Králík, Raszka, Przybyla, Wardas, Jurzyca, Kašpárek, Petrovský, Stročka, Hykl, Ramík.

15. kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu začal lépe pro hostující Oceláře. Alexandr Kašpárek dostal přihrávku od Michala Ramíka, který se nejprve snažil skórovat sám, nakonec byl nucen objet bránu a příhodně se mu v mezikruží ukázal Kašpárek, které byl nechráněný a kterému se podařilo prostřelit přesunujícího se gólmana Geidla.

Hosté dali domácím šanci na vyrovnání v 9. minutě, kdy byl vyloučen hráč hostů Razska. Přesilovka šla domácím od prvních sekund na výbornou. Nejvíce se dařilo dvojici Václav Kočí a Stanislav Kunst. Oba perfektně kombinovali v před brankovém prostoru a dařilo se jim na gólmana hostů Halouzka vyslat několik nebezpečných střel. Při domácích ale nestálo potřebné štěstí a najít recept na výborně chytajícího Halouzka se jim nepodařilo.

Na druhé straně se ale mohli prosadit hned dva hráči. Nejprve výborně vybojoval kotouč u mantinelu Raszka, který svou střelou zasáhl pouze vnější síť a v samotném závěru třetiny měl branku na hokejce Cienciala, který nejprve nastřelil gólmana domácích od modré a při následné dorážce z levého kruhu zasáhl Geidl lapačkou.

Druhé dějství se začalo hrát v klidném tempu, což se ale změnilo, když byl ve 22. minutě vyloučen opět hráč hostí a Valaši mohli hrát další přesilovku. Oceláři byli ale na taktiku domácích již připraveni a nedali jim ani nejmenší šanci skórovat. Hodně byl v této části zápasu vidět domácí Adam Turek, který nejednou dokázal vybojovat kotouč a dostat se do útočného pásma. Při domácích ale nestálo to potřebné štěstí, a i když pálili na bránu stejně jako Oceláři, tak se z gólu radovat nemohli.

Svou střeleckou převahu ukázali hosté v samotném závěru třetiny. Lukáš Králík využil situace, kdy domácímu gólmanovi stínil jeho vlastní hráč, a poslal kotouč nad pravé rameno Geidla.

V posledním dějství si domácí opět zahráli přesilovou hru a opět se jim vůbec nepodařila. V 50. minutě se ale Vsetínu podařilo trefit tyčku a možná by z toho byl i gól, ale v brankovišti bylo najednou příliš mnoho hráčů a rozhodčí, kteří neměli přehled o tom, kde je kotouč, hru raději přerušili. Ke smůle Valachů se hned po tom podařilo skórovat Třinci. Kristián Stročka zasáhl odkrytou bránu a pro Valachy to vypadalo beznadějně. Každý pokus domácích totiž ztroskotal na výborně chytajícím gólmanovi Třince.

Po tom, co byl Vsetín nucen hrát dvě sekundy ve třech hráčích naskočil na led Tomáš Calaba, který si zrovna odpykal svůj trest, a snížil na rozdíl dvou branek. Nutno podotknout, že se mu podařilo skórovat v početní nevýhodě. Následně ale zasáhl opět Lukáš Králík, který se trefil podruhé v zápase a upravil tak skóre na konečných 1:4.