Po dvě třetiny vyrovnaný zápas B-týmu rozhodla Kroměříž ve třetí třetině

Helena Hegeďová • 11.12.2016

Na Lapači se proti sobě postavili vedoucí celek Krajské ligy z Kroměříže a vsetínský B-tým, který se zatím marně snaží dostat z posledního místa. Byli to ale Valaši, kdo ve 13. minutě vedl již 2:0 zásluhou Christova a Janoška. Hosté však dokázali do konce prvního dějství snížit a ve 22. minutě předvedli obrat. Vsetínští se nechtěli vzdát a i celou druhou třetinu drželi s favorizovanou Kroměříží krok. Po druhé třetině svítilo na tabuli skóre 5:5. Čtyřminutová pasáž uprostřed třetí třetiny však vzala Vsetínu naděje na dobrý výsledek a Valaši nakonec podlehli vedoucímu celku poměrem 6:9.

KP - 16.kolo ne 11.12.17:00
VHK ROBE Vsetín B
HK Kroměříž
6:9(2:1, 3:4, 1:4)

Branky a nahrávky: 3. Christov (Vašíček), 13. Janošek (Fojtů), 28. Lukáš (Janošek, Tobola), 35. Christov (Janošek, Lainka), 40. Šimek (Dědek.), 56. Lukáš (Šimek, Tobola) – 15. Šťastný (Murín, Gazda M.), 22. Stejskal (Vaněk), 22. Murín (Ditrich), 32. Ditrich (Murín), 34. Stejskal (Vaněk, Zavřel), 46. Gazda M. (Ditrich, Murín), 49. Gazda M. (Ditrich), 50. Merta (Brada), 58. Stejskal. Rozhodčí: Dufka – Doležel, Skokánek. Vyloučení: 7:5 + Kuchařík (VSE) OK, Vávra (KRO) 10 min oba za ZHK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 56.Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:3, 3:3, 3:5, 5:5, 5:8, 6:8, 6:9.

VHK ROBE Vsetín B: Musil – Šimek, Svozílek, Vašíček, Hradil – Kuchařík, Janošek, Christov, Fojtů, Lainka, Dědek, Humplík, Lukáš, Tobola, Sušeň.
HK Kroměříž: Strašák (35. Karola) – Gazda T., Vávra, Šťastný, Paksi, Osina, Vaněk – Zavřel, Jelínek, Stejskal, Gazda M., Nedbal, Merta, Murín, Brada, Ditrich.

Hosté z Kroměříže se na svého soka začali tlačit již v úvodních minutách a Valaši si mohli vydechnout až ve třetí minutě, kdy se ke kotouči dostal Vašíček a rozehrával zpoza vlastní branky. Vsetínský obránce držel puk za brankou opravdu hodně dlouho a nakonec toho litovat nemusel, jelikož z následného útoku Valachů padla první branka. Erik Christov se ocitl v úniku a sebevědomým bekhendovým pokusem se prosadil. Vsetínští museli svůj náskok začít okamžitě bránit, Kroměříži totiž nabídli přesilovou hru.

Při vyrovnaném počtu hráčů to byl ale Vsetín, kdo převzal otěže a začal se tlačit do branky. Dobře vypadající přihrávky rozdával Lainka, tyto pasy však nedokázal nikdo zužitkovat. Domácí se svou nedisciplinovaností opět ocitli v oslabení. Dvojice Lainka –Vašíček se ze všech sil snažila vyhodit, avšak hosté si kotouč na modré vždy zastavili. Když už se domácím podařilo vyhodit, chtěl Miroslav Janošek nahnat čas. Společně se dvěma hráči Kroměříže se vydal za branku hostů. Gólman Strašák vzal při zpracovávání puku za brankou přítomnost nejlepšího domácího střelce na lehkou váhu, Janošek od něj puk převzal a dopravil jej do prázdné branky. Další početní výhodu už hosté využili. Roman Šťastný zpracoval kotouč na vrcholu levého kruhu a vymyslel zakončení pod horní tyčku, které se ukázalo jako úspěšné. Do konce první třetiny se hrálo v útočném pásmu Valachů, kde byli nejblíže vstřelené brance Tobola a Fojtů. U hostujícího gólmana však stálo štěstí.

Úvodní minuty druhé třetiny patřily opět hostům, i z gólového hlediska. Domácí obrana zaspala a do úniku se mohl vydat Martin Stejskal, jelikož domácí stále nebyli v dohledu, nedělalo hostujícímu útočníkovi problém vymyslet přesné zakončení. Střela z pravého kruhu nakonec skončila v levém horním rohu. Vsetínští se ale z této chyby nepoučili, a tak musel Musil lovit puk ze své sítě i o necelou minutu později. Lubomír Murín volil v úniku pohotovou střelu, proti které domácí gólman nestihl zareagovat. Také Zavřel měl na hokejce jasný gól, tentokrát domácí podržel gólman. Hra se uklidnila a o útočnou hru se postaraly oba týmy. Ve 28. minutě bylo vyrovnáno. Miroslav Janošek dopravil puk do útočného pásma a zvolil střelu mezi betony, kterou hostující gólman pokryl. Nejistoty zákroku si všiml Petr Lukáš, kotouč si ještě dokázal najít a prostorem mezi betony jej přeci jen dopravil do branky.

Při domácích stálo v následné přesilové hře štěstí, které je však opustilo v momentě, kdy se Dědek vrátil na led. Lubomír Murín s Markem Ditrichem se ocitli v přečíslení, před gólmanem se vyměnili kotouč a vsetínský brankář proti zakončení druhého jmenovaného již nemohl nic dělat. Dvojnásobné vyloučení Vsetína přineslo další branku ze strany hostů. Prudkou střelou na bližší tyč propálil gólmana Martin Stejskal. Snížit mohl Tobola, v úniku poslal mezi Strašákovy betony bekhendový pokus, proti kterému ani sám hostující gólman nevěděl, jak zakročil. Valaši přeci jen snížili. Druhou přesnou trefu si připsal Erik Christov, když si jeho přihrávku na Miroslava Janoška srazil do brány sám gólman. Nastala změna v kroměřížské brance, Jakuba Strašáka nahradil Vlastimil Karola. Po sérii hostujících střel, se kterými neměl Musil větší problémy, zavezl puk do pásma Christov. Fojtů trefil střelou z mezikruží jen Karolovy betony, od nichž se puk odrazil před branku na skupinku vsetínských hráčů. Vsetínští se dokázali dobře zorientovat, vyměnili si kotouč a Jozefu Šimkovi se podařilo využít chaotické situace a čtyřicet minut před koncem druhé třetiny vyrovnat na 5:5.

Začátek posledního dějství se nesl ve znamení vyloučení, ani na jedné straně však nebyly různě dlouhé početní výhody zužitkovány. Ve 46. minutě zvládl Christov zastavit rozehrávku Martina Gazdy, střelu tohoto hráče už však nepokryl nikdo. Kroměřížský útočník využil mylné domněnky gólmana, který přestal hrát a poslal puk kolem levé tyčky až za brankovou čáru. Vsetínští měli zápas až do této chvíle rozehraný dobře a málokdo by před utkáním čekal takovýto průběh. Následující čtyři minuty však obraly outsidera o veškerou naději. Byl to opět Martin Gazda a po něm Milan Merta, kdo dokázal Musila překonat. Pro vsetínského brankáře to byly všechno jednoduché, a o to nešťastnější, střely.

Kroměříž si dokázala vytvořit tlak v dlouhé, pět minut trvající, přesilovce. Gól však nepadl a po skončení početný výhody hostujícího týmu to byl domácí Petr Lukáš, kdo se radoval. Humplík nejprve nastřelil tyčku, Lukášovi se o pár vteřin později podařilo trefit z pravého kruhu přesně. Hosté nezvládli střídání a jeden z jejich hráčů byl poslán odpykat dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Vsetín toho využil k risku bez gólmana. Nejblíže gólu byl Christov, který se trefil těsně nad. Do prázdné brány pálil Stejskal, puk skončil na nohách bránícího Šimka. Martin Stejskal se ale hattricku přeci jen dočkal a do prázdné brány zakončil. V posledních minutách se ke střelám dostávali spíše hostující hráči, Musil byl ale vždy připraven a desátou branku Kroměříži nepovolil.