SDO přesilovky umí! Z Litvínova jede se třemi body

Kristýna Zigmundová • 14.01.2018

První třetina nabídla opatrný hokej a pouze jednu branku v podání Pernického. Druhé dějství bylo ale už na branky bohatší. Nejprve se trefil Kožený, ale hosté se dostali do ráže a po střelách Jouzy a Svobody bylo vyrovnáno. Valaši se ale nezalekli a do konce třetiny se trefili ještě dvakrát. Přesněji se trefila dvojice Půček, Matiaško a Valaši byli opět v pohodlném dvoubrankovém vedení. V poslední třetině to už vypadalo, že po střele Vašenky nebude stát Valachům nic v cestě za třemi body. Dorostenci ale podcenili závěr třetiny a po dalších dvou brankách Svobody, který si připsal hattrick, snížili domácí na rozdíl branky. Litvínov zkusil ještě v závěru hru bez gólmana, Petriska ale chladnokrevně srazil šance na body pro domácí celek.

ELSD - 34.kolo ne 14.1.18:30
HC Litvínov
4:6(0:1, 2:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 28. Jouza (Šarlinger), 33. Svoboda (Dufek), 52. Svoboda (Šarlinger), 55. Svoboda (Jindra, Dufek) – 12. Pernický (Baďura, Petriska), 24. Kožený (Klímek, Matiaško), 36. Půček (Matiaško, Jenáček), 40. Matiaško (Jenáček, Půček), 46. Vašenka (Petriska, Ondračka), 59. Petriska (Baďura, Vašenka). Rozhodčí: Glanc – Gerát, Kokrment. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Střely na branku: 43:39. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5, 4:5, 4:6

HC Litvínov: Pejsar – Baláž, Viedemann, Kitzberger, Bártek, Liška, Šubrt – Jouza, Jindra, Dufek, Kysela, Bartoš, Šarlinger, Svoboda, Myšák, Berka
VHK ROBE Vsetín: Málek – Jenáček, Ondračka, Vávra, Kožený, Mikulenčák, Pernický, Fojtášek – R. Půček, Matiaško, Klímek – Baďura, Petriska, Vašenka – Lukačka, Zetocha, Krupa.

V prvních minutách utkání nebyla na ledě k vidění žádná větší akce. V 10. minutě byl za podražení potrestán Myšák, čehož využil Vojtěch Pernický, jenž obdržel přihrávku od Baďury a prostřelil Pejsara, který se nestihl přesunout a nepomohl ani jeho bravurní skok. Vsetín měl ještě několik šancí na zakončení jako například přečíslení 2 na 1, které výborně vychytal domácí brankář. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Druhá třetina odstartovala opět početní výhodou hostí. Ve velkém zmatku před domácí bránou se zorientoval Martin Kožený, jenž dostrkal kotouč až za Pejsara a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Litvínov se však nevzdal a v 7. minutě druhé třetiny si Málek dokázal poradit s první střelou domácích ovšem na rychlou ránu Daniela Jouzy už nestačil. O pár minut později pomohl Litvínovu oddechový čas, po kterém litvínovský kapitán Přemysl Svoboda pláchl hostující obraně a zakončil střelou mezi Málkovy betony. Litvínovu radost ze srovnání dlouho nevydržela, protože střela Romana Půčka sice nejprve škrtla o břevno brány, ale odtud šla přímo za Pejsarova záda. Minutu a půl před koncem druhé třetiny obdržel dvouminutový trest za podražení Baláž a Vsetínu se povedla další přesilovka. Michal Matiaško prostřelil z levého kruhu Pejsara a obě mužstva tak vstupovala do třetí třetiny za stavu 2:4.

Poslední třetina nezačala pro Litvínov šťastně, protože domácí obdržel další gól v oslabení, když Jan Vašenka poslal bekhendem kotouč přímo mezi Pejsarovy betony. Ve 12. minutě snížil náskok hostí Přemysl Svoboda, jenž ihned poté dostal ještě jednu šanci v podobě trestného střílení, ovšem Málek jeho střelu pokryl svými betony. Již zmíněný útočník se nevzdal a využil přesilovku domácích, když doklepl kotouč do poloprázdné brány. Zbývali dvě minuty do konce zápasu, Litvínovu chyběla pouze jedna branka do vyrovnání, a tak domácí zkusili hru bez brankáře. Toto rozhodnutí však nebylo pro domácí celek šťastné, protože Ján Petriska poslal ze středního pásma kotouč do prázdné brány a zajistil tak Vsetínu vítězství a 3 body.

Radim Skuhrovec (HC Litvínov) Bohužel, ani jedno utkání po novém roce jsme neodehráli podle našich představ a pokud se ve hře zase neobjeví bojovnost z naší strany, jednoduchá přímočará hra a pokud si budeme stále chtít hrát nějaký hokejíček, tak se můžeme opět vrátit k tomu, co jsme hráli na začátku sezóny, což by nikdo z nás nechtěl. Je to pro nás již druhé ponaučení. Musíme se připravit na další utkání a zase hrát jednoduše a lehce.

Josef Turek (VHK ROBE Vsetín): Byl to vyrovnaný zápas. Výborně dnes zachytali gólmani na obou stranách, hlavně náš Málek, kterého jsme vzali z mladšího dorostu. Musím pochválit kluky, že i po tak dlouhé cestě celý zápas dřeli. Základem bylo, že jsme vedli 2:0. V závěru jsme to zdramatizovali několika vyloučeními, ale zvládli jsme to. Děkujeme hráčům za dobrý výkon a 3 body.