SDO nestačil na Kladno a prohrál 0:4

Kristýna Zigmundová, Helena Hegeďová • 03.02.2017

Všichni domácí fanoušci jistě čekali, že dorostenci předvedou podobnou hru jako v minulém zápase, kdy dokázali dorovnat čtyřbrankový náskok soupeře. Zápas to byl od prvních sekund vyrovnaný a napínavý, bohužel pro domácí tým přišla řada vyloučení, nevyužité přesilovky a už se vezl. Hosté moc šancí neměli, pokud si je ale už vybojovali, tak vždy skončily brankou. Domácí sice mají ještě šanci na záchranu, ale je tak těsná, že by se už takovýchto chyb neměli dopouštět a v dalších zápase by měli jistě vyhrát.

ELSD - 2část/14 pá 3.2.12:00
0:4(0:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 33. Husarik (Veber), 40. Bláha (Husarik), 44. Jelínek, 49. Husarik (Penc, Veber). Rozhodčí: Dufka – Skokánek, Štreitů. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 132. Střely na branku: 36:39. Průběh utkání: 0:4.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Ondračka, Paroušek, Kuboš, Kollár, Pařízek – Lašák, Hrňa, Klímek, Matiaško, Zetocha, Wolf, Jenáček, Kovacs, Půček, Krupa, Najvar.
Rytíři Kladno: Altrichter – Kvapil, Veber, Zich, Šmatlák, Haspeklo, Klusáček, Muller – Penc, Frimel, Svoboda, Tržil, Stůj, Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Filip.

Kladno získalo rychle po prvním vhazování početní výhodu, při které sice střílelo, ale na gól díky připravenosti vsetínského gólmana nedosáhlo. Po skončení oslabení se do útoku dostali také Valaši a Ondračka na sebe v dobré ofenzivní šanci natáhl faul. Valachům se vzápětí naskytla při vyloučení Haspekla dvojnásobná přesilová hra, ani tu však nevyužili a pokračoval vyrovnaný zápas. V 15. minutě se Kladno dostalo do velkého a nadějného přečíslení čtyři na jednoho. Domácí gólman byl v této situaci bezradný, ale finální přihrávka Husarika na Tržila nebyla přesná.

Z dobré pozice vystřelil také Svoboda, Chrástecký vytáhl zákrok lapačkou. V tutové šanci byl zahákován vsetínský Matiaško a pokus si tak mohl zopakovat. Zvolil střelu mezi betony, který nebyla úspěšná. Vypadalo to, že hosté převzali otěže zápasu. Jejich dobrým kombinacím chyběla přesnost a vsetínská obrana spolu s gólmanem také odvedla dobrou práci. Útočnou snahu Vsetína převzali do svých rukou Půček, Klímek a Matiaško, kteří si dokázali vydobýt dobré střelecké pozice a ohrozit gólmana. Branka však nepadla ani na jedné straně a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Rytíři byli aktivnějším celkem a vsetínský gólman si na nedostatek práce stěžovat nemusel. Domácím se dařilo kombinovat v přesilových hrách, početní výhodu ale využilo Kladno, čímž se dostalo do vedení. Ve třiatřicáté minutě usedl na trestnou lavici Hrňa. Vsetínský hráč tam pobyl pouhých dvanáct vteřin, a už se vracel zpátky na střídačku za svými spoluhráči. Pavel Husarik totiž od modré vyslal nechytatelnou střelu nad Chrásteckého levé rameno, kterou navíc domácí gólman přes clonící hráče neviděl.

Ve druhé třetině se hrálo pět na pět spíše výjimečně a hektický závěr nabídl plno vyloučení a také další trestně střílení. K nájezdu se rozjel Husarik, jenž při zakončení trefil levý beton Chrásteckého. Hosty však neproměněná přílěžitost mrzet nemusela. Stále hráli přesilovou hru a Husarik poslal puk po objetí branky před brankoviště, kde se kotouč odrazil od hokejky Martina Bláhy do pravého horního rohu. Tato gólová situace hostujících Rytířů přišla necelou minutu před koncem a po druhé třetině tedy vedl celek z Kladna.

Po vlažném začátku třetí třetiny se jako první osmělili hosté a nenápadným pokusem Šimona Jelínka navýšili své vedení. Jelínkovi se podařilo dostat i do úniku, ve kterém jej však zastavil Zetocha. Následně musel Chrástecký zasahovat proti prudké střele Husarika. Matiaško se dostal k Altrichterově brance ve vlastním oslabení, bekhendovým pokusem minul prostor mezi třemi tyčemi. Stejný počin, tedy brejk v oslabení, se povedl Zetochovi s Krupou. Prvně jmenovaný to vzal na sebe a z mezikruží vypálil.

Pavel Husarik navyšoval na 0:4, když se mu lehkou střelou z pravého kruhu podařilo nastřelit levou tyčku, od které se puk odrazil, zapadl brankáři pod ruku a doklouzal za brankovou čáru. Při hře 4 na 4 mohl snížit jak Matiaško, tak Půček. Proti oběma vsetínských útočníkům zasáhl Altrichter vyrážečkou. Domácí hráči se snažili ze všech sil o vstřelení alespoň jedné branky, což se jim nakonec nepodařilo a v zápase prohráli 0:4.