SDO: Druhé derby opět pro Zlín

Helena Hegeďová • 23.09.2017

První třetina druhého derby mezi Vsetínem a Zlínem byla dlouho bezbranková, stav 0:0 změnil až Světlík ve 20. minutě. Vsetín se brankou do šatny nenechal položit a pokračovalo se ve vyrovnané hře. Při přesilovce Beranů 5 na 3 hosté určili, kterým směrem se bude zápas ubírat, když navýšili své vedení na 4:0. Ve třetí třetině už domácí vzdorovat nedokázali, Kořének ve zlínské brance sice po trefě Půčka kapituloval, hosté si však ze Vsetína odváží výhru 7:1.

ELSD - 6.kolo so 23.9.11:00
Berani Zlín
1:7(0:1, 0:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 53. Půček (Klímek, Matiaško) – 20. Světlík, 33. Fajkus (Kozubík), 37. Lekeš (Suhrada, Pröschl), 38. Janošek (Světlík, Jaroněk), 46. Apolenář (Vítek, Weintritt), 55. Světlík (Luža), 57. Hamrlík (Dvořáček). Rozhodčí: Beránek – Hanzlík, Vengřín. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 21:30. Diváci: 152. Průběh utkání: 0:0, 0:5, 1:5, 1:7.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Mikulenčák, Fojtášek, Ondračka, Vávra, Žabčík, Lukačka, Kožený, Floriš – Klímek, Matiaško, Zetocha, Krupa, Petriska, Jenáček, Baďura, Vašenka, Půček, Pernický, Lašák.
Berani Zlín: Kořének – Holík, Suhrada, Hamrlík, Jaroněk, Vítek, Janošek, Pavlas – Podešva, Dvořáček, Pröschl, Weintritt, Světlík, Lekeš, Apolenář, Luža, Kozubík, Fajkus, Kristek.

Zlín v začátcích zápasu potvrzoval roli favorita a dokázal kombinovat v útočné třetině. Vsetín ale úvodní tlak ustál, a když se domácí dostali z pásma, také řekli své ofenzivní slovo. Vsetín dostal ve 14. minutě k dispozici přesilovou hru, ve které se ale do největší šance dostal hostující Pröschl, jenž najel obloukem po pravém křídle a zakončil mezi betony.

Na straně domácích byl v největší šanci Matiaško, když se nadvakrát pokoušel přehodit Kořénkovu lapačku. Už to vypadalo, že se do šaten půjde za vyrovnaného bezbrankového stavu, čemuž by odpovídal také obraz hry. Lukáš Světlík však využil zaváhání soupeře, ze středního pásma se sám vydal do mezikruží útočné třetiny a poslal puk k pravé tyčce. Nikdo ze Vsetínských už nestačil zakročit a Berani se dvaadvacet sekund před koncem první dvacetiminutovky radovali z branky.

Žlutozelené branka před koncem prvního dějství nepoložila a domácí navázali na svůj výkon z předešlé třetiny. Po ubráněném oslabení, ve kterém se útočným brejkem prezentoval Matiaško, se ze skvělé střelecké pozice snažil prosadit Klímek. Jeho pokus skončil u nohou Kozubíka, od kterých se puk odrazil na Jenáčka. Vsetínský útočník s šestnáctkou na zádech minul branku.

Velmi aktivní byl v útoku také domácí Petriska, který celkově vyslal snad nejvíce střel na branku. I přes snahu Vsetína se však radoval Zlín. Po ubráněném oslabení se Berani rychle dostali do blízkosti brankoviště a Sebastian Fajkus dorazil do branky pokus Davida Kozubíka. Klíčový okamžik zápasu přišel ve 35. minutě. Hosté se dostali do přesilovky 5 na 3, kterou nejprve přesnou trefou využil David Lekeš a ve výhodě o jednoho hráče se trefil Jáchym Janošek. Domácí najednou zaostávali o čtyři branky, z čehož se ale nedokázali poučit a Pernický opět usedl na trestnou lavici.

Vsetín mohl vstřelit branku při vyloučení Jakuba Apolenáře, byl to ale právě Apolenář, kdo skóroval při návratu na led. Zlínský útočník si dlouho hlídal předbrankový prostor a projel na pomezí brankoviště přesně ve chvíli, kdy Michal Vítek vyslal střelu od modré a puk tečoval. Zlín tato branka nabudila a hosté hýřili útočnou aktivitou, která byla vidět hlavně na individuálních akcích.

Do pásma se ale dostali i domácí, Klímek poslal z levého kruhu pas před sebe na Romana Půčka, který se přes dva bránící hráče vrátil před Kořénkovu branku a vytáhl na zlínského gólmana Forsbergovu kličku, po které skončil puk za brankovou čarou. Následně se v úniku ukázal Petriska, jeho střelu mezi betony hostující brankář pokryl. To samé se však nedá říct o brankáři Vsetína, za jehož zády skončil pokus Lukáše Světlíka. Zlín přidal ještě jednu branku, po které se Chrástecký právem zlobil na obránce, kteří mu clonili ve výhledu na střelu Matyáše Hamrlíka. Vsetínští mohli snížit z přečíslení dva na jednoho, ve kterém se ocitli Klímek s Jenáčkem. Další branka už ale nepadla, a tak se skóre zastavilo na stejné hodnotě, jako v minulém vzájemném zápase.