SDO: Napínavý zápas od začátku do konce

Kristýna Zigmundová • 20.02.2016

Staršímu dorostu se sice nepodařilo najít recept na Havlíčkův Brod, ale podařilo se jim odehrát jedno z nejvyrovnanějších utkání celé nadstavby. Prohráli sice 1:2. To ale pouze zásluhou výborně chytajícího Jakuba Machače, který svůj tým držel celou dobu.

ELSD - 14NS so 20.2.11:00
BK Havlíčkův Brod
1:2(0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Kovář (Dubnický, Koňařík) – 19. Hendrych (Veverka, Kopic), 37. Benák (Beran).Rozhodčí:Netopil – Kucián, Hubl. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci:78. Střely na branku:18:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

VHK ROBE Vsetín: Machač – Pařízek, Krůžela, Nadymáček, Weintritt, Kollár, Kašpar, Augustin, Richter – Dostál, Koňařík, Wolf, Hrňa, Dubnický, Humplík, Kovář.
BK Havlíčkův Brod: Kulich – Kopic, Polák, Hrabaň, Rubner, Benák, Jančařík, Lachman, Němec – Pískač, Michálek, Donda, Vlach, Beran, Holenda, Králíček, Přibyl, Veverka, Hendrych.

Do začátku utkání nastoupili hosté s vidinou jednoduchého zápasu, jaký sehráli se Vsetínem minule, když ho porazili 2:6. Valaši se ale po včerejšku otřepali z prohry, vystřídali gólmana a s jistotou sobě vlastní naskočili na led. Jejich sebedůvěru navíc zvedal výborně chytající Jakub Machač, který nedal soupeři jedinou příležitost k brance a každou střelu pohotově zastavil. Síly na ledě byly po dlouhou dobu vyrovnané, i když ve střelách na branku vyhráli s jistotou hosté. Valaši se ale i přes to hnali do útoku do poslední chvíle. Jejich snahu na vyrovnanou třetinu jim v 19. minutě zmařil Pavel Hendrych, který pohotovou střelou z pravého kruhu prostřelil přemisťujícího se Machače, a poslal tak svůj tým do vedení. Do závěru třetinu se už nenaskytla pořádná šance ani jednomu z celků.

Druhá perioda nám nabídla ještě vyrovnanější hokej, než jsme mohli vidět v té první. Macháč ustál prvotní snahu hostů dostat se do více brankového vedení a nedal svou kůži lacino. Domácí si zahráli dlouhou 4 minutovou přesilovku, kterou se jim nepodařilo využít, ba naopak soupeř dokázal svou herní sílu a rval se do útoku. Havlíčkovu Brodu se nakonec podařilo najít recept na Macháče až ve 37. minutě, kdy při přesilovkové hře nastřelil Jiří Benák levou tyčku, o které putoval kotouč za brankovou čáru. Odpověď Valachů byla ale blesková. Ve 38. minutě se z úniku prosadil David Kovář a ukradl čisté konto hostujícímu gólmanovi Tomáši Kulichovi. Závěr byl ale opět v režii hostů, kteří se snažili opět navýšit brankové skóre.

Poslední perioda byla napínavá od začátku do konce, bohužel branku nám nepřinesla. Šance byly na obou stranách vyrovnané, ale ani jedné ze stran nepřálo štěstí v mušce. Valaši to v závěru zkoušeli ještě bez gólmana, ale ani z jedním hráčem navíc se jim nepodařilo dát branku, a tak prohráli těsným výsledkem 1:2. Po minulém utkání se ale nemají za co stydět, protože předvedli o dost lepší hru než minule. Nejlepším hráčem domácího týmu byl s přehledem gólman Jakub Machač, na kterého se mohli spoluhráči spolehnout i v těch nejtěžších chvílích.