První formace starších dorostenců rozstřílela Třebíč

Lukáš Sekerka, Radek Bařina • 17.10.2009

V exkluzivní představení elitního útoku Jenáčkova výběru se proměnilo utkání SDO v Třebíči. Jeho hráči se podíleli na úvodních šesti brankách VHK, přičemž Jan Podešva si připsal hattrick a dvě asistence, René Kajaba měl bilanci 2+4 a třetí do party, David Klimek dal jeden gól a na tři další přihrál. Beznadějně poslední Třebíč dokázala s favorizovanými Valachy držet krok jen úvodních 15 minut, od branky na 2:1 však již Vsetínští uchopili otěže zápasu pevně do svých rukou a po výhře 8:2 přivážejí na Valašsko 3 body.

- 14.kolo so 17.10.11:45
SK Horácká Slavia Třebíč
2:8(1:3, 0:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 14. Šulc (Stromecký), 57. Paták (Pekárek) - 8. Podešva (Kajaba, Hurtík), 15. Podešva (Kajaba, Klimek), 20. Klimek (Kajaba, Hurtík), 24. Kajaba (Podešva), 33. Podešva (Kajaba, Hurtík), 36. Kajaba (Klimek, Podešva), 59. Ptáčník (Slováček, Žabčík), 60. Slováček (Žák). Rozhodčí: Kukeně - Novák, Samuel. Vyloučení: 13:11, navíc Kitsberger 10 min - OT. Využití: 0:5. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 22:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:6, 2:6, 2:8.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík (33. Caha) - Vyhnalík, Peroutka, Jakič, Pálka, Krejčí -Kazatel, Paták, Šulc, Vlašín, Kopec, Marek, Donutil, Weiss, Stromecký, Pekárek, Svoboda.
VHK ROBE Vsetín: Dohnálek - Fryšara, Žabčík, Pelc, Hurtík, Žák, Tyralík, Kovář - Daněk, Kitsberger, Káňa, Ptáčník, Kývala, Podešva, Slováček, Kozák, Pešat, Klimek, Kajaba.

Ohlasy k utkání

Luboš Jenáček – VHK Vsetín „Přijeli jsme dnes pro tři body, protože tabulka je jasně daná. Nechtěli jsme, aby se kluci z Třebíče zrovna na nás chytli. Víme, že hrají dobré zápasy a prohrávají kolikrát i nešťastně, víme také že mají mladé mužstvo. Nicméně bojují a to dnes potvrdili, hráli tvrdý a bojovný hokej. Kdybychom nedali ty góly, bylo by to mnohem těžší. Zaplaťpánbůh dneska za to, že nám výborně zahrála první lajna, která dala šest branek. To v podstatě dnes rozhodlo, ostatní se pak přidali a jsem za to rád. Máme sice dva zraněné, ale věřím, že to nebude nic dlouhodobého. Jsme dnes rádi za tři body. Naše druhé dvě lajny jsou spíš mladšího ročníku 92, 93 Ondra Slováček i 94, takže tihle kluci se hokej stále učí. Loni extraligových zápasů moc neodehráli a teď se snaží vedle staršího ročníku růst. I naše první pětka, když byla v dorostu jako prvoročáci, tak moc bodů nedělala, teď mají ale výhodu, že se loni vyhráli a letos to prodávají.“

Štěpán Oberreiter – SK Horácká Slavia Třebíč: „Soupeř byl dnes jednoznačně lepší bruslařsky, silově i střelecky. Má v týmu nejlepšího hráče extraligy Podešvu, kterého jsme nedokázali uhlídat ani bez puku i přesto, že jsme na něj nasadili osobní obranu. Síla vsetínského mančaftu byla v útoku výborná. My jsme věděli, že Podešva tvoří jejich hru, ale naši hráči ho neuhlídali, neplnili si tyto úkoly, a proto můžeme v této soutěži jen těžko uspět. Vsetín má mužstvo i věkově dobře složené, má v týmu deset hráčů ročníku 92, nám dnes hráli jen dva. Zápas se vyvíjel naprosto v režii Vsetína. První třetina ještě jakž - takž, ale v dalších dvou třetinách nás Vsetín jasně přehrál. Ten nervózní závěr byl způsoben tím, že naši hráči tu dlouhou sérii porážek těžko nesou, nedaří se nám. Ta dlouhá série se táhne už od začátku sezóny a my potřebujeme mužstvo nutně posílit. Některé hráče máme vyhlédnuté, takže na tom zkusíme se sportovním manažerem zapracovat a mužstvo se pokusíme posílit. Skok z žákovské soutěže do dorostenecké extraligy je obrovský a někteří hráči ať se snaží sebevíc, a snahu jim určitě nemůžeme upřít, tak na tuto soutěž ještě nestačí.“