O výhře VHK v předvánočním derby rozhodla 1. třetina

Kristýna Zigmundová • 21.12.2016

Úvod předvánočního derby patřil jasně Vsetínu, který již v 8. minutě skóroval z hole kapitána Pavla Mojžíše, který celému týmu ukázal směr, kterým se má vydat. Tento trend ihned pochopil Dominik Pokorný, který dvěma rychlými střelami navýšil náskok svého týmu na 3:0. Druhá třetina byla střelecky nezáživná a na obou stranách vyrovnaná. Branky jsem se v této třetině však nedočkali. Poslední dějství bylo na obou stranách vypjaté a Bobrům se dokonce podařilo vsítit branku. To bylo ale od nich po herní strance vše. Do konce utkání byla hra často přerušována vyloučeními a potyčkami na ledě. Vsetín si, ale i přes tento nepříjemný fakt, zachoval brankový náskok a může se radovat ze zisku 3 bodů.

2. liga - 28.kolo st 21.12.18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
1:5(0:3, 0:0,1:2)

Branky a nahrávky: 47. Pořický (Hlaváč) – 8. Mojžíš (Čech, Hořanský), 10. Pokorný (Janáček, Zúbek), 10. Pokorný (Janáček), 54. Hořanský (Luka, Žák), 60. Luka. Rozhodčí: Netopil. Vyloučení: 9:11 navíc Studený (VAL) 10 min OT. Využití: 0:1y. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:43. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek – Mikel, Pernický, Báchor, Žabčík, Hladiš – Kubo, Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický, Baroš, Brunec, Dvořák, Varga D., Varga Mir., Hlaváč, Podešva, Studený.
VHK ROBE Vsetín: Šurý – Janáček, Hryciow, Žák, Jeník, Mojžíš, Ostrčil, Vrba, Stuchlík – Zúbek, Pokorný, Finsterle, Kajaba, Šilhavý, Čuřík, Luka, Čech, Hořanský, Kolařík, Vávra, Hrazdira.

Poslední letošní valašské derby mělo velmi aktivní vstup do utkání z obou stran a jeden nebezpečný útok střídal druhý. Bobři šli v šesté minutě do čtyř a pouhé tři vteřiny před vypršením trestu inkasovali první branku. Přesná střela Pavla Mojžíše skončila až za zády bezmocného Plška.

Tento úsek hry se domácím vůbec nevyvedl. V desáté minutě vedli Vsacané už o dvě branky! A to když se k dorážce dostal Dominik Pokorný, který puk propasíroval za záda domácího brankáře. Uběhlo osm vteřin a Dominik Pokorný ukázal, proč je nejlepším střelcem Vsetína! Využil chyby v domácí obraně a střelou mezi betony Plška poslal favorita do tříbrankového vedení! Zbytek první části už branku i přes snahu obou celků nepřinesl a do kabin se šlo za stavu 0:3!

Hosté do druhé části vstoupili s početní výhodou, kterou využít nedokázali a šance se naskytly i na druhé straně. Brankář Šurý však svůj tým hned několikrát podržel. V akci byl také domácí gólman, který kryl několik nebezpečný příležitostí soupeře. Tu největší měl znovu Pokorný. Tentokrát už na Plška nevyzrál. Druhá třetina nám žádnou branku nenabídla, Vsetín si tak stále držel velmi pohodlný náskok.

Třetí třetina přinesla spoustu zajímavých momentů. Rozhodčí měl hodně práce, vylučovalo se na obou stranách a metr sudího Netopila se nelíbil oběma táborům. V sedmé minutě šly oba týmy do čtyř a poněkud překvapivě tato hra vyhovovala spíše domácím, kteří se brzy prosadili a zdramatizovali vývoj tohoto zápasu! Hlaváč puk chytře posunul na Jakuba Pořického, který střelou nad pravé rameno vůbec poprvé našel recept na brankáře Šurého.

Bobři se v těchto chvílích snažili o další gól, ovšem soupeř hrozil z rychlých brejků. Jeden takový využil šest minut před koncem tohoto derby Adam Hořanský, který prostřelil přesunujícího se Plška. V závěru utkání dostali hokejisté Valašského Meziříčí výhodu přesilové hry a Roman Čechmánek ukázal sympatické gesto, když zkoušel hru v šesti. Ta Bobrům ale nevyšla. Deset vteřin před koncem upravil skóre na konečných 1:5 Vladimír Luka.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Tyto zápasy jsou vždycky vypjaté, hlavně pro Valmez se jedná o zápas roku. Myslím si, že dneska tam bylo spoustu nečistých zákroků a my jsme se tomu bohužel za stavu 3:0 trošku přizpůsobili, přestali jsme hrát naši hru a pak to prostě nebyl hezký hokej. Jsme rádi, že jsme to dovedli do jednoznačného vítězství, i když tam samozřejmě byly momenty, kdy nás výrazně podržel Michal Šurý, který dnes odchytal velice dobrý zápas.